Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Szerintetek érdemes fogamzásgá...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek érdemes fogamzásgátló tablettát felíratnom? (16/L)

Figyelt kérdés

16 éves leszek pár hónap múlva.

Már nem vagyok szűz volt egy barátom akivel másfél évig együtt voltunk.Vele vesztettem el a szüzességem.Amikor vele voltam mindig óvszerrel védekeztünk.Ennek a kapcsolatnak már vége.Most egy másik barátom van vele még csak egy hónapja vagyunk együtt.Nagyon megszerettük egymást ilyen rövid időn belül. Lehet emiatt lefogtok nézni, de már megtörtént vele az első szex (neki az első). Nála is óvszerrel védekeztünk,de nagyon nehezen ment az egész mert mire felhúzta(elég nehezen sikerült felhúzni) addigra lelankadt neki. Sok időnek elkellet telnie ,hogy újra megmerevedjen.Ez kb. egy hete történt azóta nem voltunk úgy együtt. Na mindegy nem szeretném ennyire részletezni csak azt szeretném közölni,hogy nagyon nem szeretem az óvszert se most se az előző barátomnál nem szerettem. Nem tetszik,hogy mi közbe már egymásra vagyunk hangolódva akkor kínlódni kel az óvszer felhúzásával.Persze ennek ellenére mindig védekeztünk egyik fiú se mondta soha ,hogy őket zavarja ezért ne húzzuk fel. De se én se a párom nem tudjuk élvezni óvszerrel a szexet.(oké ezzel a barátommal még csak egyszer fordult elő, de a másik barátomnál se tudtam élvezni ). A kérdésem az lenne,hogy érdemes szerintetek elmennem nőgyógyászhoz felíratni fogamzásgátló tablettát? Vagy szerintetek ennyi idősen még nagyon felkavarná a hormonrendszerem? Azt még szeretném hozzátenni,hogy a menstruációm is nagyon zavaros. 13 éves korom óta menstruálok de még mindig nem állt be rendesen. Nincs olyan hónap ahol ne késne minimum 5 napot. Volt már ,hogy 2 hetet is késett sőt olyan is ,hogy ki maradt . Most is már több mint egy hete meg kellet volna jönnie. Érzem ,hogy megfog jönni mert a méhem már görcsöl,de nem értem miért nem jön meg pontosan 28 napra. Az se zavarna ha 3 nappal korábban vagy később jönne meg mint 28 nap de azért ez már túlzás. Szóval ha a védekezés miatt nem is akkor emiatt szerintetek próbáljam meg a tabletták szedését?

Esetleg lányok/nők írhatnátok tapasztalatokat a fogamzásgátló szedésével kapcsolatba. Hány évesen kezdtétek el szedni? Volt esetleg valami olyan mellékhatása ami miatt abba kelet hagyni a tabletták szedését?

Köszönöm szépen előre is a válaszokat.

16/L



2012. máj. 1. 18:42
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
valaki foglalja össze 1 mondatba.
2012. máj. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

16 évesen korai elkezdeni fogamzásgátlót vagy nem? Nem csak védekezés céljából hanem a menstruációm beállítása miatt is. .

A lustábbak kedvéért :)

2012. máj. 1. 18:50
 3/30 Iuventus ventus ***** válasza:

1/1! Van a csaj, volt egy pasija, sokáig voltak együtt, volt szex, szakítottak, új pasi, szex, de nehezen indult (nehezen ment fel az óvszer), és nem is élvezik se a kérdező, se a másik kettő gumival+ a kérdezőnek rendszertelen a havi baj megjövetelének időpontja.



Kedves Kérdező!


Szerintem várj még vele, legalább amíg megéritek úgy a 6. hónapot!

Nem lenne érdemes tönkretenned a hormon háztartásod egy rövid életű kapcsolatért.

2012. máj. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:

Sajnos a fogamzásgátló tablettákat a legnagyobb jóindulattal sem lehet egészségesnek nevezni, pláne 16 évesen. A környezetemben lévő összes nőismerősömnél jelentek meg negatív mellékhatások (pl. szőrösödés), ezért én nem igazán ajánlanám senkinek. Próbálkozzatok esetleg a "spirállal", azzal élvezhetőbb a szex, igaz a nő számára kissé macerás, de nincsenek mellékhatások.

Remélem tudtam segíteni.

2012. máj. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

Értem. Csak azért is érdekelne mert az hallottam ,hogy menstruáción is tudna segíteni.

Akkor ez egy tévhit?

2012. máj. 1. 18:57
 6/30 anonim ***** válasza:

első körben örülök hogy nem azok közé a tinik közé tartozol akik a megszakitásos módszerrel" védekeznek"


remélem azt is tudod, hogy az óvszer nem csak a terhességtől véd, de a betegségektől is.


én tapasztalatom:

nekem rendszertelen és erős volt a menzeszem, volt hogy nem tudtam suliba menni miatta (bementem és jöhettem haza mert a buszon átáztam- tampontol rosszul voltam) nyári kirándulást stb direkt ugy terveztük hogy hozzám igazodott a család, sikertelenül, vagy hamarabb jött meg, vagy elhuzodott, vagy mikor a hónap közepén voltam mikor leérteztünk a célhelyre megjött..


a bőrőm is csunya volt, jártam kozmetikushoz bőrgyógyászhoz patikai kencefice stb... nem használt (nem volt látványos) bőrgyógyász mondta írassak fel fogtabot... 16 évesen (nem volt még akkor barátom, az orvosi vizsgálattól is féltem)


az első barátom 19 évesen jött, gumival védekeztünk. az első alkalom után, már nem éreztem kellemetlen a nődokit és elmentem hozzá (féltem a vizsgáladtól) megdöbbenésemre csak megkérdezett dolgokat (milyen tabit szeretnék mit tudok róla stb stb stb) felirt egy havi gyógyszert, szedtem letlet az egy hónap, semmi gond nem volt vele, így felira utána a 3 havit... aztán a 3. hónap után kiderült hogy felerősítette a migrénem, de nem hagytam abba a szedését, inkább probálom a migrént kerülni (nem idegeskedek minden szaron, ha érzem hogy kezd fájni fájdalom csillapito, vagy ha tehetem sötétitem a szobát és csend alszok, és sok sok vizet iszok)

barátommal miután elkezdtem a tabit szedni még két hónapig óvszerrel védekeztünk (ha nem volt nála akkr nem volt szex) aztán utána ugy döntöttem hogy nem kell gumit huznia...

2012. máj. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
17%

akkor durván 14-15 éves korában már kurt.

de korán kezdi.

de tuti nem iszok rá, mert egy ezresért is kiszopná!

2012. máj. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:

Bele fog jönni a srác az óvszerhasználatba, csak azért ne szedd! Arról nem is beszélve, hogy mit csinál majd később, ha te már ilyen korán "elkényezteted"? :)


A tabletta mesterséges ciklust hoz létre, nem a normálist hozza helyre.

Egyébként ne a 28 napos ciklushoz mérd a sajátod, hanem a saját átlagodhoz viszonyítsd, hogy mikor mennyit késik. Nekem pl. 32 napos átlagban, ami szintén teljesen normális. A te korodban átlag 36 napra menstruáltam, és még az is belefér. Egy-egy nagyobb kilengés is se abnormális ebben a korban.


Én 18 évesen írattam először tablettát, de kiderült, hogy trombózishajlamom van, ami miatt nem szedhetem többé.


Ha mégis íratsz, akkor mindenképpen ragaszkodj a laborvizsgálathoz!

2012. máj. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:

Kedves 4-es!

Mi az, hogy spirállal? Egy 16 évesnek nem helyeznek fel spirált! A legtöbb orvos csak már szült nőknek teszi fel, de 18 előtt soha!


Egyébként 16 évesen az óvszer a legjobb.

De a jelenlegi kapcsolatodban korai is lenne még tablettára váltani. A tablettát ugyanis nem érdemes rövid ideig szedni, majd szünet és ismét szedni. Nagyon felboríthatja a hormonháztartásodat.


Várj vele én ezt javaslom!

2012. máj. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

Hát ha zavaros a menzeszed, akkor tilos tabit szedned. Nem oldja meg a problémát, csak elfedi, mivel a tabi kikapcsolja a ciklusodat, nem szabályozza!


Ki kell várni, amíg lesz legalább 1,5-2 évnyi rendszeres menstruációd!

2012. máj. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!