Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Kell e alkalmaznom mellé...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kell e alkalmaznom mellé óvszert? Akkor is, hogyha elkezdem szedni a következőt?

Figyelt kérdés

Felfáztam,hétfőn valószínűleg kapok antibiotikumot,amely ugye befolyásolja a fogamzásgátlót.De nekem kedden lesz a 21. szemem.Onnantól kezdve meg hét nap szünet.Ez idő alatt is kellene használnom óvszert,magyarán befolyásolná a gyógyszer hatását,még ha szünetben nem is szedem?

Ha meg elkezdem szedni jövőhét szerdától a gyógyszert,akkor kell e mellé óvszert használnom...mert gondolom egy hétig kell szednem az antibiotikumot (hétfőtől hétfőig)..


2009. júl. 12. 18:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy az ilyeneket miért nem orvostól kérdezik az emberek amíg ott vannak..

Ha annyira izgat, menj el az orvoshoz és kérdezd meg tőle.

Nem minden antibiotikum csökkenti egyébként a gyógyszer hatását, de ha egy csöpp eszed is van, akkor is használsz óvszert minden antibiotikum szedésekor a következő menstruációig, merthát menjünk már biztosra..

2009. júl. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, mindenképpen kell, ugyanis az antibiotikumokkal az a helyzet, hogy akár még egy HÓNAPPAl a bevételük után is kifejtik hatásukat, ergo gyengítik a tabletta hatását. Ezzel megfosztanak a védelemtől! Mindenképpen használjatok óvszert, a lelkiismeretedtől függően akár egy hónapig is! Tudom, hogy ez így költségesebb megoldás, de még mindig sokkal olcsóbb, mint az eseményutáni/abortusz/szülés/gyereknevelés.
2009. júl. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én 10 npos antibiotikum kúrám után óvzer nélkül megszakítással csináltam párommal... semmi gond nem volt belőle.

Egyébként az antibiotikummal az a baj, hogy a jó, belekben lévő baktériumokat is megöli, ezáltal nem szívódik fel annyi hatóanyag, csak kevesebb, de szívódik fel! Tehát ha nem szeded az antibiotikumot a fogamzásgátlóval együtt nem csökken a hatása, mert hát hova csökkenne ha már rég felszívódott? Szerintem: Hagyd ki az utolsó szemet és úgy tartsd meg a hét napos szünetet. És a következő levél első hetében használjatok gumit.

2009. júl. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!