Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Van itt olyan nő aki elköttett...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van itt olyan nő aki elköttette magát? Hogy zajlik ez? Megbántátok? Hány évesen született meg a döntés bennetek? Másik kérdésem:kicsit humánusabb.20 évesen nagyon korai lenne egy minispirál?

Figyelt kérdés
2012. aug. 23. 14:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

nem vagyok a téma szakértője, de úgy tudom spirált annak javasolnak, aki szült már

elkötés, hát, amíg nincs gyereked, addig semmiképp ne, mert lehet, h most nem akarsz, de később meggondolod magad, még akkor se tenném 20 évesen, ha lenne gyerekem

sőt, én egyáltalán nem tenném, ez a nőiségem része, h termékeny vagyok

2012. aug. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én még nem, de tervezem. Az egyik petevezetékemet amúgy is ki kellett venni, egy súlyos fertőzés miatt.

Úgy tervezem, hogy ha lesz még egy gyerekem, és császár lesz (esélyes, mert az első szülés is az volt), akkor császár közben megcsináltatom, mert akkor nincs külön műtéti beavatkozás. Több gyereket már nem tervezek, és a védekezéssel sem szeretnék a továbbiakban bajlódni. Az elköttetés amúgy nem végleges, van olyan élethelyzet, amikor még akar a nő gyereket, akkor ott van helyreállító műtét vagy a lombik. De ezek elég szélsőséges esetek, csak hát fontos a tudat, hogy azért még "nincs veszve minden".

Egyébként laparoszkóppal csinálják, ami azért egy nagy műtét. Hamar megvan, de vannak azért mellékhatásai. Nem biztos, hogy bevállalnám külön műtétként, de császár közben mindenképpen megcsináltatnám.

2012. aug. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Hogy konkrét példát is írjak: hallottam egy esetről, amikor egy nő három gyerek után megözvegyült, és elköttette magát. Abban a helyzetben ez érthető volt. Viszont utána talált egy új párt, akinek még nem volt saját gyermeke, mindenképpen szerettek volna közöset. Lett közös gyerek (most nem tudom felidézni, hogy helyreállító műtéttel vagy lombikkal, de lett).

Nekem ez a tudat pont elég, hogy ha nagyon-nagyon indokolt, akkor még lehet gyerekem, de CSAK AKKOR.

Nekem sokat "segített" az elfogadásban, hogy már eleve csak egy petevezetékem van, és ettől nem érzem magam félembernek.

2012. aug. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Én sajnos elég nagy családban nőttem fel,mindig mindenhol belém lett sulykolva,hogy mennyire hatalmas felelőség egy gyermek,lehet ez is közrejátszik,amiért nagyon nem akarok gyermeket.

El vagyok velük,szeretem a gyereket,de ha arra gondolok,hogy teherbe esek,szabályosan alig kapok levegőt.Nem akarnék keresztülmenni rajta,egyszerűen csak nincs bennem meg ez a vágy....lehet hogy ez nem teljesen egészséges egy nőtől,de ez van.

2012. aug. 23. 14:29
 5/11 anonim ***** válasza:
Egy orvos sem fogja neked megcsinálni 20 évesen, gyerek nélkül, akármennyire is szeretnéd.
2012. aug. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
De, ma már megcsinálják. Korábban volt olyan, hogy x kor felett, x gyerek után, de ma már megcsinálják 18 évesnek is, ha kéri.
2012. aug. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hát igen,utána olvastam már.18 év felett megcsinálják neked,kétszer hat hónapot kell várni a beavatkozásra,és korházanként más más árban mozog.
2012. aug. 23. 16:22
 8/11 A kérdező kommentje:
15:30:nem fogom magam elköttetni,pénzem még nem lenne rá,anyuka meg nem fizetne ugye ilyet.De mondjuk egy minispirált bevállalnék.Fogamzásgátlót szedek lelkiismeretesen,de ebben nem igazán bízom már.Túl sok a "rendszeresen szedtem,de becsúszott a gyerek " történet mindenhol.
2012. aug. 23. 16:23
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Na várj, a spirál mellett még sokkal több a becsúszott gyerek, ha ez a gond, akkor maradj a tablettánál, vagy hüvelygyűrű, injekció.

Még az elköttetés SEM 100%-os!


100% az, ha egyáltalán nem élsz nemi életet.

2012. aug. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igen,csak hogy azért a spirálnál nem kell annyi mindentől tartani,mint a tablettánál.
2012. aug. 23. 17:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!