Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fémérzékeny vagyok (kivéve...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fémérzékeny vagyok (kivéve arany ezüst). Spirált szeretnék. Lehet nem fogom bírni a fémallergia miatt?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 8. 17:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez gondolom a spirál fémtípusától függ. Sajnos az nem tudom, hogy miből van, orvosi fémből, vagy valami másból. Ezt nőgyógyásztól kéne megkérdezni, hogy miből van, és az alapján eldönteni.
2012. ápr. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én sem tudok hordani bizsut, sőt a fülemben még 14 karátos aranyat sem, mert rögtön folyik a genny belőle. A spirálom réz, nekem bevált, egyébként úgyis az a lényege, hogy gyulladást okoz a méhben, mint idegen test, így nem tud a beágyazódás megtörténni.
2012. ápr. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

A spirál ha jól tudom arany bevonatos! Bár a benövés veszélye így is fennáll így 3 évenként ki kell venni kicsi időre.

Viszont spirált csak olyan nőknek tesznek fel akinek már van gyereke!!!

Úgyhogy ha 17 éves kis rózsaszín bizsergő puncis kislányka vagy akkor ne is álmodozz róla! :)

28F

2012. ápr. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

28 F! Feltesznek nem szült nőknek is mini spirált. (Csak sokba kerül.)

Van hormonos és mechanikus, igazából egy T alakú drót az egész. Az enyém 4 évig jó, de van 5 éves is, és nem ugyanazt rakják vissza.

2012. ápr. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

tegnap 18:42


Nem tudom hogy ugyanazt rakják-e vissza tisztítás után vagy sem de szerintem nincs olyan hogy mini spirál!!!

A spirál a megtermékenyült petesejt beágyazódását akadályozza meg és ez azt jelenti hogy a méhen belül van. A méhen belül pedig bármilyen óvatlan mozdulat megsértheti a méhfalat és meddőséget okozhat, úgyhogy kétlem hogy megcsinálnák olyannak aki még nem szült.

2012. ápr. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

VAN mini spirál, de tényleg én sem mertem volna bevállalni baba előtt. A szült nőknek nagyobb kicsit a méhe, azért van a nem szülteknek mini. Egyébként láttál már spirált? Ha annyira veszélyes lenne, akkor senkinek sem tennék fel. Fölösleges vitatkozni, a kérdezőnek talán van annyi esze, hogy elmegy nőgyógyászhoz.

Ja, és 6-8 hónap kell a spirál megszokásához elvileg, ha nem lenne fémallergiás, akkor sem lenne 100 %, hogy bírni fogja a szervezete, ez a gyakorlatban derül ki.

2012. ápr. 10. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

tegnap 07:38


Olvasd el amit írtam h miért lehet veszélyes.

Amúgy meg mint mondtam aranyozott. Az pedig nem allergén!

2012. ápr. 11. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

na, abbahagyom a vitát, nekem van spirálom, elégedett vagyok vele. Húsvétkor pár órát volt bent az aranyfülbevalóm a fülemben, másnap folyt a genny belőle. Szóval én is fémérzékeny vagyok, bizsut nem is hordok. A spirállal viszont nincs gondom.

Mielőtt feltetettem a spirált, én is alaposan utánaolvastam, elhiheted.

2012. ápr. 11. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A goldlilly spirál rézből van és nem aranyból...

Egyébként van fémérzékenyeknek is spirál minitől a maxi méretig, csak a hatékonysága kisebb, mint a fémből készülteknek, mivel nincs ami steril gyulladást okozzon a méhben.

2012. ápr. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!