Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » SOS! Hol szerezzek receptet?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

SOS! Hol szerezzek receptet?

Figyelt kérdés
Ma mentem volna időpontot kérni holnapra (péntekre) recept kérésre nődokihoz (előjegyzéssel fogadnak csak), és nincs helyük, szombaton viszont el kell kezdenem az új levelet. Micsináljak??

2012. máj. 24. 16:21
 1/8 anonim ***** válasza:
kérdezd meg az egyik pácienst, hogy beszaladhatsz-e előtte, mert csak egy receptet szeretnél íratni. az meg nem tart 2 percig se... biztos előreenged.
2012. máj. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
próbáltam, nem engednek be... kedves nővérke nagyon ragaszkodik a előjegyzéshez, hiába magyarázom neki, hogy szombaton be kell vennem
2012. máj. 24. 16:28
 3/8 anonim ***** válasza:
Menj el a háziorvosodhoz. Nekem fel szokta írni, mert tudja, hogy a nődoki írta fel először a gyógyszert és nem csak úgy magamtól szedem. :)
2012. máj. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Vagy az SZTK-ba is elmehetsz az ottani rendelésre és megmondod, hogy ezt szeded és viszel egy papírt a saját orvosodtól, amire rá van írva, hogy felírta ezt a gyógyszert. Legalábbis én mindig kapok egy ambuláns lapot, amire rá van írva, hogy mit vizsgált, mit írt fel stb.
2012. máj. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

igen, ott voltam, ott nem tudnak fogadni. elfelejtettem odaírni.

na most én 18 vagyok, elmennék a háziorvosomhoz, de az nem baj, ha ő gyerekorvos? ő is fel tud írni nekem?

2012. máj. 24. 16:42
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem az nem számít, h gyerekorvos-e, vagy sima háziorvos, ha az egyik tud, akkor a másik is tud felírni. Meg 16 éves kortól szülői beleegyezés meg minden egyéb extra nélkül is szedheted, gyerekorvos meg 19 éves korodig foglalkozik veled.

20L

2012. máj. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

köszi!

és oda kell előjegyzés? háziorvos akármikor fogad a rendelési idejében?

2012. máj. 24. 16:50
 8/8 anonim ***** válasza:

Megprobalhatod a gyogyszertarban is.

Ha viszed a mostani dobozt, biztos kiadjak. Ok nem kapnak semmilyen penzt a receptert, a fogamzasgatlo nem tamogatott bogyo.

2012. máj. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!