Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Az alkohol befolyásolja a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az alkohol befolyásolja a fogamzásgátló hatását? Lehet nem hatott a gyógyszer? (lent bővebben)

Figyelt kérdés
Vasárnap ittam kis mennyiségű alkoholt és utánna kb 1 órával vettem be a gyógyszert,hétfőn megint ittam már többet és ez után vettem be a gyógyszert,kedden szintén...voltam 1ütt a barátommal ugy hogy belém élvezett.ebből lehet baj?nem nagy mennyiségű alkohol volt és pisiltem is utánan vettem be a gyógyszert,csak arra lennék kiváncsi rendesen felszívódott-e a gyógyszer,vagy lehet baj ebből?mielőtt kioktatnátok nyaralni voltam igy gondoltam belefér 1 kis pia is...
2009. jún. 17. 22:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2009. jún. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha elolvastad volna a betegtájékoztatót, ami nem véletlen van kitalálva van benne egy erre vonatkozó sor.És amúgy meg igen az alkohol befolyásolja a fogamzásgátló hatékonyságát, a mennyiségre nem térnek ki.
2009. jún. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :) bár itt is irtak pozitívat negatívat de ha jól értelmeztem akkor a kis mennyiség nem befolyásolja...?!
2009. jún. 17. 23:00
 4/11 anonim ***** válasza:
Egyszeri nagy mennyiségű alkohol fogyasztása a tabletta fogamzásgátló hatását nem befolyásolja. Sőt, inkább lelassul a tablettában levő hormonok lebontása. A gyakori alkoholfogyasztók esetében viszont éppen ellenkező a helyzet: a májban fokozottan termelődnek azok az enzimek, amelyek a tabletta hatóanyagainak lebontásáért felelősek. Így a tabletta hatása csökkenhet, és gyakrabban léphetnek fel közti vérzések is.
2009. jún. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
akármilyen érdekes nem irja a betegtájékoztató... egyébként gestomixet szedek ha valaki tudja akkor légyszi irjon
2009. jún. 17. 23:05
 6/11 A kérdező kommentje:
szóval akkor lehetek terhes? :S
2009. jún. 17. 23:05
 7/11 anonim ***** válasza:
Én is szoktam bulizás után bevenni a tablettát. Az elmúlt 8 évben még semmilyen hatáscsökkenést nem vettem észre. 26/L
2009. jún. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
én is gestomixot szedek, és sokszor veszem be buli közben... ahol szoktam inni is :$ . legutóbb egy fesztiválon csináltam ezt, 4 napon keresztül, hogy piával vettem be, szóval én most holnapra vagy péntekre várom, hogy megjöjjön,de eddig sose volt baj,ha bevételénél ittam közbe, remélem most sem lesz :)
2009. jún. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
énis remélem :)
2009. jún. 18. 10:40
 10/11 anonim ***** válasza:
ha rendszeresen napi jelleggel fogyasztod, akkor az rontja a májműködést és a tabletta nem tud felszívódni, mert ugye a májban szívódik fel. viszont ha egyszeri nagy mennyiséget fogyasztassz, akkor a májad felpörög az alkohol hatására, hogy minél hatékonyabban lebonthassa azt és ezzel együtt a gyógyszert is gyorsabban és hatékonyabban bontja. nem lassabban és kevésbé, hanem gyorsabban, tehát inkább kezdvezőbb a hatás, mint negatív.
2009. jún. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!