Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Kicsit bonyolult a fogamzásgát...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kicsit bonyolult a fogamzásgátlás, tudtok tippeket? Több kérdésem is lenne, bővebben lent részletezném.

Figyelt kérdés

A) 17 éves vagyok, a párommal már több, mint egy éve együtt vagyunk. Sajnos nem olyan egyszerű a fogamzásgátlás, mint ahogy annak kellene lennie. Az óvszeren található síkosítótól a párom allergiás, csúnya kiütései lesznek tőle, és amúgy sem bírja elviselni, hogy "van valami kettőnk között".

A hüvelytablettáktól és a hüvelykúpoktól pedig nekem lesz elég csúnya allergiás reakcióm, viszketek, égek, kiszáradok, minden bajom van, pedig az összeset kipróbáltuk már.

Eddig, mivel mást nem tudtunk tenni, szigorúan és betartva a "megszakításos védekezést" használtuk, eddig bejött, pedig nem kevés ideje használjuk, de azért nem szeretnék kockáztatni. És akkor ide kapcsolódna a következő kérdésem: fogamzásgátló!

Igen ám, de a szüleim hallani sem akarnak róla semmiképp, pedig már jópár hónapja túl vagyunk az okosan érvelős, leülős megbeszélős, és a hisztiős részen is, mindenféle oldalról megmagyaráztam nekik, megkértem, okosan, értelmesen megbeszéltem velük, de teljesen hajthatatlanok.

Én mindent megteszek a magam részéről, egy rossz szót nem lehet rám szólni : segítek a nagyszüleimnek, segítek a ház körül, foglalkozok a kutyámmal és suliba is hordom(persze ezt önszántamból), kitűnő tanuló vagyok, és még a szobámban is rend van. Ráadásul az egyik rokonunk bőrgyógyász, még ő is megmondta, hogy jót tenne, mivel a hajam is hullik hormonprobléma miatt, és ezzel meg lehetne szüntetni a hajhullásomat.

Segítsetek, egyrészt, mivel tudnám rávenni őket? Persze megtehetném hogy elmegyek nőgyógyászhoz és fölíratom magamnak, de nem szeretném ezt tenni a szüleim tudta nélkül, mert az számukra nagy átvágás lenne, és biztsan csalódnának bennem, amit nem szeretnék, mert ettől eltekintve nagyon jó a kapcsolatunk.

A másik kérdésem az lenne, hogy ezeken kívül milyen módszer létezik a fogamzásgátlásra? Persze tudok a spirálról, meg egyebekről, de ezt meg mégúgy sem engednék meg.

Szerintetek?


2009. júl. 25. 21:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
nos. már majdnem felnőtt vagy 17 éves. nekik oltárira semmi közül ahhoz hogy szedsz-e fogamzásgátlót!!!! annak jobban örülnek majd ha ennyi idősen terhes maradsz?? nem bírom az ilyen szülőket megérteni. neked pedig az a teendőd hogy kicsit önállósodsz, elmész egy nőgyógyászhoz, akár egy tiniambulanciára is, felíratod és szeded. nekik pedig erről egyáltalán nem kell tudniuk. jól elteszed a tabit és kész! a spirál amúgy csak szült nőknél hazsnálható és nektek a fentieken kívül nincs más lehetőségetek. nőjj fel, nem vagy már gyerek!
2009. júl. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
és aztis elmondtad már anyukádnak h a párod az óvszerre allergiás, temeg az összes többire, és erre mitmondott? nemkérdezted még meg tőle, h akkor szerinte hogyan kéne megoldanotok a védekezést? mert elsem tudom képzelni h erre vajon mit mondana....hiszen télleg minden lehetőség kifújt.
2009. júl. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hogyne, dehogynem mondtam. Erre ők lezárták annyival, hogy ilyen fiatalon minek nem életet élni? Arról már nem szól a fáma, hogy ők is ilyenkor kezdték( mamám mondta, ő egyetért velem, de ő is "le van szarva") de erről elfelejzkeztek. Párom és a párom szülei is próbáltak már hatni rájuk, de nem megy...
2009. júl. 25. 21:30
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem alkalmazd a "brute force" modszert.

Mondd neki, hogy terhes vagy, aztan mikor kitombolta magat, megmondhatod neki, hogy meg nem, de mivel egy idiota, elobb-utobb az leszel, es valoszinu, hogy elobb.


De akar meg is kerdezheted, hogy unokat akar ilyen koran, vagy csak igy akar ravenni arra, hogy ne szexelj?

2009. júl. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Esetleg próbálj meg anyukáddal elmenni a nőgyógyászhoz, hogy ő is hallja milyen a tabletta.


MErt szerintem ők még le vannak maradva a régi kor tablettáinál, amikben nagyon sok hormon volt, és szőrösödtek, stb.

De ezek a maiak már alacsony hormontartalmú, megbízható készítmények.


Talán egy orvos meggyőzné, nem biztos, csak egy ötlet.

2009. júl. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igaza van az előttem szólóknak... Menj el nőgyógyászhoz, a megszakítás tényleg nagyon kockázatos. Szerintem ne tablettát írass, hanem hüvelygyűrűt, azt nem kell naponta szedni. Havonta kicseréled, ha ügyes vagy, le sem buksz vele.
2009. júl. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem a síkosítóra allergiás, hanem magára a gumi anyagára, a latexra. Ajánlom a Durex Avanti óvszert, latex helyett poliuteránból vagy miből készül. Erős, ennek ellenére igen vékony anyag, szinte nem is érezni, hogy "köztetek van". Ha írsz egy privit, megadom egy ismerősöm e-mailjét, akinél lehet kapni ilyen óvszert.
2009. júl. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!