Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Tudom, hogy ilyen jellegű...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tudom, hogy ilyen jellegű kérdést a nőgyógyászommal kellene megbeszélnem, de sajnos mire időponthoz jutok megöregszem. Tehát, ha valaki hasonló cipőben jár, mint én, kérem, segítsen. Nagy baj, ha három havonta váltok fogamzásgátló tablettát?

Figyelt kérdés
A kérdés a következő: Körülbelül 6 hónapja a nőgyógyászom felírt Dienille fog. gátló tablettát, azóta azt szedem. Hamarosan kiürül a második doboz is. A bőröm sokkal jobb lett, rengeteget javult ( előtte borzasztóan kipattanásosodtam, annak ellenére, hogy 19 éves koromig alig volt rajtam bőrhiba). Mivel nem vagyok teljesen megelégedve az eredménnyel, ezért úgy döntöttem, hogy váltok, és elkezdem szedni a Diane-t, amit az endokrinológián ajánlottak. (valójában félek a mellékhatásaitól). Az a fő kérdés igazából, hogy ha most elkezdem a Diane-t, akkor 3 hónap múlva problémamentesen visszatérhetek a Dienille-re? Mennyire hatásos a Diane? Jó a fogamzásgátló képessége? Vagy ne bízzuk a véletlenre?

2012. jún. 4. 23:29
 1/7 anonim ***** válasza:
igen, ez baj.... sehogyse h hozzászokjon hozzá a szervezeted, menj magándokihoz!!! drágább egy kicsit, de megéri, hidd el!!!
2012. jún. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Csak azért kérdezem, mert a Diane-t csak 3 hónapig vagy maximum fél évig szabad szedni, utána abba kell hagyni.

Azután meg ugyanúgy szeretnék fogamzásgátlót szedni.

2012. jún. 4. 23:36
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem ajánlom, hogy Diane tablettára válts!


Nagyon korszerűtlen készítmény (az újakhoz képest nagy a hormontartalma), rég ki kellene vonni a forgalomból.


A Dienille újabb generációs tabletta, a helyedben maradnék ennél.

2012. jún. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De akkor nincs baj, ha 3 hónapig szedem, majd abbahagyom és vissza a Dienille-re? Nem akarok a Diane-ra váltani, csak kicsit javítani a arcbőrömön, mert állítólag arra jó.
2012. jún. 4. 23:43
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Az jó hogy 3 hónapig lenne szabad szedni a dianet mert én már egy éve azt szedek eddig terhes se lettem a bőröm is szép, bár nem makulátlan. Néha teljesen sima, néha meg feltűnik 1-2 pattanás. Káros mellékhatások se gyötörnek, nem híztam, hányás hasmenés se fenyeget, amióta szedem, volt vagy 2x hasmenésem, az se biztos, hogy a fog.gátlótól
2012. jún. 5. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
47%
Diane helyett Cypromix, ugyanaz az összetétel csak más a gyártó, ráadásul olcsóbb kb 2300Ft a 3 havi adag, a Diane kb 4500.
2012. jún. 5. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
minden hormonos tablettától szépülhet a bőröd....... a helyedben viszont nem szednék tabit, na de te tudod...
2012. jún. 5. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!