Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A fogamzásgátló tönkretette...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A fogamzásgátló tönkretette az arcbőröm, nektek nem volt hasonló mellékhatása?

Figyelt kérdés
3 és fél éve vagyok együtt a barátommal, kb 2,5 éve használok hormonális fogamzásgátlót. Először a yasminelle tablettát használtam, majd váltottam nuvaring-re. Amikor elkezdtem szedni a gyógyszert kiütések, arcpirosság jött elő. Számtalan bőrgyógyásznál voltam, de senki sem tudott segíteni.azóta az egész egyre rosszabb.. Anőgyógyászom nem javasol hormon mentes fogamzásgátlót, úgyhogy most megint váltok.ti nem tapasztalatok ilyen borzasztó mellékhatást? Ha igen, mi volt a megoldás?
2012. márc. 8. 15:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
miért váltottál a yaminelle-ről? gond volt vele?
2012. márc. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

A tabi az mindig is lutri. Nem lehet megjósolni, hogy milyen hatással lesz a nőre, mert szervezetenként eltérő.

Szóval ha nem válik be, akkor váltani kell. Vagy abba hagyni a tabizást.

2012. márc. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem,mivel nem szedek fogamzásgátlót.Hülyeség,csak összezavarja a szervezetet.
2012. márc. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

"Anőgyógyászom nem javasol hormon mentes fogamzásgátlót,"

Miért nem? Ha látja, hogy bajod van tőle, miért nem javasol hormonmentest?

Ha ennyire szarul hat rád, akkor ne szedd. Ennyi és kész.

Egyébként én nem szedek, szóval velem ilyen nem történt, de itt egy kérdés, amiben a 8. válasz szerintem elég árulkodó:

2012. márc. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
2012. márc. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Mert szerinte nem biztonságos egy hosszú kapcsolat mellett.

Igen, sajnos a yasminellel is gond volt, elkezdtem szedni és onnantól kezdve egyáltalán nem nedvesedtem:S

2012. márc. 8. 20:25
 7/14 A kérdező kommentje:
De amúgy 3 és fél éves kapcsolat mellett ez nem olyan egyszerű h a gyógyszer hülyeség és abba kell hagyni ennyi...
2012. márc. 8. 20:38
 8/14 anonim ***** válasza:

"Mert szerinte nem biztonságos egy hosszú kapcsolat mellett. "

Érdekes módon 6 éve csak és kizárólag hormonmentesen védekeztem (a 6 év alatt két kapcsolatom volt) és sosem voltam terhes. Persze ez csak én vagyok.

Nyilván nem a megszakításra célzom. Én pl. az óvszert választottam.

Nem értem miért ne lenne biztonságos? Normálisan kell használni és kész.

Egyébként se a nőgyógyászod mondja már meg, hogy te mit használj.

Adjon tanácsot, sorolja fel a lehetőségeidet. Aztán mérlegeld te, hogy mit vállalsz be és kész.

Ha tudsz biztonságosan hormonmentesen védekezni, akkor hagyd a francba a tablettát. Én biztosisten nem szenvednék vele. De ha akarod, hát tedd.

2012. márc. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"De amúgy 3 és fél éves kapcsolat mellett ez nem olyan egyszerű h a gyógyszer hülyeség és abba kell hagyni ennyi..."


Egy hároméves kapcsolatban, valamint a mostani, már lassan 4 éve tartó kapcsolatomban sosem használtam tablettát, mégis mindig megfelelően védekeztem, sosem volt még csak "necces" szitu sem.


Normális partner kell és kompromisszumot kell keresni.

3 évig szedted a tablettát, ideje, hogy ő védekezzen óvszerrel.

Ha nem bírod rábeszélni, akkor még mindig ott van a megszakítás-spermicid kombináció.

2012. márc. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Lehet hogy meglepő de nem kevés ideig védekeztünk azzal, gyűlölöm a gumit, nekem az nem jó. Aki bírja a gumit csinálja azzal. Én itt nem kioktatást kértem
2012. márc. 8. 20:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!