Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Tényleg durva mellékhatásai...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg durva mellékhatásai lehetnek a Zoely fogamzásgátló tablettának?

Figyelt kérdés
Tegnap írta fel a nőgyógyászom a zoely fogamzásgátló tablettát, és kb. 1-2 nap múlva fog megjönni a menstruációm, és az első napon kéne elkezdenem szedni. Csak hogy én erősen tartok tőle, ugyanis a neten utánaolvasva mások tapasztalatainak, a legtöbben azt mondják elég durva mellékhatásai vannak. Pl. rendszertelen és erős vérzés, barnás folyás, esetleg csak 2havonta jön meg a havi, de elvileg gyakoriak a hangulatváltozások, és fejfájás, hányinger is jelentkezhet. És sokan említették hogy híztak is valamennyit :S Még ezelőtt soha nem szedtem tablettát, csak gumival védekeztünk a barátommal. Esetleg valakinek valami más tapasztalat? Mit csináljak, ha ezek tényleg igazak, próbáljam meg, vagy kérjem meg az orvosomat hogy javasoljon valami mást?? 17/L
2012. aug. 2. 18:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Na hát én teljesen kivoltam a zoely szedése közben.

Rengeteg nagy, vörös, gyulladt pattanások jöttek ki rajtam, holott soha sem voltam pattanásos típus, max 1-2 kisebb volt.

Az 1. hónap alatt hüvelyi fertőzésem lett, és ez sem volt soha életemben, ráadásul nem ülök rá nyilvános wc-re, páromtól meg nem kaphattam el, mert előtte szedtem 4 hónapig más tablettát, azalatt sosem jelentkezett fertőzés.

A 2 hónap alatt, míg szedtem, folyamatosan fájt a hasam, mintha meg akarna jönni. Ja és amúgy 2 levelet beszedtem, és az egyik után se jött meg a vérzés.


Hát nekem ennyi elég volt a zoely-ből, ráadásul ehhez képest pofátlanul drága volt!

A nőgyógyászom mondta, mikor mentem vissza, hogy rengeteg panaszkodnak rá és szinte mindenki lecseréli.


Én Nuvaring-re váltottam, igaz, hogy 10.000 a 3 gyűrű, de eddig semmi mellékhatása, meg vagyok vele elégedve :)

2012. aug. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ja és a legjobbat kihagytam, hogy gyakran volt hasmenésem, míg szedtem, mikor már vagy 2-3 éve nemvolthasmenésem előtte. Így még nem is szexelhettünk gumi nélkül.. Feleslegesen szedtem meg vettem meg...
2012. aug. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom mi legyen.. ma este beveszem az első szemet, és meglátjuk rám hogy hat ez a fajta a következő egy hónapban. Ha valami bajom lesz tőle akkor megyek és felíratok mást. De kivétel nélkül mindenkinél jelentkeztek hasonló mellékhatások? :S
2012. aug. 3. 08:35
 4/15 anonim ***** válasza:
Én 21 éves vagyok és még én sem szedtem sosem gyógyszert. Nekem is ezt írta fel a nődoki, mondván, hogy ez természetes hormonokat tartalmaz. Túl sok tapasztalattal még nem szolgálhatok, mert ma fogom bevenni a 17. szemet. Olyan 6-7. szemnél kezdett hőemelkedésem lenni állandóan. Volt, hogy estére be is lázasodtam, de ez már elmúlt. A 10. szemnél lett nekem is valami fertőzéses dolog amitől folyásom lett. Viszkettem állandóan. Vettem rá egy canestent és az 2 nap alatt elmulasztotta. A hüvelyemben történt valami változás, mert a közösülés enyhén fájdalmas volt és utána lett alhasi fájdalmam is 2-3 percig, de ez is már elmúlt. Most még a mellkasomon és a két vállamon van 4-5 pici pattanás. Fejfájás, hasmenés még nem volt. :) Kíváncsi vagyok milyen mellékhatás jelentkezik még, bár remélem, hogy semmilyen és amiket leírtam, nem térnek vissza. :)
2012. aug. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nos, ma bevettem az első szemet, úgy döntöttem ha már kiváltottam és nem is kis pénzbe került, legalább adok neki egy esélyt. Alaposan átböngészve a betegtájékoztatót, azt olvastam kb. 3 hónap kell amig megszokja a szervezet.. remélem ha lesz is valami kellemetlen tünet gyorsan elmulik, és tudom szedni 3 hónapig. utána meg...kiderül.
2012. aug. 3. 16:46
 6/15 anonim ***** válasza:
Reméljük jó lesz! Kérlek majd időnként írd meg, hogy nálad van e mellékhatás. :) 4-es vagyok
2012. aug. 4. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nekem ugyanazok voltak a mellékhatásai, mint az elsőnek! Furcsa, nagyon! :O


Mondjuk nálam még az is volt hogy nagyon fájt a szex, valamilyen duzzanatok voltak a hüvelyemben, ráadásul nagyon száraz is voltam.

2012. aug. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 voszi válasza:

Szia!


Én a 20. szemnél tartok, és semmi mellékhatást nem tapasztaltam, pedig amit előzőleg szedtem(Femoden) attól gyulladt pattanásaim lettek.

A vérzésem is három nap alatt elmúlt.


Remélem segítettem, hogy nem csak rossz tapasztalatok vannak, nyilván mindenki szervezete másképp reagál.

2012. aug. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nos, most tartok a 9. szemnél, és eddig szerencsére nem tapasztaltam semmi rosszat. Talán csak annyit, hogy a menstruációm vége után 2 nappal elkezdtem egy picit megint vérezni, vagyis nem is igazán vérezni, hanem "barnáztam", ami általában a menstruációm előtti napon szokott jelentkezni. De már ez el is múlt.
2012. aug. 11. 12:52
 10/15 anonim ***** válasza:

Én a 3. levélnél tartok... most szedek először amúgy fog.gátlót.

A zoelyt lefogom cserélni mert tönkre vágta a libidómat, ráadásul erős hangulatingadozásaim is vannak miatta. Továbbá iszonyat nehezen és alig nedvesedem mióta szedem, szóval pont azt gátolja amiért ki van találva. A biztonságos "felhőtlen" szexet. Pedig jól indult a dolog, az első levél placeboi előtt 4 nappal barnáztam, aztán placebo alatt rendesen megjött és hamar elmúlt... második levél placeboinál is megjött rendesen, szóval ilyen téren nincs gáz... Nektek sok sikert hozzá remélem nektek nem jön elő ilyen

2012. aug. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!