Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hány nap múlva lehet védekezés...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hány nap múlva lehet védekezés nélkül szexelni, miután elkezdtem szedni a fogamzásgátló tablettát (Novynette)?

Figyelt kérdés
A ciklusom első napján vettem be az első tablettát. A dokim azt mondta, hogy ilyenkor az első tabletta után már védett vagyok.
2012. ápr. 25. 22:03
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Hát ha a doki azt mondta!
2012. ápr. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%

Hát ha ezt mondta, akkor az első tabi beszedése után.

Ha nem vagy benne biztos, akkor olvasd el a papírt a dobozban, azon tuti rajta van egyértelműen, feketén fehéren.

Ez sok mindentől függ. Vannak olyan szerek, amik csak 1 hónap után hatnak, van ami 8 nap után, az enyém 5 nap után hatott és ugye olyan is van, ami azonnal. Viszont ha nem vagy biztos a dolgodban ezek után sem, akkor gondolj csak arra, hogy teherbe legvalószínűbben a menzeszed előtt eshetsz, legkevesebb esélye pedig akkor van, mikor elkezded szedni a bogyót (mensid után). De ha ez sem elég, akkor védekezzetek máshogy vagy ne élvezzen beléd.


remélem tudtam segíteni.

2012. ápr. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Védett vagy.
2012. ápr. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
nem értem az ilyen kérdéseket! A doki megmondta mit kell tenni, van betegtájékoztató is, és te még is itt kérdezgeted és hiszel inkább az itt lévőknek mint egy orvosnak és a gyógyszert gyártóknak!
2012. ápr. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Gondolom azért hisz inkább az itt lévőknek, mert itt olyanok válaszolnak akik tapasztaltak is benne! Van, hogy a betegtájékoztatóban és a dokiban se lehet bízni(lásd pharmatex hüvelykúp ami azt írja, hogy használata megbízható és bele lehet élvezni a lányba) gyakorlatilag meg 100 nőből 80 így esett teherbe. Nem valami megbízható ezek szerint a leírás, én is sokkal jobban bízok inkább a tapasztalatokban!

Én is tegnap kezdtem el szedni a gyógyszert, a doki azt mondta, hogy már mától lehet is gumi nélkül szexelni, de én inkább még egy hétig védekezek máshogy is! Így a legbiztosabb!

2012. ápr. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%

Igen, fontos mások tapasztalata, csak messziről jött ember azt mond, amit akar, az orvos meg legalább ért hozzá(persze nem mindegyik).

-Szomszéd, maga mit adott a tehenének, mikor az beteg volt?

-Hát én terpentint.

-Szomszéd, hát megdöglött a tehenem!

-Hát az enyém is.


Szóval óvatosan mások tapasztalatával, az orvost nem hiába találták ki. A betegtájékozató más dolog, amelyikre rá van írva, hogy hirtelen halált okozhat és azt is okozna, csak Nepálban meg Tibetben élnének emberek.

2012. ápr. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ez a vicc nagyon jó volt!!:D

Csak akkor van baj amikor a doki is meg a betegtájékoztató is mást mond! Nekem pl. azt mondta a doki, hogy a menstruációm 5. napjától kezdjem szedni a gyógyszert és azonnal mehet másfajta védekezés nélkül a dolog(1 nappal a gyógyszer szedése előtt is.. na ezen meglepődtem), a betegtájékoztatón meg úgy van, hogy a menstruáció első napjától a legjobb elkezdeni de ha a 2-7. napon kezdem el akkor 1 hétig kiegészítő védekezést kell alkalmazni. Na most kinek higgyek? :O

2012. ápr. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen, tapasztalatokat szerettem volna hallani, nem az van, hogy nem hiszek a dokiknak. Mi most akkor a 7. tabletta után minden más védekezés nélkül szeretkeztünk, belém élvezett. Hát, reméljük hogy már hat a tabletta. :)
2012. máj. 3. 14:34
 9/10 anonim ***** válasza:
Na és hatott?:)
2012. máj. 30. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
am meg a novynette pont az a gyógyszer, aminek a betegtájékoztatójára nincs ez normálisan ráírva. azt írja, hogy a ciklus első napján kezdjük. ennyi. de azt nem írja, hogy már az első szemtől véd. csak abból lehet kikövetkeztetni, hogy írja utána, hogy 2-7. napon is be lehet venni, de ekkor 1 hét védekezés szükséges.
2012. jún. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!