Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló mellett sokat...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló mellett sokat megy a hasam, ez okot adhat termékenységre és teherbe esésre?

Figyelt kérdés

Azt mondják általánosságban (orvos is), hogy vigyázni kell, ha hasmenésünk van. Jó, de a gyógyszer bevétele utáni hasmenésre? vagy egyébként gyakori hasmenésre?

Délelőtt, evés után, vagy már kora reggel megy a hasam, ami elég érdekes... utoljára terhességem alatt ment a hasam folyamatosan. A gyógyszert 16 után szoktam bevenni és utána nem megy a hasam.

Mivel a betegtájékoztatón nem szerepel, hogy mindennap hasmenés mellett mi a teendő és orvosom szerint csak vigyázni kell, nem tudom ez mennyire befolyásolja a hatékonyságát.


2012. ápr. 26. 16:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha beveszed, és utána olyan 3-4 órán át semmi bajod, akkor elvileg hatékony, mert már felszívódott. Akkor van gáz, ha beveszed, és utána megy a hasad.
2012. ápr. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

értem, köszönöm.

egyszer volt, hogy bevettem, 2 perc után ment a hasam.

De már több, mint 1 hete megy, csak úgy, minden evés után.

Lehetek terhes gyógyszer mellett?

első levélnél tartok...

2012. ápr. 26. 17:54
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen, adhat rá okot.


Az orvos is jó fej, hogy "vigyázni kell". Azt nem mondta hogyan?


Azt meg vegyétek figyelembe, hogy ha eszel vagy beveszed a bogyót, a gyomrod nem ürül ki azonnal, szóval a bevétel utáni hasmenéssel nem ürül a gyógyszer mert az még a gyomorban van, sokkal inkább az éjszakai, reggeli hasmenéssel ürül. A bevétel utáni hányás az ami gázos. Ne keverjétek. Ráadásul hasmenéskor mindennek a felszívódása romlik, hiszen nincs ideje a dolgoknak felszívódni vagy csak kevés.


Az is lehet, hogy a gyógyszertől megy a hasad. Nekem is volt ilyen gondom.

2012. ápr. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Gyógyszer bevétele ELŐTT megy.

Köszönöm a hozzászólást!

2012. ápr. 26. 19:08
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha rendszeresen hasmenésed van, akkor hát egyszerűen szólva renyhe lesz a bélrendszered, nem szívódnak fel a tápanyagok sem olyan jól.

Magyarul a tabletta sem!!


Az egyszeri hasmenés és a tartós hasmenés között rengeteg különbség van! Szerintem egyáltalán nem vagy védett...

2012. ápr. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

de én nem is értem ezt a hasmenéses dolgot...

Ebédnél szokott csak, a nagyobb ételeket nem tudja megemészteni. Egyszer volt, 2 hónapig mindentől, még a keksztől is... semmit se tudtam enni, sőt inni sem. Volt vakbéltükrözésem, teljesen egészségesnek ítélték meg, és utána NEM ment a hasam. Egyszerűen minden kijött belőlem ugye a béltisztító és a hashajtó megtette a hatását.

Lehet, hogy "csak úgy" kikéne tisztítani magam belülről?

A normaflore szokott segíteni, az szinte megfogja a hasmenést és nem szoktam rosszul lenni utána. De, csak akkor segít, ha teljesen ki van tisztítva a gyomrom. Most például délelőtt 2 ampullával megittam, és ettem is, teljesen jól voltam: míg nem ebédeltem.. Orvos csak újra megkínozna a béltükrözéssel, nem akarok még egyszer, mert üvöltöttem a fájdalomtól és abba kellett hagyniuk úgy visítottam. Nem nekem való... :( kint várakozók közül majdnem mindenki haza ment...

2012. ápr. 27. 12:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!