Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Nekem nem rendszeres a menzesz...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nekem nem rendszeres a menzeszem, mivel nem szedek fogamzásgátlót. és ez a mai a 26. nap a ciklusban és eddig mindig 25-26 napos volt. Lehetek-e terhes vagy nem kell aggódjak még, mindig használunk óvszert a barátommal, de nagyon ideges vagyok?

Figyelt kérdés
2009. jún. 7. 20:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
azt mondod normális a 25-26 nap. akkor miért aggódsz ha ez a 26. nap? majd ha már egy-két hetet késik akkor van para lehetőség.
2009. jún. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
nem tudom,de aggódok:$lehet nem természetes:D
2009. jún. 7. 21:04
 3/16 anonim ***** válasza:
Csak egy megjegyzés: a rendszertelen menzesz nem azért van mert nem szedsz fogamzásgátlót. Egyébkánt meg igazat adok az elsőnek... Csak tönkreteszed az életed a parázással. Akármikor megjöhet. Öt perc múlva stb... Sőt még az sem biztos hogy baj ha mondjuk egyátalán nem jön meg egy hónapban, sok ilyen van annak aki ideges vagy akármi történik vele... Egy emberi szervezet nem gépi pontossággalműködik, annál sokkal egyedibb.
2009. jún. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
és akkor mitől?baj,hogy nem rendszeres?csak azért gondoltam,mert a bogyótól tudom,hogy az,de azt nem akarok szedni,mert félek,hogy késöbb mellékhatásokkal járhat.
2009. jún. 7. 21:22
 5/16 anonim ***** válasza:

ha 25-26 napos mindig, akkor rendszeres a ciklusod, ne aggódj. Picit rövidebb az átlagostól, de teljesen normális.


A fogigátlóhoz ozzátennék pár dolgot. Úgy hat, hogy kikapcsolja a saját hormonrendszeredet, és átveszi felette az irányítást. Azaz már nem a te hormonrendszered irányít, hanem a gyógyszer. Tehát nem a ciklusod válik ettől renbdszeressé - mert az tuopajdonképpen nincs, ki van kapcsolva, nincs peteérésed - hanem a gyógyszert szeded renbdszeresen, és annak a hatását érzed. A gond akkor lehet, amikor abbahagyod, és nem indul meg a peteérésed. Egyre több ilyen esettel találkozom, amikor évekig tartó fogigátló-szedés után a pár normális úton nem tud összehozni egy gyereket, csak meddőségi klinika segítségével.


De eltértem kicsit a tárgytól. Javaslom a cickafark-teát és a barátserje-kapszulákat. Egyik sem gyógyszer, "csak" gyógynövény, viszont rendszeressé teszi a rendszertelen ciklust. Itt olvashatsz róla bővebben: [link] Tuidom, hogy nem szeretnél babát most még, de az egészséges, jól működő ciklus akkor is érdeked. :-)

2009. jún. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

igen,ezért is nem nagyon szeretnék szedni.Csak a barátom volt barátnője szedte és így kicsit úgy érzem,hogy neki macera a gumi vagy nem tudom,hogy fogalmazzam,Sosem mondta meg meg se fordult a fejében,hogy ne használjunk,ő se olyan hülye csak mégis.És ha meg mondom neki,hogy vannak azért következményei akkor azt kapom,hogy persze ha 20 évig szedi valaki...:D

köszi a tippeket amúgy és a z eddigi/következő válaszokat:)

2009. jún. 7. 21:54
 7/16 anonim ***** válasza:
Nem csak gumi vagy tabletta létezik. Van hüvelygyűrű és hüvelyi pesszárium is. utóbbit nőgyógyász írja föl méretvétel után, és több évig hasznáható, ha vigyázol rá. Spermicid zselével együtt kell használni. A terhességi indexe azonos a gumiéval, ugyanakkor nem érzed sem te, sem a barátod.
2009. jún. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
attól is függ hány éves vagy 18évesen már sztem ellehet kezdeni fog.gátlót szedni,mert azért az mégis 99%-os biztonság... és az beállítja a rendszertelen mensit is
2009. jún. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

A rendszertelen mensit nem állítja be, hanem kikapcsolja.


Amikor menstruál, akkor a petefészek működik és választja ki a hormonokat, amik irányítják a peteérést, a méhnyálkahártya felépülését, a méhnyak és a hüvelyi náylka alakulását, meg még egy csomó mindent. menstruációkor a felépült néhnyálkahártya leválik és kiürül.


Amikor gyógyszert szed, akkor nem menstruál, hiszen a petefészek működése ki van kapcsolva: nincs peteérés, nincs méhnyálkahártya, nincs semmi. Csak a gyógyszer van. Vérzés is csak akkor van, amikor nem szed gyógyszert, ezért hívják megvonásos vérzésnek. Ha szünet nélkül elkezdi a második levelet, akkor nincs is vérzés.


Egyszóval: amikor valaki fogigátlót szed, akkor nincs ciklusa. Akkor meg mi állna be?


[link] "...ha a nő olyan korai életkorban kezdi el szedni, amikor a ciklusa még nem áll be pontosan, a szervezet saját hormonjait érzékelő receptorok működése zavart szenvedhet. A tabletta szedésének abbahagyása után úgynevezett „post-pill-amenorrhea” alakulhat ki: hónapokig, de akár évekig elmarad a havi vérzés, nincs peteérés, mivel a saját hormonokra nem lesz érzékeny a szervezet. A nő időlegesen meddővé válik.

Nem helyes a tablettát a menstruáció rendszerességének beállítása érdekében rendelni, hiszen tabletta mellett csak látszólag rendeződik a ciklus. Valójában nincs peteérés, a gyógyszerszedés szünetében sem valódi menstruáció jelentkezik, hanem megvonásos vérzés."

2009. jún. 7. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
és a korai életkor medig érvényes?
2009. jún. 8. 00:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!