Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 16 éves lány vagyok, és még...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

16 éves lány vagyok, és még szűz. Ez nemsokára meg fog változni. Milyen fogamzásgátlót ajánlotok, és mik az előnyei, hátrányai?

Figyelt kérdés

A gumin kívül.

És lehetőleg olyan legyen,amihez nem kell elmenni nőgyógyászhoz,hogy felírja....

Előre is köszi!


(sürgős lenne...) :P


2009. jún. 18. 16:56
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Hüvelykúp, de kiegészítő védekezésként alkalmazzák, pl.: tabi mellé, vagy óvszer mellé, nem 100 %-os, sokan teherbeestek már úgy, hogy csak önmagában használták.


A megszakításos módszer, de ettől is teherbe eshetsz, mert az előváladék tartalmazhat spermiumot, kiegészítésként alkalmazzák gumi mellé.


Mi a baj a gumival? Mert tökéletesen biztonságos, ha jó minőség, jól van felhelyezve, és megszakítást is alkalmaznak mellé. 98(azt hiszem) v. 99 %ban védetséget nyújt a nem kívánt terhesség ellen ha rendeltetésszerűen használjáto. Ráadásul első alkalomra pont jó, próbálkozzatok közvetlenül menzesz után, mert akkor ha esetleg baleset történne (kiszakad) akkor a mensi utáni 3-4-5 napban kevés az esély a terhességre.

Ha nem a menzi utáni időszakban szakad ki, akkor 72 órás tablettát kell bevenned, amit nőgyógyász írhat fel, és megzavarja a hormonműködésedet, aminek súlyos következményei lehetnek.


Sajnos a tabit csak orvos írhatja fel, és csak akkor ha rendszeres nemi életet élsz, mert a fiatal korod miatt megzavarhatja a hormonjaidat.


Szóval tessék előre gondolkodni, mindig védekezzetek, utólag már csak a 72 órás segít (de az sem mindig), vagy az abortusz...

2009. jún. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Nyugi nem nevetünk ki emiatt.Gyakoroljon előtte,és legyen több mint 1 óvszer nálatok.Az is fontos még hogy legyenek a körülmények nyugodtak,ne azon kelljen izgulni hogy jaj rám nyitnak,hanem arra figyelni ami akkor fontos,egymásra :)
2009. jún. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, a gumi dobozán van rajzocska, ami megmutatja hogy kell felhelyezni, de vannak ilyen videók a neten is, ha odafigyeltek nem lehet elrontani :)
2009. jún. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Nem az előző, hanem a 17:09es :D
2009. jún. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Úgy látom senki nem írta, hogy a tabletta nem azonnali védettséget jelent, azt előtte szedni kell X ideig, 3hét, vagy 1 hónap,(ezt nem tudom biztosan) ezt nem tudom akkor biztonságos csak! ha meg mint írod sürgős, akkor ott a gumi, és hidd el, nem olyan szörnyen bonyolult, van hozzá használati utasítás is minden dobozban ;) és gyakorolhattok is néhányszor, ennyit megér, kiegészítésként használhattok Pharmatex krémet, vagy kúpot, hogy biztosra menjetek :)

nézz ezeknek utána neten.

22l

2009. jún. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Bocs a szóismétlésné, nem figyeltem :))

amúgy mi egy éve használunk gumit, és hidd el, egyetlen egyszer sem szakadt ki,még véletlenül sem! tény, hogy nem kell cibálni, de azt látni fogjátok, tanulmányozzátok, és a felhelyezés is lehet egy jó közös játék:)

22l

2009. jún. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
nah..látom ebből már nem jövök ki jól..most meg elírtam :P:)))
2009. jún. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
95%

Ha veszel egy doboz óvszert a boltban, ahhoz van használati utasítás.. Az szerint cselekedj, akkor nem lesz gond. Mi a végén kötünk egy csomót rá és úgy csavarjuk zsepibe, majd dobjuk a kukába. Így nem folyik ki és nem bűzlik.

Előszür azzal csináld, ha tényleg komoly a kapcsolat menj dokihoz, fog neked gyógyszert írni.. Azt szedd, az első levélnél még nincs 100% védelem!!!

én is 16 voltam, amikor megtörtént, de előtte mentem dokihoz, aki megvizsgált írt fel gyógyszert. Majd néhány hónap múlva megtörtént, addig más volt :)

2009. jún. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Minden tablettát nőgyógyásznál kell (elvileg) felíratni, ez a Te érdeked. A mensi első napján kell általában elkezdeni a szedést, és 1 hét vagy 1 hónap után véd (attól függ, milyet írnak fel).

Nőgyógyászati vizsgálat amúgy is ajánlott, ha valaki már nemi életet él, megnézi a doki, hogy elég fejlettek-e már a szerveid, na meg rákszűrés is van, az se árt...


Ha nem akarsz orvoshoz menni, vegyetek óvszert. (Lehet, hogy a srác már próbálkozott a gumi felhúzásával, otthon, egyedül)


22/L

2009. jún. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
ha ettől félsz h nem tudja feltenni a gumit mondd neki h vegyetek kettőt biztos ami biztos.:)
2009. jún. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!