Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ha elfelejtettem bevenni és...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha elfelejtettem bevenni és szexeltem de utána 2t vettem be terhes lehetek?

Figyelt kérdés
Egy éve szedem a fogamzásgátlót.Mindig pontosan bevettem de most elfelejtettem.Kedden fogtam neki az új levélnek.Szerdán volt az aktus (elment bennem) és akkor este nem vettem be csak következő este 2t mert a neten ezt olvastam.Mennyi az esélye,hogy terhes vagyok???
2012. máj. 9. 14:40
 1/4 anonim ***** válasza:
remélem
2012. máj. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szép baleset. Az fog gátlóm papírján az van, hogy :


- Ha 12 óránál hosszabb idő telt el a legutóbbi esedékes filmtabletta bevételének tervezett időpontja óta, csökken a fogamzásgátlás hatékonysága. A terhesség kialakulásának kockázata különösen akkor jelentős, ha a csomag megkezdését követő, vagy a kiürülését megelőző időszakban felejti el bevenni a gyógyszert. Ebben az esetben a következő útmutatások szerint kell eljárnia.


és:


- Ha az első héten felejtett el bevenni egy filmtablettát:

Mielőbb be kell venni a kimaradt adagot, még abban az esetben is, ha a késedelem hosszúsága miatt ekkor két filmtabletta bevétele szükséges. Ezt követően az előírt időpontokban kell szedni a készítményt, azonban 7 napon keresztül kiegészítő fogamzásgátló módszert (például óvszert) is kell alkalmazni. Ha a megelőző 7 napos időszakban közösülésre került sor, nem zárható ki a terhesség lehetősége. Ebben az esetben haladéktalanul értesítse kezelőorvosát.



szerintem a tiéd sem különbözik ettől.


ezek alapján nincs kizárva, hogy az lehetsz, de az nyugtasson meg, hogy ugye a tabletta az ovulációt akadályozza meg, talán 1 gyógyszer kihagyása még nem okozott tüszőrepedést.

2012. máj. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi.Tehát akkor elég nagy rá az esély.Jövő pénteken kell beteg legyek.Addig akarok várni.Már jelentkeznének a tünetek??
2012. máj. 9. 14:56
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát ezek szerint múlthéten történt meg a baki, 1 hét alatt még nem jelentkezik tünet, sőt 1 hét alatt még a teszt sem mutat pontos eredményt. 2 hét a minimum amit meg kell várni. Hívd fel a nőgyógyászod és kérd ki a véleményét.
2012. máj. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!