Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló? Érveitek...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló? Érveitek ellene/mellette?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok. Mensinél nem görcsölök. A barátommal aktív szexuális életet élünk.


Az orvos felírja ennyi idősen a gyógyszert? Megéri felíratni? A rossz tapasztalatok ellenére (most ne vegyük figyelembe, hogy ki hogy járt vele rosszul, mert azoktól a sztoriktól a hajamat tépem, annyira durvák), szóval milyen érvek szólnak ellene, és mellette?


Mindenki hízik tőle? Vagy vannak márkák, amiknél gyakoribb, és van, aminél szinte senki? A doki mi alapján dönt? Milyen kockázatokkal jár? Tényleg lehet tüdőembóliát kapni, meg trombózist tőle?


Ha csak a kényelem miatt íratnám fel, egyikünk sem latexallergiás, és nem görcsölök, akkor inkább hagyjam? Eléggé tartok a dologtól, pl ez a mesterséges mensi van csak, hízás, hormonok, stb, úgyhogy inkább meggyőzésre lenne szükségem...


2012. aug. 20. 19:12
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Egyébként érdemes rászánni a pénzt a véralvadási vizsgálatokra. Ugyanis nem csak a Leiden mutáció okozhat problémát.

Ismerősöm családjában nem fordult elő trombózis, nem is csináltak neki vizsgálatot. Aztán 3 hónap múlva műtéttel kellett megmenteni az életét, mert tüdőembóliát kapott.

Utólag kiderült, hogy protrombin mutációja volt.

És sajnos a Leiden meg a protrmbin mellett még van kisrakás olyan mutáció, ami fokozott véralvadást okoz.

2012. aug. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Bocs, nem utolsó voltam, hanem 9-es, csak közben írtak.
2012. aug. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Amúgy szerintem a legnagyobb hátránya a tabinak, hogy egy rakás "mellékhatás" csak szedés után jön elő.

Mikor vkinek nem áll helyre a ciklusa, kirügyezik az egész feje, hormonproblémái lesznek.

Mert ha szedés alatt előjön vmi gond, akkor abba tudod hagyni és kész, de ha nincs semmi bajod tőle, csak utána, mikor abbahagyod, az igen csak kellemetlen....

És nem tudhatod előre, hogy te melyik csoportba tartozol.

Mert van olyan, aki 15 évi szedi, aztán első ciklusban terhes lesz, mikor abbahagyja, más meg szedi 2 évig, és úgy leállítja a peteérését, hogy gyógyszer nélkül nem is lesz sose menzesze...

2012. aug. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Pro: -biztonságos szex bárhol, bármikor (ha elmentek valahova több napra nem kell gondoskodni gumiról, nincs olyan gond, hogy elfogy stb.)

-napra sőt akár órára pontosan tudod, hogy mikor jön meg


Kontra: -oda kell figyelned, hogy mindig ugyanakkor vedd be, ne hagyj ki tablettákat

-nem igazán ajánlott az alkoholfogyasztás (olvastam olyat is, hogy akár 1-2 pohár bor is bekavarhat)

-én híztam tőle, mondjuk nem sokat és ez még nem is lett volna gond, de az egészet a hasamra és zavart

-fáradékonyabb lettem

-sokkal érzékenyebb lett a májam

-miután abbahagytam alig tudtam rendbeszedni az arcbőrömet, tele lett miteszerekkel, pattanásokkal.


A gumi nem a legkényelmesebb, ezt aláírom, de szerintem még mindig a legjobb védekezési forma. Lehet, hogy drágább is, mint a gyógyszer, de nincsenek mellékhatások.

2012. aug. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
14-es vagyok, kiegészítésnek még annyit, hogy ha antibiotikumot szedsz (van még pár olyan gyógyszer ami csökkenti a hatását, de erről biztosan tudom) nem véd és ha a párod hozzászokik ahoz, hogy gumi nélkül csináljátok lehet, hogy neki gumival nem lesz jó többet. Ezt mi is megjártuk, amíg még szedtem párszor csináltuk gumi nélkül és bár már kb 3 hónapja nem szedek fog.gátlót nem rég is mondta, hogy mennyivel jobb gumi nélkül.
2012. aug. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!