Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Miért mondott ilyeneket a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért mondott ilyeneket a doki? Anyámnak mi ez a hirtelen szemléletváltás?

Figyelt kérdés

19éves lány vagyok, élek szexuális életet, barátommal lassan egy éve járunk.

Ma elmentem nődokihoz, a szokásos éves rákszűrésem miatt.

Kérdezi mivel védekezek, szedek-e tabit. Mondom nem.

Erre ilyetszol "Miért talán gyereket akar?"

Mondom "Még nem, óvszerrel védekezek"

erre ilyetszol "Hát pedig az óvszerrel való védekezés hosszú távon terhességhez vezet"


Micsoda? Én eddig a gumit tartottam a legbiztosabb védekezésnek, csak észreveszem ha kiszakad vagy ilyenek, mindig figyelünk.

Pluszt beszéltük már barátommal hogyha tabit szednék egyikönk se lenne nyugodt, és én nem merem kipróbálni, meg nemis vagyok tisztába az egész fogigátló dolgokkal.


Anyám eddig ellenezte a fogamzásgátló szedést, aztmondta nemjó, mert nem kell az még nekem, erre elmeséltem neki a dolgot és ilyetszol ma "Hát ha legközelebb jössz irassál fel...azis véd annyira mint a gumi"

De honnan jött neki ez a hirtelen 5let?


Ja csak számomra az óvszer biztonságosabb nem akarom fogamzásgátlót szedni.


2012. febr. 8. 15:13
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

1. A gumi SZABÁLYOS használat melllett az egyik legbiztosabb módszer, mi 25 éven keresztül védekeztünk igy, és egyetlen baleset sem volt. (Se terhesség, se olyan, hogy kiszakadt volna)

2. Minden módszer CSAK annyira biztonságos, amennyire a használói rendeltetésszerüen alkalmazzák. (Egyébként ezért van a tabletta mellett is teherbeesés, mert nem szabályosan szedik. MEglepö, hogy MO-on elég gyakran esik valaki emelett teherbe, nyugaton gyakorlatilag senki sem)

3. Az orvos oldaláról nézve meg: a gumit meg tudod bárhol venni, a gyógyszert nála fel kell iratni, meg elötte megvizsgálni = azaz neki jön be belöle a pénz.

4. Anyukád meg hisz az orvosnak, meg még nem akarna nagymama lenni.


5. EZ a legfontosabb: ha ti meg vagytok elégedve a jelenlegi módszerrel, akkor ne változtassatok rajta, ez kettötök ügye kizárólag.

2012. febr. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:
Biztos, hogy az orvoslátogatói jutalék miatt mondta a doki! Ha nem érzed szükségét, ne kezdd el szedni, ráérsz még vele.
2012. febr. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim válasza:

Figyelj, azért van a doki, hogy elmondja mindezt neked. Hogy hogyan kell szedni szabályosan, hogy ne ess teherbe.

Az, hogy betudod e tartani, magadon múlik. Oda kell figyelni nem elfelejteni. Azt még jó tudni, hogy bizonyos gyógyszerek szedése csökkentheti a fogamzásgátló hatását, szóval ha megbetegednél és gyógyszer kell, arra kérdezz rá, hogy ütközik e a két gyógyi, mert akkor kicsit arra az időre ne sexoljatok.

Én gyógyszeres voltam, nekem gumival nem volt jó, ha kipróbálod, majd megtudod te is. A gumit pedig szerintem közben nem nagyon szokták nézegetni, hogy lukas e már.

Odafigyelve a gyógyszerrel semmi gond nincs !

Lehet, hogy anyudnál is azért a szemléletváltás, mert gondolja, ha csinálod, akkor már csináld rendesen gumi nélkül úgy az igazi ;-)

2012. febr. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
05:50es értelek, de mi speciel minde együttlét után megnézzük nincs e baj a gumival. Barátom összeszoritja igy kiderül hogy folyik-e vagy sem, ha ne adj Isten baja lenne egyből mennék a patikába 72órásért, de eddig semmi baj nem történt:)
2012. febr. 8. 15:58
 15/20 anonim ***** válasza:
67%

Felháborító, ahogy némelyik orvos viselkedik. Én sem egy ilyen esetet hallottam már. Sőt, olvastam egy honlapot, amit egy nőgyógyász írt, és olyanok voltak benne, hogy egy nő 3 dolog közül választhat:

1. spirál vagy tabletta, és akkor nincs gond

2. nem él nemi életet, akkor sincs gond

3. bármi mást használ és kaparásra megy


Hát nevetséges és felháborító. Azért akarja, hogy szedd, mert a gumiból nincs bevétele. Évente egyszer elméz szűrésre és ennyi. Ha tabizol, akkor legalább három havonta elkérhet a felírásért pénzt, plusz a gyártótól is kap némi pluszt, ha az tabiját adja.

Meg ha mondjuk a fogamzásgátlótól állandóan fertőzésektől fogsz szenvedni (mint ahogy sajnos elég sokan), az szintén pénz neki.


Érdekes, hogy beszéltem egy NŐNEMŰ nőgyógyásszal, aki azt mondta, hogy lánykorában azért védekezett pesszáriummal és spermiciddel, mert az nem ártalmas, mint a tabletta.


Persze hozzáteszem, hogy nem akarok a tabletta ellen sem beszélni, mert a pearl indexe tényleg kicsivel jobb, mint a óvszeré.

De ha a gumi nem szakad ki (amit ugye észre lehet venni, és még mindig el lehet menni esemény utániért), akkor nem leszel terhes.

Lehet, hogy a tabletta hatásfoka 1-2%-kal jobb, de míg a guminak nincsen az égvilágon semmilyen mellékhatása (maximum allergia), addig a tablettának igen sokféle lehet.


De természetesen van olyan, akinek teljesen beválik.

Én nem akarok lebeszélni senkit, de szerintem mindenkinek joga van ahhoz, hogy tudja az előnyeit és a hátrányait, és az alapján tudjon mérlegeli, hogy neki a kényelem és a plusz 1-2% megéri-e a kockázatot vagy sem.


A tabletta előnyei:

- kicsivel biztonságosabb

- közvetlenebbé teszi az aktust

- sokaknál enyhíti a vérzés alatti görcsöket

- sokaknak enyhíti, lerövidíti a vérzést

- bizonyos betegségekben előnyös a szedése (pl. endometriózis)

- ha vki aktív nemi életet él, akkor olcsóbb, mint az óvszer


Hátrányai:

- Rengeteg mellékhatás, amik között vannak enyhék, kicsit kellemetlenek, nagyon kellemetlenek és baromira súlyosak is.

Súlyos pl. a májkárosodás, a trombózis, ami tüdőembóliát is okozhat (és így gyakran halált), stroke.

Ezek nem gyakoriak persze, és a genetikai trombózishajlam vizsgálattal ill. folyamatos májfunkció ellenőrzéssel nagyrészt megelőzhető.

Vannak olyanok, amelyek gyakoriak, és igen kellemetlenek. Ilyen pl. a hízás, a libidó lecsökkenése, a gyakori hüvelyi fertőzések, a mellfájdalom, a hanglatingadozások.

Előfordulhat depresszió, meg még egy rakás dolog, a tapasztalataim szerint jóval gyakrabban, mint ahogy a tájékoztatóban szerepel.

Ezek mellett (bár sok orvos tagadja) SZERINTEM igen is lehetnek igen kellemetlen utóhatásai. Nem egy olyan emberrel beszéltem már, akinek a szedés alatt nem volt problémája, de annyira megzavarta a hormonrendszerét, hogy a szedés után problémái lettek.

Előfordul pl., hogy nem áll vissza a természetes ciklus, nem áll helyre a peteérés. Ezt vagy tudják kezelni, vagy nem.

- Nagyon oda kell figyelni a szedésére. Gyógyszerek, hányás, hasmenés befolyásolhatják a hatását. Illetve hiába tűnik egyszerűnek a, hogy naponta egyszer be kell szedni egy szemet, az emberek jó részének igen is problémát okoz. Ha megnézed itt a kérdéseket, elég sok kezdődik úgy, hogy "elfelejtettem", "rosszul vettem be" stb.

- Három havonta fel kell íratni, ami ugye plusz idő és pénz.

- Ha nem hat, akkor azt csak akkor veszed észre, ha teherbe esel.


Egyébként a tabletta úgy hat, hogy:

1. Megszünteti a peteérést.

2. Elvékonyítja a méhnyálkahártyát, hogy ha mégis történik peteérés és megtermékenyítés, akkor a zigóta ne tudjon beágyazódni.

3. Megváltoztatja a méhnyaknyákot úgy, hogy a spermiumoknak nehezebb legyen az átjutás.

4. Úgy változtatja meg a petevezető motilitását, hogy a pete nehezebben tudjon a méhbe jutni.


A szedés pedig:

A legtöbb olyan, hogy egy levél 21 szemből áll. Elkezded a ciklus 1-5. napján, majd beszedsz egy levelet, és utána tartasz 7 nap szünetet. Ebben a 7 napban vmikor megjön a vérzés (ami nem menzesz, hanem egy megvonásos vérzés, ami amiatt jön létre, hogy abban a 7 napban nem szeded a tablettát). 8. napon elkezded a következőt és így tovább.

Vannak olyanok, amelyekben 28 szem van, ezeknél az utolsó 7 tabletta nem tartalmaz hatóanyagot. Itt nem kell szünet, az utolsó 7 tabi alatt jön meg a vérzés.


Fiatalabb koromban nagyon szerettem volna tablettát, mert kényelmes, megbízható, meghitt aktust biztosít, de akkor nem lehetett.

Most úgy vagyok vele, hogy legszívesebben soha a büdös életben nem szedném be, de a sors fintora, hogy nagy eséllyel egy betegség miatt el kell kezdenem.


Egyébként tényleg változó, hogy kinek válik be és kinek nem.

Anyukámnak pl. nem volt gondja vele, azon kívül, hogy a szedési szünetben erős fejfájása volt.

Egyik bnőm pár éve szedi és nincs gondja vele.

Másik bnőm pár évig szedte, de amellett, hogy meghízott, olyan szinten lecsökkent a libidója, hogy már kínszenvedés volt neki a szex. Így annak ellenére, hogy baromira nem szereti a gumit, inkább annál marad, mert azzal legalább volt aktus.

Volt olyan ismerősöm, aki 24 évesen majdnem meghalt tüdőembóliában miatta.

Tehát tényleg változatos a dolog.


Az én személyes véleményem az, hogy ha az ember tud hormonmentesen is megbízhatóan védekezni, akkor inkább maradjon annál.

A nő normális működése az, ha van peteérése. Én egészen biztos, hogy nem állítanám le egy gyógyszerrel, nem kockáztatnám meg, hogy esetleg nem indul újra.

2012. febr. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
utolsó, hűha nagyon szépen köszönöm a teljesen kimerítő választ:) Sok új dolgot megtudtam Tőled, és köszi hogy segítettél, már újságoltam a mai dokis esetet a barátomnak, egyből azt mondta hogy ne tegyem tönkre a szervezetemet tabival, maradjon a gumi:)
2012. febr. 8. 19:27
 17/20 whatshername ***** válasza:

Úgy gondoltam kapányolok egy kicsit a fogamzásgáló tabletta mellett,mert sokan valótlanságokat írtak.


Én több mint 4 éve szedem,ezalatt volt egy 2 és fél éves kapcsolatom(napi rendszerességű szexuális élettel) és csodák csodája,se egy gyerekem,se aboruszom nem volt még.A libidóm is a szokásos,intenzív,mint mindig:)


A másik amit olvastam itt:NEM igaz,hogy pénzbe kerül felíratni a gyógyszert,SZAKRENDELÉSre kell menni!Csak magánrendelésen kell perkálni.


A trombózis sajnálatos,előfordul,de az már nagyon ritka eset.


Olyat is olvastam már ,hogy meddőséget okoz...nos,anyukám is ezzel védekezett,és mégis itt írogatok,jah és van egy tesóm is.


És végül:óvszer nélkül szeretkezni 10szer jobb érzés!


ui.:komoly kapcsolatban a gyógyszer jobban megéri,3 havi 6000 ft körül van.

2012. febr. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

4 éven keresztül, az akkori barátaimmal óvszereztünk mindig. Egyikük sem rajongott a gumiért, de szükséges rosszként elfogadták, és én sem tudtam mást elképzelni. 'Gyerekfejjel' úgymond önző voltam, úgy gondoltam, ne nekem legyen már gondom a védekezésre, majd megoldják ők... Meg is oldották, úgy gondoltam, jó a szex,minden oké, sosem történt baleset. Igen ám, de ezek a kapcsolatok, ha lehet egyáltalán annak nevezni, abból álltak, h hetente 2x-3x elmentünk egymáshoz, filmeztünk, ettünk, szexeltünk, reggel hazajöttünk... Aztán összejöttem a mostani barátommal. Ő sosem volt óvszerpárti, az eddigi kapcsolataiban is mindig másképp oldották meg a védekezést, a legtöbb lány gyógyszert szedett. Eléggé elmélyült a kapcsolatunk, már kb. 2 hónap után ott tartottunk, hogy a 7 napból 5 napot együtt töltöttünk, együtt aludtunk... Kínkeservesen úgymond hozzászokott az óvszerhez, viszont anyagilag kezdett kicsit megterhelő lenni havi 3 doboz 12-es óvszer... Amúgy sem voltam még azelőtt sosem nőgyógyásznál, hát nem is kellett sokáig győzködnie, hogy elmenjek dokihoz. Persze abban megállapodtunk, hogy ha bármi kellemetlenséget tapasztalok magamon, rögtön abbahagyjuk, és megoldjuk a védekezést a régebbi módon. Nemigazán hittem benne, hogy számomra bármiféle változást fog hozni a gumi nélküli szex. Na hát ez volt életem leghatalmasabb tévedése! A szerencsések közé tartozom, semmiféle komolyabb mellékhatás nem jelentkezett (le is kopogom...) - az első hónapban barnázás, mellfeszülés, úgy gondolom, hogy a tűrhető kategóriába tartozik. Na, szóval oda akarok kilyukadni: most hogy megtapasztaltam a 'másik oldalt', esküszöm, falnak tudnék rohanni, hogy az előző barátaim nem voltak kicsit erőszakosabbak ezzel kapcsolatban, nagyon bánom, hogy a legelejétől kezdve nem gyógyszert szedek... Csak azért írtam le az én kis történetemet, mert neked is jöhet valaki olyan az életedbe, aki a gyógyszert fogja pártolni, egy kicsit esetleg 'rád is erőlteti', de nem biztos, hogy rosszul járnál vele, sajnos ez tényleg a szerencsén és a genetikán múlik, de amíg nem próbálod ki, nem tudhatod, hogy mi lenne, ha...


Egyébként meg én nem akarom elhinni, hogy aki NORMÁLISAN minden nap beszedi a gyógyszert, nem szed mellé olyan gyógyszert vagy bármiféle gyógykészítményt (bizonyos antibiotikumok, széntabletta, orbáncfű és még sorolhatnánk..), ami csökkenti a tabletta hatékonyságát, teherbe tud esni... De aki minden szirszart bekapkod, nem elég felelősségteljes, hogy 21 napon keresztül odafigyeljen, az meg is érdemli, hogy teherbe essen - és úgy gondolom, ezek az esetek bőven lefedik azt az elenyésző hibaszázalékot, ami a gyógyszernél jelentkezik.

2012. febr. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

"Én több mint 4 éve szedem,ezalatt volt egy 2 és fél éves kapcsolatom(napi rendszerességű szexuális élettel) és csodák csodája,se egy gyerekem,se aboruszom nem volt még.A libidóm is a szokásos,intenzív,mint mindig:) "


A gyerek témára nem reagálok, hiszen én is leírtam, hogy ilyen szempontból abszolút megbízható.

A libidóra pedig: Egy szóval sem mondtam, hogy mindenkinél előfordul. De gyakori.


"A másik amit olvastam itt:NEM igaz,hogy pénzbe kerül felíratni a gyógyszert,SZAKRENDELÉSre kell menni!Csak magánrendelésen kell perkálni. "

Ebben teljesen igazad van.


"A trombózis sajnálatos,előfordul,de az már nagyon ritka eset. "


Annyira sajnos nem. Régen fiatal korban szinte sosem fordult elő ez a kórkép, de a fogamzásgátlók terjedése óta bizony már huszonévesek is fekszenek kórházban emiatt.

Nyilván nem minden napos jelenség, de ezt nem is állítottam.

És mit mondtam is azt hiszem (ha nem akkor bocsánat), nagyrészt megelőzhető egy vérvizsgálattal, csak az orvosok nem igen szeretik elvégezni.

Pl. a 24 éves lány azért kapott tüdőembóliát, mert alapvetően genetikai hajlama volt a trombózisra, így alapból nem szabadott volna tablettát szednie. De persze az orvos nem küldte el vizsgálatra, csak miután majdnem meghalt.

A lányunokatesója is előtt íratott gyógyszert (persze az orvos nem küldte vizsgálatra), de az eset után elment ő is megnézetni. Neki is mutációja volt. Ha elkezdi szedni, ő is úgy végzi...


"Olyat is olvastam már ,hogy meddőséget okoz..."

Tulajdonképpen úgy okozHAT meddőséget, ahogy leírtam. Nem indul újra a peteérés. Nincs peteérés--> nincs gyerek.

Mint mondtam, ez is előfordulHAT, azaz nem mindenki lesz tőle meddő. Csak van rá esély.


Nekem csak az az egyetlen dolog nem tetszik, hogy az orvosok nem mondják el a hátrányokat. Ha mindenki tisztában lenne vele, és maga mérlegelne, és az alapján döntene úgy, hogy neki ennyi kockázatot megér, akkor azzal semmi gond. Mindenkinek joga van eldönteni, hogy mit kockáztat, mit vállal be és mit nem.

De az orvosok sajnos csak az előnyeit szokták elmondani, a hátrányait nem.

Sajnos nem egy olyan nővel találkoztam, aki azt mondta, hogy ha előbb tudja, hogy lehetnek ilyen-olyan utóhatásai, akkor el sem kezdte volna.


Egyébként nem szeretném az ördögöt a falra festeni, és még véletlenül sem szeretnék senkinek semmi rosszat, tehát szívből kívánom, hogy ne legyen gondotok se a szedése alatt, sem utána.

Csak azért azt is észre kell venni, hogy sokszor olyanok dicsérik, akik szedik, nem pedig olyanok, akik szedték.

Ha még sose hagytad abba, akkor nem tudhatod, hogy később lesz-e problémád belőle vagy sem.

2012. febr. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Igen, a trombózis nem hogy előfordul, de igen gyakori már tizenéves-huszonéves korban is. Mikor anno én 21 évesen bekerültem ezzel a kórházba, mondták a nővérek hogy rengeteg ilyen eset van, mellettem is feküdt egy lány, 17 éves volt.

És igen az igaz, ha a nőgyógyász hajlandó lenne elmondani a hátrányokat is, plusz elküldene vérvizsgálatra, sokkal kevesebb gond lenne.

Mikor én bent feküdtem (1 hónapot feküdtem bent, fel sem kellhettem az ágyból, újra tanultam járni, azóta gyógyszereken élek...stb) és átvittek a nőgyógyászatra, a főorvos kikelve magából ordított, hogy ki merte nekem felírni a fogamzásgátlót.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy azt ajánlom mindenkinek aki szeretne szedni, ne hagyja, hogy az orvos csak úgy felírjon egyet, igen is kérjen beutalót vérvételre is, mert sok kellemetlenségtől kímélheti meg magát.


Az egyik előző válaszolónak meg: Nem csináltat a nőgyógyász genetikai vizsgálatot, max megkérdezi volt e már a családban ilyen-olyan betegség stb. Egy genetikai vizsgálat kb 6 hónap mire elkészül, tudom, nekem is volt.

2012. febr. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!