Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Milyen fogamzásgátló lehetőség...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen fogamzásgátló lehetőségeim vannak trombózisra való hajlammal, tablettán és óvszeren kívül?

Figyelt kérdés

Trombózisra való hajlamom van, így nem szedhetek fogamzásgátló tablettát. Mostanában szeretnék nőgyógyászhoz menni, addig is jó lenne tudni, milyen lehetőségeim vannak.

Részemről a tabletta kilőve, a párom meg "tipikus", egyszerűen nem tud produkálni óvszer mellett, és tulajdonképpen én sem szeretem.

Jelenleg Pharmatexet használunk megszakítással, azonban szeretnék áttérni valamilyen biztonságosabb módszerre.

Tudom, hogy több más megoldás is létezik, hüvelygyűrű, spirál, stb... De nem tudom melyiket használhatom a fenti probléma mellett, illetve úgy, hogy még nem szültem (bizonyos módszereknél ez is szempont).

Valakinek van tapasztalata ebben?



2012. máj. 22. 17:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Hüvelygyűrűt nem használhatsz, az is hormonos.
2012. máj. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Van egy minispirál, amit nem szült nők is használhatnak. A rizikója annak is megvan, ha rosszul teszik fel, hogy meddő leszel tőle, nekem nőgyógyász mondta, hogyha esetleg se a gumi, se az összes fogamzásgátló, se a hüvelygyűrűk nem jönnek be, vagy belgyógyászati okokból kifolyólag nem szedhetek hormonos dolgokat, esetleg volt már abortuszom, akkor ajánlaná csak ezt.

Jobbat nem tudok, ami azért megbízható is és nem hormonos.

2012. máj. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Sajnos spirálból is csak a hormonos az igazi. Két barátnőm is babás lett nem hormonos spirál mellett, egy harmadiknak pedig úgy "benőtt" a spirál, hogy csak műtéttel tudták levenni. :S


Nekem is trombózishajlamom van, óvszerrel védekezünk.


Páromnak ugyanúgy nem ment az elején óvszerrel, mint a tiednek, de bele lehet ebbe is jönni!


Mondjuk ettől függetlenül én is folyton azon agyalok, hogy miként lehetne kényelmesebb, de még nem jutottam semmire.

Ha lehetne itthon is kapni pesszáriumot, akkor azzal szívesen megpróbálkoznék...


28/N

2012. máj. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!