Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ez igaz? Ha nem igaz, akkor...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez igaz? Ha nem igaz, akkor miért nem az? Hatással van rád? Mi a véleményed erről az írásról? (link lent)

Figyelt kérdés

Többféleképpen is belinkelem:

[link]

szóköz a pontok után, vedd ki és úgy másold be a böngészőbe:

http://www. communio. hu/meh/hallotta. htm

engem elsősorban a két utolsó pont érdekelne benne.

Szerintem ez nem igaz, vagyis remélem. De ha igaz, akkor sem tudományosan, objektíven van megfogalmazva, érzelmileg zsarol és nagyon sokmindent figyelmen kívül hagy, elferdít.


2009. júl. 18. 19:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

minden sorról lerí, hogy ezt egy konzervatív, bigottan vallásos (netán katolikus) orvos vagy bárki írta...oldal alján "Magzatvédő társaság"...nagyon kíváncsi lennék, hogy ennek a társaságnak a tagjainak hány gyerekük van, mennyi idősek és milyen anyagi helyzetben vannak, hogy csak azt tekintik jónak, ha halomra potyogtatja valaki a gyerekeket...


20/L

2009. júl. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Persze majd 55 éves koromig szülök vagy 30 gyereket mert semmi sem "megolás":S
2009. júl. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálam a következő két mondat verte ki a biztosítékot:

"Ne vegyen részt a mesterséges megtermékenyítésben sem, mely során a gyermek megfogamzásához az anya és az apa, a férj és a feleség házastársi szerelmének specifikus formája nélkül jutnak!

Ne vegyen részt a születés előtti diagnosztikában sem (a gyermek megszületése előtti vizsgálatokon), amelyeknek célja a meg nem született beteg gyermek elpusztítása."


Hát normális ember leír ilyet? Nem elég büntetés egy házaspárnak, hogy nem lehet természetes úton gyermeke?


Amúgy meg amit a spirálról és a tablettáról írnak, az is egyoldalúan mutatja be, és nekem ne magyarázzák be, hogy minden hónapban elabortál egy gyereket a spirál és a tabletta is, mert egy vetélés vagy abortusz is megvisel egy nőt, de a méhet nem tenné tönkre nagyon hamar az állandó vetélés? Hú de felidegesített ez az oldal. Hívő ember vagyok, de ezért nem gyakorlom a római katolikus hitet. (Egyébként nem vagyok egy feslett nő személy, 19 éves vagyok és szűz.) De ez a cikk számomra felháborító. Utoljára az idegesített fel ennyire, amikor XVI. Benedek pápa arról beszélt, hogy ne használjon senki óvszert (értem, hogy a római katolikus egyház tiltja a fogamzásgátlást, és azért mondta), és pont Afrikában mondta, ahol ugye az AIDS terjedését ezzel az egy eszközzel lehetne megállítani.

2009. júl. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A kedvenc mondatom :"A spirál definíciója a következő: a spirál egy olyan kígyó, amelyet a felelőtlen asszonyok szívük alatt hordoznak, s ez a kígyó csecsemőkkel táplálkozik, s az egészséges asszonyt beteggé teszi!"

Ez valami nagyon elborult, fanatikusan vallásos hülyeség. Ez olyan, hogy van kb 10érv a fog.gátló vagy a spirál mellett, és 1 ellenük (találomra mondtam a számokat), és azt az egyet hangsúlyozza, a másik 10ről meg mélyen hallgat, hogy meggyőzze a jónépet. Az meg, hogy házasság előtt ne szexeljenek szintén hülyeség, mert ha utána derül ki, hogy aközött a 2 ember között nem működik, akkor tönkre is megy az a házasság. Persze itt jön megint a szent szöveg, hogy akkor ne tegyék, de hát az embereknek akkor is igényük van rá.

2009. júl. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
a legnagyobb baj, hogy ezt van, aki el is hiszi, és eszerint él...ritka beteg az ilyen felfogás...népbutítás, nem más..
2009. júl. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

basszus... én is jó ideges lettem. annyira gyűlölöm, hogy nem lehet tisztelni a másik gondolkodását. ha én házasság előtt szexelek, és védekezek, a barátnőm tablettát szed az a MI dolgunk. én se fikázom le azt aki 20 elmúlt és még szűz. amennyiben neki ez a meggyőződése és jó neki, legyen. de a pápa is hagyjon engem békén, csak tiszteletből nem hordom le a katolikusokat! az érintetteknek írom, nem nekik szól, hanem a vallásnak magának, a ténykedéseikért, a megtévesztésért stb.

én tisztelem MINDEN ember nézetét. és ugyanezt el is várom. egy objektív tudós nem csak a maga oldalán érvel, hajlandó a másik oldalt is megvizsgálni, és minden esetben alkalmaznia kell a tudományát a különböző embertípusokra.

2009. júl. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az a véleményem, hogy a pofa aki írta egy komplett idióta. Szebben mondani nem tudom.
2009. júl. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nagyon örülök a válaszoknak, és hogy Ti is ilyen véleménnyel vagytok, engem is mind felháborított amit idéztetek. Ilyesmit nem lenne szabad neten közölni, vagy legalábbis nem ilyen formában.

Am engem az is fölbosszantott, mikor azt mondta, hogy a vérzésszabályozásra nem megoldás a tabi. Rém ostoba magyarázatot fűzött hozzá. Nyilván még sosem volt fájdalmas és erős menstruációja, ami miatt alig bírt felkelni és hányinger kerülgette.

2009. júl. 18. 23:19
 9/12 A kérdező kommentje:

Még egy gyöngyszem: A gennyes anyaméhet sok esetben el kellett távolítani, így sok fiatal nő vált nyomorékká.

Nah most akkor ha nincs méhem akkor én nyomorék vagyok? Ez nem hiszem, hogy a legkorrektebb megnevezés azokra a nőkre, akik bármilyen okból elvesztették a méhüket... Érzékelten tahó...

2009. júl. 18. 23:23
 10/12 anonim ***** válasza:

Házasság előtt érintetlenül, a házasságban pedig hűségben kell élni...


egyértelműen vmi nagyon nagyon vallásos emberke a szerzője.

2009. júl. 19. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!