Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Gyógyszerváltás Symiciáról...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyógyszerváltás Symiciáról Lindynettére. Orvos utasítása alapján vagy a betegtájékoztató szerint?

Figyelt kérdés

A mellékhatások miatt az orvosom gyógyszerváltást ajánlott, és azt mondta, a hét napos szünet megtartása után kezdjem el szedni az új gyógyszert, ellenben a betegtájékoztató azt írja, hogy a szünetben megjövő menstruáció első napján vegyem be.

Sajnos az orvosomat nem tudom elérni, és ma vagy holnap megjön.


Aki volt már hasonló szituációban, mit tett? Lett-e bármelyiknek valamilyen következménye?



2012. aug. 12. 10:06
 1/4 anonim válasza:
Én a Lindynettét használom már régóta. És a menstruációm első napjától kezdtem el szedni. Ha pár nappal hamar kezded szedni nem hiszem hogy nagy baj lenne.
2012. aug. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tabletta váltásnál általában a hétnapos szünet után kezdik az új gyógyszert (mintha nem történt volna váltás, csak szednéd tovább rendesen a tablettát). Így egyszerűbb.

Ha pár nappal előbb, vagy később kezded, az lényegében nem számít, de a szabályosság miatt könnyebb a szünet megtartásával.

2012. aug. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

És azt nem tudjátok, hogyha a hétnapos szünet megtartása után kezdem el szedni az új gyógyszert, akkor rögtön védelmet nyújt-e?

Sajnos ezt is elfelejtettem megkérdezni az orvostól, és a betegtájékoztató nem írja.

2012. aug. 12. 21:19
 4/4 anonim ***** válasza:
Elméletileg igen, de azért nem árt egy másik módszerrel is védekezni.
2012. aug. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!