Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lehet, hogy teherbe estem...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet, hogy teherbe estem gyógyszer mellett?

Figyelt kérdés
már kb.3 éve szedem a Cypromix nevű tablettát,most is tisztességesen beszedtem az egész levelet,két napja kellett volna megjönnie,de még jelét sem adja.Csináltam egy X-Epil terhességi tesztet,aminél érdekes módon először a terhes rész lett teljesen rózsaszínű,benne egy függőleges!erősebb színű csíkkal,rá kb 5 percre jelent meg a control csík elég halványan,vízszintesen!Most akkor mi van?Mit jelez a teszt?Vagy csak rossz volt?21 éves leszek,nem akarok babát,felelőtlenség lenne még,ezért is védekeztem mindig tisztességesen,erre most ez :'( Kétségbe vagyok esve nagyon :'(
2012. márc. 13. 15:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Csinálj még egy tesztet. Ha pozitív akkor sajnos lehet beleestél abba az 1-2%-ba aki terhes lett gyógyszer mellett, de azért mindenképp menj el nőgyógyászhoz, hogy ezt megerősítse, de szerintem várj vele egy hetet hátha megjön.
2012. márc. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Sajnos fogamzásgátló szedése mellett is teherbe lehet esni, bár kicsi rá az esély. Ha nem vagy biztos a terhességi teszt eredményében, akkor ismételd meg, de szerintem ha terhességet mutatott, akkor szinte 100%, hogy terhes vagy, még ha halvány is volt a terhességi jel.

Ha meg akarsz bizonyosodni a dologról, akkor az utolsó menzeszedtől számítva 6 hét elteltével menj nőgyógyászhoz, és kérj ultrahangot, hogy kiderüljön terhes vagy-e.

De fals pozitív teszt nagyon ritka, ne nagyon számíts rá, hogy nem vagy terhes ha egy teszted is pozitív.

2012. márc. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én is Cypromixet szedek kb ennyi ideje. Nálam mindig úgy van, hogy az utolsó szemre 3-4 napra jön meg.

Szerintem vegyél egy másikféle tesztet, ami egyértelműbb eredményt ad, esetleg digitálisat.

Lehet késik, nálam is van, ha stresszes vagyok ráhúz még 1 napot.

2012. márc. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem vagy terhes, csak simán tönkretett téged ez a tabletta. Tudtad, hogy több országban be van tiltva? És azt, hogy fél évnél tovább NEM SZABAD használni? Na ha ezek tudatában te szedted 3 évig, ne csodáld, hogy még a megvonásos vérzésed sem jön meg. Jó eséllyel meddő vagy.
2012. márc. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Én csak most tudtam meg itt,hogy csak ennyi ideig lehet szedni,ezt elfelejtette a doki,pontosabban a dokik közölni..Azért idegesít a dolog,mert a két csík elhelyezkedése nem egyforma(egyik függőleges,a másik vízszintes,pedig egyformának kellene lennie),meg először a control csíknak kell megjelennie,és utána(rosszabb esetben),a másodiknak..Lehet,hogy nem is jó a teszt,ebben reménykedek.Én felelősséggel védekeztem,mert még nem szeretnék kisbabát,és ha ennek ellenére ez lenne.. :( Azt írja a teszt,hogy tíz perc után nem olvasható az eredmény,kb.ennyi idő után jelent meg a control csík,viszont azóta eltűnt a terhességnél a csík,meg a lilás elszineződés is..Egyébként miért tiltották be a Cypromixet?Tényleg meddő lehet tőle az ember?!Ez azért durva..Egyszer majd szeretnék kisbabát,majd,ha biztos anyagi háttérrel fogok rendelkezni,egyetemet befejeztem,meg ilyenek.
2012. márc. 13. 19:47
 6/10 anonim ***** válasza:

A betegtájékoztató is ír valami olyasmit, hogy csak fogamzásgátlás miatt nem szabad használni, illetve hogy fél évnél tovább sem szabad.


Amúgy csinálj másik tesztet, akkor minden kiderül..

2012. márc. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha a teszt a tájékoztatója alapján nem értelmezhető egyértelműen, akkor a teszt hibás.

Ez nem azt jelenti, hogy nem lehetsz terhes, de a teszt tuti rossz, így mindenképpen másikra lesz szükséged.


Egyébként az elmaradás oka lehet tényleg terhesség (hiszen tabletta mellett is van rá esély), de lehet azét is, mert a szervezetednek kicsit sok volt a 3 év, elvékonyodott a méhnyálkahártyád.

Sőt, mindenféle gond nélkül is előfordulhat egyszer egy kimaradás. (De természetesen mindenképp utána kell járni, hogy van-e baj).


A Cypromixről pedig:

Ez a gyógyszer nem fogamzásgátlásra lett kifejlesztve, hanem ez egy viszonylag erős hormongyógyszer, amely bizonyos problémák kezelésére alkalmas, ugyanis a benne lévő egyik hormon antiandrogén hatású, azaz a férfihormon szintet csökkenti. Emiatt nagyon pattanásos, zsíros bőrű, erősen szőrösödő nőknek szokták felírni, mert ezeket a problémákat mérsékli.


Mivel tartalmaz ösztradiolt is, így tul. képp egy kombinált fogamzásgátlóként működik, de jóval erősebb, mint a direkt fogamzásgátlás céljára fejlesztett tabletták.


A veszélye pont abban van, hogy magas a hormontartalma.

Minden tabletta úgy működik, hogy leállítja a ciklust, a menstruációt, a peteérést.

Az abbahagyás után pedig időre van szüksége a szervezetnek ahhoz, hogy helyreálljon, újra normálisan működjön. Ez az alacsony hormontartalmú tablettáknál a nők nagy részénél viszonylag gyorsan megy, pár hónap alatt rendeződik a ciklus.

Viszont a magas hormontartalom miatt a Cypromixnél gyakrabban fordul elő, hogy a szervezeted nehezen tér észhez. (Sajnos van olyan is, akinél egyáltalán nem tér észhez...)

Ezért nem is szabad sokáig szedni.

Plusz emellett a magas hormontartalom miatt jóval károsabb a májra is, mint a többi tabletta, így hosszabb szedésnél rendszeresen szükség lenne a májfunkció ellenőrzésére.


A javaslatom.

Első körben még egy teszt. Akár negatív, akár pozitív, a kimaradás miatt orvoshoz kell fordulni.

Azt javaslom, másik orvost keress, mert a mostanid nem nagyon érti a dolgát.


Ha nem vagy terhes, akkor is hagyd abba a tablettát és legalább fél éves szünetet tarts, addig semmi hormontartalmú fogamzásgátlót ne szedj. Nézd meg, hogy helyreáll-e a ciklusod, helyrejönnek-e a dolgok rendesen.


Ha igen, és továbbra is hormonálisan szeretnél védekezni, akkor írass fel olyan gyógyszert, ami kifejezetten fogamzásgátló.


Ha nem jön helyre a dolog fél év alatt, akkor endokrinológust keress és vizsgáltasd ki magad rendesen, ne hagyd, hogy újra fogamzásgátló szedésével "kezeljék" a problémát, ugyanis az nem oldja meg, csak elfedi a dolgot.

2012. márc. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok biztatást,tanácsot,véleményt!Úgy látszik,már megint túl hamar izgultam,kb.fél órája hasi görcs,aztán csak megjött,igaz egyelőre még csak picit,meg egy-két véralvadék,de a lényeg,hogy megjött :) Azért,biztos,ami biztos,még pár napig figyelgetem,hogy nem más-e,mint szokott,s még majd csinálok még egy tesztet,hiszen annyi mindent hallani,hogy hány ember vérzett terhesség alatt..De szerintem minden ok,úgyhogy köszönöm szépen a segítséget! :)
2012. márc. 14. 00:01
 9/10 A kérdező kommentje:
Már megint kétségek között:tegnap még megírtam,hogy valószínűleg megjött,estére azért raktam be betétet,reggel nézem,egy-két foltos csöpp van csak,raktam fel egy minitampont,hogy azzal annyira nem árthatok,de ha kiveszem,látom,mi a szitu,erre véres volt,de csak annyira,mint amikor el szokott múlni,tehát épp hogy,meg voltak rajta kisebb véralvadékok,tehát teljesen menstruációs vér jellege van,annak ellenére,hogy nem nagyon akar távozni a hüvelyemből...Ez most mi a franc lehet?Még akarok várni egy picit az új teszttel,de azért elég ciki,hogy 10 év menstruálás után sem tudom megmondani,hogy ez menzesz-e,vagy sem.Tippek,hogy mi lehet?
2012. márc. 14. 07:33
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem szeretnélek elkeseríteni, és a történetem nem is azt jelenti, hogy Veled is pont ez történik, de elmesélem én hogy jártam: Volinát szedtem, kb másféle éve (normálisan szedtem én is!!!)amikor tavaly szeptemberben meg kellett volna jönnie, épp Ausztriában voltam fejtágítás ügyében a cégtől, és pont ilyen pecsételős dolgaim voltak. Egyik nap jött valami kis vér, másnap semmi, csak csipp-csepp. Én nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget, be tudtam a stresszes időszaknak, amit a cég miatt éltem akkoriban. 3napot töltöttem kint,hazaérve a vérzés elmúlott, de a hasam, a petefészkeim irányában borzasztóan feszült és fájt. Felkerestem a dokimat, 5 hetes terhes voltam :S A gyógyszer miatt féltem, és nem mertük megtartani a babát. De ez azt bizonyítja, hogy igen, lehetsz terhes. Sőt a mi esetünket követte, hogy a Párom húga is teherbe esett gyógyszer mellett, sőőőőt Ő úgy, hogy 2 hónapig menstruált rendesen, és 11 hetes volt, amikor kiderült. Sürgősen menj orvoshoz! Remélem nincs nagy baj! Majd írd meg mi történt!
2012. márc. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!