Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Tudom, volt már hasonló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tudom, volt már hasonló kérdés, de nem találtam olyat, ami tökéletesen megnyugtatna. Mennyire parázzak szerintetek?

Figyelt kérdés

1,5 éve yasminelle-t szedek, sosem hagytam ki szemet, sosem szedtem antibiotikumot mellette, mindig 8 és 9 között veszem be este... Tehát minden rendben szokott menni. Csütörtökön szedem be az utolsót, vasárnap megjön, de néha vasárnap és hétfő között éjszaka. Most viszont még mindig nem jött meg, és semmi jelét nem érzem, hogy fog. Tudom, még nem késik sokat, de ennyit se szokott soha. Mikor kezdjek félni h becsúszott egy baba? És szerdán hánytam reggel 8-kor, de nem hiszem, hogy addig nem szívódott fel a bogyó este 8 óta... Ugye így van? Miért változhat meg akkor ennyi idő után a vérzés ideje?

A barátommal megszakítást is alkalmazunk a fogamzásgátló mellett, kb kizárt hogy terhes legyek, ugye? félek kicsit...



2012. aug. 13. 09:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha megszakítás is van akkor szinte kizár a terhesség szerintem. Valakik akkor is évekig próbálkoznak ha babát akarnak. Nem hiszem, hogy fog. gátló + megszakításos védekezés mellet terhes lennél. De kitudja.
2012. aug. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
barátnőm is azt szedte, minden rendben ment, ha hányt, mi is megszakítottunk. nem lett baj, nálad sem lesz, ne aggódj
2012. aug. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

1. Fogamzásgátló tabletta mellett is teherbe lehet esni, bár nagyon kicsi rá az esély.

2. A "megszakítás" önmagában nem sokat jelent teherbeesés szempontjából, bár fogamzásgátló mellett alkalmazva valószínűleg elégséges védelmet jelenthet. És legalább mellékhatása biztosan nincs.

3. A megvonásos vérzés késése/kimaradása előfordulhat bármilyen tabletta szedésénél.


Összegezve nem valószínű, hogy terhes vagy, de nem lehet kategorikusan kijelenteni, hogy az vagy vagy nem.

A megnyugtatás érdekében elmehetsz venni egy (vagy a biztonság kedvéért több) terhességi tesztet, és otthon elvégezheted őket.

Ha az eredmény pozitív irány a nőgyógyász és megbeszélni vele a dolgot.

Ha az eredmény negatív, akkor 1-2 hét múlva újabb teszt(ek) elvégzése.

Abban az esetben pedig, ha a következű szünetben is kimaradna a vérzés ajánlott felkeresni a nőgyógyászod.

2012. aug. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!