Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Most akkor mi az igazság?...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most akkor mi az igazság? (fogamzásgátló)

Figyelt kérdés

Nemrég nem tudtam bevenni az UTOLSÓ 2 szem tablettát (tehát a 20-21.-et). Megkérdeztem neten 2 orvost, mindkettő azt írta, hogy ez nem gond, és ugyanúgy véd. Itt az egyik nőgyógyász által írt válasz: Kedves Kérdező,

Az Ön által leírtak megfelelnek annak, amit a lányok a leggyakrabban alkalmaznak a vérzés előbbre hozására. Tehát mondjuk ha valaki 2-3 nappal korábbra szeretné hozni a vérzését, akkor 2-3 nappal előbb abbahagyja a szedést. Az Ön esetében ez véletlenül alakult így. A 7 napos szünet után elkezdi szedni az új levelet, a védettsége ugyanúgy meglesz, mintha 21 napig szedte volna a bogyót.

A 7 napos szünetben azért kicsi a valószínűsége a teherbeesésnek, mert a gyógyszermegvonás miatt menses jelentkezik, és ilyenkor nem tud egy esetlegesen megtermékenyült petesejt beágyazódni."


Egy másik kérdésnél, ahol szintén az utsoló 2-3 tabiról volt szó, ezt írták a válaszolók: "Ha előbb hagyod abba, olyan, mintha nem is szedted volna. Nem véletlenül van az a 21 tabi...ha kihagyod az utolsót, vagy az utolsó x szemet, akkor nem véd. Következő hónapban ugyanúgy mellé kell védekezned, mint amikor elkezdted, összezavarod a szervezeted, ráadásul ha előtte benned ment el a pasid még a terhesség esélye is megvan.

Eddig nagyon nagy mákod volt, hogy nem lettél terhes, úgy hogy 19. meg 20. napon hagytad abba!"


"Mégis hogy hatna így a tabi??? Basszus nem viccből van ráírva, hogy hogy szedd vagy mert a gyógyszerészek jól ki akarnak baszni veled. Ha nem az előírt módin szeded NEM HAT!!!!"


És kb. az összes válasz erről szól, hogy így totál hatástalan az egész. Tényleg logikus, hogy nem véletlenül van 21 tabletta, de 2 orvos is azt írta, hogy teljes védelmet nyújt, ha lemarad az utsoló 3 szem, és nem kell mellévédekezni, vagy hatáscsökkenéstől tartani...


2012. ápr. 27. 09:25
 1/3 anonim ***** válasza:

7 napig védve vagy. tehát ha a következőt 2 nappal korábban kezded szedni,akkor nincsgond.

(Valóban így lehet előrébbhozni vagy eltolni a menstruációt)

Mivel ma már egyfázisu tabletták vannak (mindben ugyanaz a hatóanyag van,mindegy hogy 18 vagy 25 napig szeded)

2012. ápr. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az az igazság, hogy 1-2x lehet alkalmazni az előrébbhozást,de nem érdemes, mert a szervezetnek szűksége van a 28 napos indikált ciklusra.Pl első hónapot biztos nem érdemes így szedni,mert a tabletta hatási ideje olyan 3hónap, mire megszokja a szervezet, és ugyanígy 3 hónap kell mire abbahagyás után pl el lehet menni hormonális vizsgálatra.


Bár sose értettem mi értelme van az eltolásnak,meg előrébbhozásnak.Nálam olyan kis mennyiségű vér jelentkezett mindig tablettaszedéskor, hogy szinte szexelni is tudtam volna bármikor!


Nem tudom mióta szeded a fog.gátlót, de ha jópár hónapja szeded és most csináltál el eltolást nagyon pici az esélye, hogy legyen peteérésed.Tényleg k 1%. Hiszen igazi menzesz sincs fog.gátlószedésénél(ergó peteérés sem),mert leállítja a peteérést,szóval nincs is minek megtermékenyülnie.

2012. ápr. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi!Igazából ez pár hónappal ezelőtt történt, csak sokat olvasgattam a téma kapcsánt, és érdekel, hogy mi az igazság ezzel kapcsolatban, mert szeretném újra elkezdeni a tablettát (egy komoly műtét miatt abba kellett hagynom egy kis időre). És ha esetleg a jövőben előfordulna hasonló eset, akkor nyugodtabb lennék ha tudnám, hogy ilyenkor sem lehet gond.
2012. ápr. 27. 11:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!