Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A fogamzásgátló tabletta vagy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A fogamzásgátló tabletta vagy az óvszer jobb a biztonságos védekezéshez?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Én egy 18 éves lány vagyok és még szűz. Van egy komolynak tűnő kapcsolatom egy fiúval akivel már 4 hónapja járok. Úgy érzem itt az idő, hogy megtörténjen az első közösülés. Ti mit ajánlatok a biztonságos szexhez? Melyik jobb a fogamzásgátló tabletta vagy az óvszer? Ha fogamzásgátló azt mikor kell felíratni, első szeretkezés után vagy előtt? Mennyi idővel? Nem szeretnék teherbe esni, szóval mindenképp értelmes válaszokat várok! :)
2012. márc. 27. 20:40
 1/7 anonim ***** válasza:
nekem eddig mindkettő 100% bevált. a tabletta kényelmesebb, de a tested épségét kockáztatod vele. akkor írasd fel, amikor úgy érzed, hogy többször fogtok nemi életet élni.
2012. márc. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ugyanolyan biztonságosan megfelelő használat mellett.
2012. márc. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha megfelelően használod őket, akkor mindkettő véd külön-külön is.

A tablettát nőgyógyásszal kell felíratni, megvizsgál, jobb esetben vért is vesz, ezt laborba küldi, az eredmények alapján kiválasztja a neked megfelelő fogamzásgátlót.

A menstruáció első napján kell elkezdeni szedni, elvileg rögtön védett van (a legtöbb fogamzásgátló ilyen), de általában azt tanácsolják, hogy az első levél beszedésééig várjon a pár a szex-szel, vagy használjon más védekezést is, pl óvszert.

Egy levél fogamzásgátló 21 szemes (legtöbb fajta ilyen), minden nap kb ugyan abban az időpontban kell bevenni, ha elfogyott, akkor 7 nap szünetet kell tartani, ebben a 7 napban fog megjönni. A szünetben is védett vagy.

Ha elfelejted bevenni, akkor kiegészítő védekezés kell egy hétig (óvszer). Ha kihányod, hasmenésed van a bevételt követő pár órán belül, akkor még egy szemet be kell venned, ha ez benned marad, akkor minden oké, ha nem tudsz másikat bevenni, akkor szintén egy hét kiegészítő védekezés kell.

Szóval elvileg egyszerű a gyógyszer, nem szabad elfelejteni bevenni, ha gond van, akkor gumi is kell. De a szervezetet a hormontartalma miatt megzavarja, előfordulhat, hogy komolyabb mellékhatások is kijönnek, pl. gyakori fejfájás vagy állandó hüvelyi fertőzés...

A gumi szerintem macerásabb, de semmilyen káros hatása nincs, vannak olyanok, akik allergiásak az anyagára, de ez nem gyakori. Ha megfelelően helyezitek fel a barátodra, akkor nem valószínű, hogy kiszakad.


Ha a tablettát választod, akkor szerintem min. 2-3 hónappal az első együttlét előtt menj, ha az elsőt már gumi nélkül akarod, de szerintem célszerűbb az első alkalmakat gumival csinálni, nehogy túl ideges légy, hogy vajon hat-e már a gyógyszer vagy sem.

2012. márc. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

*az első együttlét előtt menj nőgyógyászhoz felíratni a tabit


ez kimaradt az utolsó előtt mondatból... :D

2012. márc. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de szerintem várj még vele, ha ennyire nem tudsz semmit a védekezésről.. És ezt most nem rossz szándékból mondom!
2012. márc. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mindkettő megbízható. Kinek mi válik be.

Szerintem a kapcsolat kezdetén jobb az óvszer, max akkor érdemes tabit szedni, ha tényleg komoly a dolog.

2012. márc. 27. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ne bombázd a szervezeted mindenféle hormonnal, amikkel tele nyomják a fogamzásgátló tabikat szerintem.

Az óvszer teljesen rendben van. Megbízható, biztonságos,

szerintem nem macerás egyáltalán.

Nem kell beáldoznod magad a pasid kedvéért semmilyen szinten.

Mi cheers óvszert használunk évek óta, és abszolút meg vagyunk vele - mindkét részről elégedve.

2012. márc. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!