Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló? Érveitek...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló? Érveitek ellene/mellette?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok. Mensinél nem görcsölök. A barátommal aktív szexuális életet élünk.


Az orvos felírja ennyi idősen a gyógyszert? Megéri felíratni? A rossz tapasztalatok ellenére (most ne vegyük figyelembe, hogy ki hogy járt vele rosszul, mert azoktól a sztoriktól a hajamat tépem, annyira durvák), szóval milyen érvek szólnak ellene, és mellette?


Mindenki hízik tőle? Vagy vannak márkák, amiknél gyakoribb, és van, aminél szinte senki? A doki mi alapján dönt? Milyen kockázatokkal jár? Tényleg lehet tüdőembóliát kapni, meg trombózist tőle?


Ha csak a kényelem miatt íratnám fel, egyikünk sem latexallergiás, és nem görcsölök, akkor inkább hagyjam? Eléggé tartok a dologtól, pl ez a mesterséges mensi van csak, hízás, hormonok, stb, úgyhogy inkább meggyőzésre lenne szükségem...


2012. aug. 20. 19:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Még nem szedtem be soha de 1x kipróbálom beszedem majd hogy milyen mellékhatást okozhat nekem...26/f
2012. aug. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
rengeteg nő védekezik így világszerte... gondolom sokan közülük szintén csak a fogamzásgátlás végett. szóval ők mellette állnak. lehet csak kényelemből, és nem törődnek a mellékhatásokkal. persze, sok mellékhatása lehet. rákeresel egy fogamzásgátló márkára a neten, és el is tudod olvasni a betegtájékoztatóját, h mik léphetnek fel és mennyire gyakoriak, illetve mi növeli a kockázatot... ennyit lehet mondani. aztán mérlegelj, és dönts.
2012. aug. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Házipatikán nézz bele valamelyik fogamzásgátló tabletta betegtájékoztatójába, meglepő hosszúságú lesz a mellékhatások rész. Igen, kaphatsz tőle strokeot, trombózist, embóliát, de ennek kiszűrésére van egy Leiden-mutációs teszt, amit fizetni kell, de legalább emiatt nem kell parni. Na most innentől a hüvelygombától a libidócsökkenésig az általános tünetek elég gyakoriak, ezeket senki sem jósolhatja meg neked, hogy jelentkeznek-e, és ha igen akkor mik. Érv mellette, hogy kényelmes megoldás a védekezésre. A felírás meg dokitól függ, van, aki a vérvétel alapján írja fel, más meg mindenkinek ugyanazt a gyógyszert írja, mert épp a dokinak az a gyógyszergyártó nyalja a hátsóját.

Hogy neked megéri-e azt csak te döntöd el, a lényeg, hogy úgy ne szedj be semmit, hogy ne csináltak volna vérvételt, és nem vizsgált meg rendesen az orvos, mert általában így jönnek a komolyabb bajok.

2012. aug. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Én 7 hónapja szedek fogamzásgátlót... Hízást nem tapasztaltam, csak azt, hogy a melleim megduzzadtak (ami nem rossz:P). Én rosszat nem tudok róla mondani. Mikor megjött gyógyszerszedés előtt, iszonyatosan görcsöltem, volt olyan, hogy az ágyból nem bírtam felkelni. A derekam majd le szakadt, és 8-9 napig volt meg. A gyógyszer ezeket teljesen megszüntette, annyi hogy a vérzésem most 5 napig tart. Napra, órára pontosan megjön. Előtte meg volt hogy a 35. vagy a 40. napra jött meg. Ja és persze az együttlét is könnyebb, kényelmesebb, jobb. Szóval én teljesen mellette vagyok. Ja és még annyi, hogy ezek a mai gyógyszerek már alacsony hormontartalmúak, szóval elég kicsi az esélye, hogy hízzál tőle... Különben is mozogni kell, meg sportolni :D Amúgy én Jangee nevű fogamzásgátlót szedek. Bocsi, hogy hosszú lett... :)
2012. aug. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és még annyi, hogy ilyen libidócsökkenést, meg vágycsökkenést, vagy hogy kell ezt mondani, nem tapasztaltam. Az "étvágyam" változatlan. :P
2012. aug. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
0%
Többet lehet digi-dugizni :D na erre jo az ovszer
2012. aug. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Utolsó, már miért lehetne többet? A gumi drágább, ha többször csinálod... Egy gyógyszer naponta levéd egész hónapra, gumit pedig minden alkalomnál húzni kell...


Hosszú válaszoló: Köszönöm a kielégítő választ, jó bátorítás:)

2012. aug. 20. 22:48
 8/15 anonim ***** válasza:

Tizensok évig szedtem fogamzásgátlót, mindenféle mellékhatás nélkül. Most egy alacsonyabb hormontartalmút használok.

Én csakis a hormonálisban bízom, minden más fogamzásgátlási módszernél elég magas a teherbeesés esélye (igen, a guminál is, meg kell nézni a fogamzásgátlók Pearl-indexét, és kiderül, hogy egyik sem igazán biztonságos).


Az, hogy a fogamzásgátló "leállítja" a petefészek működését, nekem direkt jól jött, mert előtte rendszeresen fájdalmas cisztáim voltak. A fogamzásgátló ezt teljesen megszüntette, és amikor eljött az ideje, teherbe tudtam esni (előtte nem tudtam volna, mert nem volt tüszőrepedésem, gyakorlatilag a fogigátló állította be a ciklusomat).


Kockázatai pedig vannak, ahogy minden gyógyszernek, oltásnak, műtétnek, terhességnek, szülésnek is. Aki szerint a fogamzásgátló kockázata nem vállalható, az ne essen teherbe sem, mert ott is nagyon komoly kockázatok vannak, sokkal gyakrabban, és sokkal súlyosabbak, mint a tabletta esetében.


Nem csak a kényelem a lényeg, hanem a biztonságossága is, semmi nem óv meg jobban a nem kívánt terhességtől. A szex minősége pedig... hát én nőként mondom, hogy sokkal kevésbé élvezem gumiban a szexet, de a férfiak számára ég és föld...


Én egyébként nem tablettát használok most, hanem Nuvaringet, aminek kisebb a hormontartalma, jobban kíméli a szervezetet, mert nem szájon át szeded (a májat is kíméli). Én kimondottan ajánlom.

2012. aug. 22. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Mérlegelni kell az előnyeit és a hátrányait.


Tabletta előnyei:

- gyakori szex esetén olcsóbb, mint az óvszer

- nem zavarja meg az intim pillanatot

- a férfiak számára kényelmesebb (illetve a nők egy részének is)

- kiszámíthatóvá teszi a vérzést (bár ez amúgy hülye dolog, mert csak akkor szabadna vkinek tablettát felírni, ha már legalább 2 éve rendszeresen menstruál...)

- gyakran csökkenti a vérzés mennyiségét és hosszát

- gyakran enyhíti a görcsöket

- vkinél szebbé eszi a bőrt


A hátrányai:

- orvossal kell felíratni, ami plusz idő, plusz pénz, kellemetlen, ha éppen a szünet utolsó napján derül ki, hogy nincs több tabi

- csak akkor veszed észre, hogy vmi gáz van, ha már terhes vagy

- rengeteg mellékhatása lehet (leggyakoribbak: libidócsökkenés, migrén, hízás, hüvelyszárazság és gyakori fertőzések, de ennél cifrábbak is előfordulnak)

- a nők többségének a szedés után pár hónapon belül helyreáll a ciklusa. Viszont sajnos sok olyan nő is van, akinek akár hosszú ideig tartó peteérés hiányt okoz a tabletta, illetve előfordulhatnak komolyabb hormonzavarok is a szedés után (persze ezeket vhogy nem szokták reklámozni.....)


Emellett arra is gondolni kell, hogy tablettát nem mindenki szedhet. Ha volt a családban trombózisos, akkor mindenképp kell arra utaló vizsgálat, hogy van-e hajlamod rá. Migrén, magasvérnyomás, cukorbetegség, autoimmun betegség stb. esetén nem ajánlott a szedése. Ha vkinek rendszertelen a ciklusa, akkor szintén nem ajánlott, annak ellenére, hogy manapság gyakran felírják erre is.

Dohányzás mellett se nagyon kellene szedni...


Egyébként az ismerőseim körében van pozitív és negatív példa is.

Vmelyik barátnőmnek bejött, semmi baja tőle, de van olyan is, akinek csomó lett a mellében (amit ki kellett operálni), van, akinek a libidója lett nulla, másnak migrénje lett tőle.


Szerintem ha a párod nem tiltakozik a gumi ellen, akkor az jobb megoldás, mert attól 100%, hogy nem lesz semmi bajod.

A tabitól meg vagy lesz, vagy nem.

2012. aug. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:

Én is 17 éves vagyok. Nekem elviselhetetlen görcseim voltak mindegy egyes hónapban(amit a gyógyszer teljesen megszűntetett),ezért kezdtem el szedni. Sokat gondolkoztam rajta,mert rengeteg "rémtörténetet" olvastam én is. 4.hónapja szedem és hála istennek' semmi problémám sincs. A mellem nekem is nőtt egy kicsit,aminek örülök is,ezen kívűl semmi mást nem tapasztaltam,de ne felejtsük el,mindekire másképpen hat. Nekem egy külön "fiataloknak való" gyógyszert írt fel a dokim,ez csökkentett hormontartalmú.


Ha tényleg sokat csináljátok,akkor lényegesen megéri a gyógyszer,mint a gumi. De ezt neked kell átgondolni.

2012. aug. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!