Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mi igaz abbol, hogy a fogamzas...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi igaz abbol, hogy a fogamzasgatlo tableta hizlal? Es az igaz hogy elobb-utobb meddoseget okozhat?

Figyelt kérdés
18eves vagyok.utobbi 1evbe megszakitassal vedekeztunk.azelott gumival.most szeretnek nogyogyaszhoz menni,hogy irjon fel fogamzasgatlot.de felek a kovetkezmenyeitol.szeretnek a gyerekkel meg varni 1 2 evet.de felek,hogy egyaltalan nem lessz,a fogamzasgatlo miatt.
2012. ápr. 27. 10:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Meddőséget nem okoz, de, ha megnyugtat, kérdezd meg a nőgyógyászt, az a dolga, hogy tájékoztasson a dolgokról.

Annyi viszont igaz, hogy, miután abbahagyod a szedését, pár hónapig még tényleg nehezebb a teherbe esés, ez az állapot azonban nem tartós.

(sőt, sokat tartják úgy, hogy szedése "fiatalon" tartja a nő testét, főleg persze a méhet. ebben nem vagyok biztos, de ha igaz, akkor még jót is tehet)

Hizlalni nem hizlal, van, akinek az a mellékhatás, hogy felszed egy-két kilót de látványos hízást nem okoz. Mindenkinél máshogy jelentkeznek az ilyen dolgok. Egy barátnőm kicsit hízott tőle (alig látszott rajta), többeknek megnőtt a melle, én fogytam néhány kilót, de sokaknál semmi változást nem okozott.

2012. ápr. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
ha mész nőgyógyásztól nyugodtan meg kérdezheted tőle ezeket... nem hizlal (nem zsirosodsz tőle) hanem vizesedsz tőle, (vagyis a mérleg többet mutat majd) de van olyan fogamzásgátló aminek nincs ilyen hatásaí
2012. ápr. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nincs miért aggódnod!Az orvost kérd meg, hogy pontosan mondja el a tabletta működési elvét és hatásait.
2012. ápr. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ne aggódj ezek miatt, kérdezz rá az orvosra, ő mindent el fog mondani. 7 évig szedtem fogamzásgátlót folyamatosan, mielőtt terhes lettem. Az abbahagyása utáni harmadik hónapban, elsőre teherbe estem. Annyira kicsi a hormontartalmuk már ezeknek a gyógyszereknek, hogy semmi galibát sem okoznak. Ezért vesznek vért a felírása előtt, hogy személyre szabottan tudjanak ajánlani gyógyszert. Én speciel fogytam tőle, vagyis inkább nem tudok hízni, de ezt más is okozza. A mellem kicsit megnőtt, de egyébként semmi változást sem tapasztaltam. Próbáld ki, mert ez a mostani megszakításos védekezési módszer a lehető legveszélyesebb egy nem kívánt terhesség szempontjából!
2012. ápr. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszaitokat.nagyon sokat segitetek.regel ota ezen a teman gorcsolok.most mar kicsit job.nektek koszonhetoen.en nagyon szeretnek gyereket.de tudom h nem tudnank a parommal eltartani.es nem akarom hogy valaminek hianyat ereze a baba.ezert akarok nekifogni.viszont a siras kerulget ha arra gondolok hogy akar a tabletaval,akar massal valamit elszurok es soha nem lehet babam.ha elmegyek nogyogyaszhoz es vert vesz stb,kb mennyi idobe telik amig eredmenyre jut es felir valamit?
2012. ápr. 27. 11:20
 6/13 anonim ***** válasza:

A nőgyógyász nem vesz vért. Max. elküld a laborba, de a legtöbb csak úgy találomra írja fel azt a gyógyszert, amelynek a gyártójától támogatást kap.

Elég jól kimosta az agyatokat a gyógyszeripar. A fogamzásgátló tablettáknak ezer mellékhatása lehet, a betegtájékoztatóban is csak 2 oldal, hogy mi bajod lehet tőle. És a legdurvábbakat még ki is hagyták.

A doki nem fog semmi rosszat mondani a tablettáról, mert egyrészt neki is kimosta az agyát a gyógyszeripar, másrészt még mindig inkább ez, minthogy fél évente járjanak a nők abortuszra.

Óvszer miért nem jó? Attól nem lesz semmi bajod.

Én konkrétan Mirena spirált használok, és cisztám lett tőle, pedig a dokitól háromszor is megkérdeztem, hogy tuti nincs mellékhatása. (Elég nehezen is hiszem el eleve, hogy ez lehetséges.) Erre most mehetek műtétre, és a doki azért nagy pironkodva bevallotta, hogy a spirálnak van ilyen mellékhatása. Köszi.

Mostantól csak óvszer.

2012. ápr. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Mindenképp keress egy megbízható nőgyógyászt, és vele beszéld meg! Én a helyedben lehet inkább elmennék magánrendelésre.

Későbbi teherbeesés miatt ne aggódj, ha egészséges vagy, ezzel nem lesz gond. Személy szerint javasolnám a Nuvaring hüvelygyűrűt, olvass utána. de persze doki véleménye az első, ő tudja, neked mi a legmegfelelőbb.

2012. ápr. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
1 éve szedem lassan, és nem híztam egy kilót sem. Sőt fogyózom közben és ugyanúgy megy mint előtte.
2012. ápr. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Hizlalhat, de nem feltétlenül.

Viszont, ha a doki magától nem küldene el laborba vérvételre, TE akkor is ragaszkodj hozzá!

Nálunk 1 hónap, mire elkészül a lelet, addig nem érdemes elkezdeni a tablettát.


A vérvétel azért is nagyon fontos (ez az egyik ok, de van több is):

mert a tabletta teljesen egészséges nőnél is megnöveli a trombózis kialakulásának esélyét, a vérvétel pedig választ ad arra, hogy nincs-e pl. öröklött trombózishajlamod, ami már elfogadhatatlanul veszélyessé tenné a tablettaszedést.


Nekem annak idején felírták vérvétel nélkül és csak pár év múlva derült ki, hogy nem is szedhettem volna.

2012. ápr. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

es ezt a vervetel vizsgalatot akkor kerhetem en?megcsinalom egy laborba es az eredmenyt vigyem a nogyogyasznak?


A laborba mit mondjak?milyen kivizsgalas kel?ott is megvan hogy milyen vizsgalat mit mutat ki?

2012. ápr. 27. 19:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!