Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Miért nem olvassák az emberek...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem olvassák az emberek a fogamzásgátló betegtájékoztatóját?

Figyelt kérdés
Naponta 10-20 olyan kérdést tesznek fel a tablettával kapcsolatban, amire egyértelmű válasz van a betegtájékoztatóban. A legjobb, amikor még azt is hozzá teszik, hogy "nincs benne a betegtájékoztatóban". Pl. mikor kell elkezdeni a szedést, mikortól véd, stb. Aki tud válaszolni a kérésükre, az pontosan tudja, hogy benne van, miért kell hülyének nézni azt, akitől a választ várják? Aki tudja a választ, az azért tudja, mert ő is szedett gyógyszert , de a kérdezővel ellentétben nem volt lusta elolvasni a betegtájékoztatót.
2009. júl. 24. 10:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát ezen én is gondolkoztam már.

De hát lehet könnyebb ide beírni egy kérdést, minthogy esetleg belelapozni a tájékoztatóba és ott lehet pontosabban le van írva mint ahogy itt megválaszolják..

2009. júl. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Felmérések is bizonyítják, hogy a szövegértés nehezen megy a magyaroknak! Hát van benne valami :)))
2009. júl. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

ésha esetleg kidobta a betegtájékoztatót?

vagy télleg nincs benne? merén olvastam már itt olyan kérdést, amit aztán kikerestem neten a betegtájékoztatóját, elolvastam és télleg nemvolt benne.

2009. júl. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
azért mert sok esetben a betegtájékoztató egy séma, amibe le van írva egy adott dolog, pl a vérzéskimaradásról az enyémben annyi van írva nem valószínű hogy terhes vagy, ha legközelebb se jön akkor elképzelhető... érted ezzel az infoval az ember igazán sokramegy. ezért kérdeznek általában hogy másokkal is előfordult-e már ilyen vagy nekik mi a véleményük. ettől függetlenül tényleg rengeteg bugyuta és a tájékoztatóban egyértelműen megtalálható dolgot kérdeznek, úgyhogy osztom a véleményed.
2009. júl. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kevses utolsó mi volt az a kérdés? Nem azt mondtam, hogy nem létezik olyan kérdés, amire nincs válasz a betegtájékoztatóban, de a kérdések 99%-ára ott a válasz a gyógyszerhez kapott tájékoztatóban. Betegtájékoztatót meg gondolom nem dobunk ki, amíg szedjük az adott gyógyszert...
2009. júl. 24. 11:48
 6/8 A kérdező kommentje:
11:28-asnak írtam az előbbit. :)
2009. júl. 24. 11:49
 7/8 anonim ***** válasza:
Az emberek többsége nem olvassa el a gyógyszerek betegtájékoztatóját, és ez nem csak a fogamzásgátlóra igaz. Hogy miért? Mert azt hiszi, nem talál benne hasznos infot, vagy egyszerűen csak lusta.
2009. júl. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mellékesen megjegyzem, ha valaki véletlenül kidobja a betegtájékoztatót, amikor a kérdést kiírja ide ezzel kapcsolatban feltételezhető, hogy internet hozzáférése van... Szóval neten is fent van minden gyógyszer tájékoztatója... Egyszerű lustaság és felelőtlenség az egész... A fogamzásgátló nem Algopyrin, teherbe is eshet valaki, ha nem rendeltetés szerűen szedi a gyógyszert.

Kár felírni ilyeneknek a tabit, inkább üljön vissza a homokozóba!

2009. júl. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!