Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mit tegyek? A két opció közül...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek? A két opció közül melyiket válasszam amit a betegtájékoztató felkínál. Nem tudtam eldönteni ezért írtam ki.

Figyelt kérdés

Mercilon tablettát szedek több mint fél éve.A harmadik héten vagyok és elfelejtettem bevenni a tabit tegnap.Még 6 tabletta van a kiürüléséig a kihagyotton kívül.Nem tudtam eldönteni ezért írtam ki hátha valaki járt már így és tudja melyik megoldás a jobb.Köszi az értelmes válaszokat!

A harmadik héten 1 tablettát elfelejtett bevenni

A következő 2 lehetőség közül választhat; nem szükséges kiegészítő fogamzásgátló módszereket alkalmaznia.

1. Mielőbb vegye be a kimaradt tablettát, még abban az esetben is, ha a késedelem hosszúsága miatt valójában 2 tabletta bevétele szükséges. Ezt követően az előírt időpontokban kell szednie a tablettát. A csomag kiürülése után haladéktalanul - gyógyszerszünet közbeiktatása nélkül - kezdje el a következő csomag tabletta szedését. Bár ebben az esetben csak a második csomag tabletta szedésének befejezésekor jelentkezik megvonásos vérzés, időközben pecsételő, vagy áttöréses vérzés léphet fel.

- vagy -

2. Ne fejezze be a már megkezdett csomagot, hanem tartson (a kimaradt tabletták napjait is beleszámítva) legfeljebb 7 napos gyógyszerszünetet, majd új csomagot megkezdve folytassa a tabletták szedését.

- Abban az esetben, ha az aktuális csomag felhasználása során kimaradt néhány tabletta, és a gyógyszerszünet ideje alatt nem jelentkezik megvonásos vérzés, nem zárható ki a terhesség lehetősége.


2012. jún. 7. 16:16
 1/1 anonim ***** válasza:
Enyémmel is ez van, én szerintem a második verziót csinálnám, a megmaradt tablettákat meg eltenném tartalékba, hányás-hasmenés esetére.
2012. jún. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!