Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mi a tapasztalat a hüvelykúpok...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a tapasztalat a hüvelykúpokról mint fogamzásgátló szerről? Mennyire megbízható ha magában használjuk.

Figyelt kérdés
Nekem konkrétan Pharmatex 18,9 mg-os van most itthon. Egyelőre nem szeretnénk másik babát, mert a fiunk is kicsi még és mivel még szopik, nem tudok mást használni. Volt hogy fogamzásgátlót Cerazette-t szedtem, de nem voltam jól tőle. Szóval, használhatjuk magában a kúpot? Megbízható? Tapasztalat?
2009. júl. 27. 12:05
 1/8 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy olvastam a neten egy kérdést, hogy ha a kúp roncsolja a hímivarsejteket, akkor nem születhet beteg gyerekem? Tudom furcsa kérdés, de hát fél az ember lánya... ;)
2009. júl. 27. 12:08
 2/8 anonim ***** válasza:

Sajnos a kúp önmagában nem megbízható... Ha az lenne, akkor szinte senki nem terhelné hormonokkal a szervezetét. :( A kúp van, akinek bejön és nem lesz terhes, viszont rengeteg baba is besikerült mellette. Mivel előre nem tudhatjuk, hogy nekünk "beválik"-e nem lehet azt mondani rá, hogy megbízható.


Óvszerrel hogy álltok? Spirál felhelyezése nem került szóba a 6 hetes kontrollon?

2009. júl. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem. Spirálról nem beszéltünk. Írtad, hogy sokan mellette terhesek lesznek. Legalább egészségesek lettek a babák? Meg akkor ezek szerint ki kellene tapasztalnom, hogy nekünk beválik-e. No de ha nem, akkor baba. Huh. Meredek. Óvszert nem szeretjük. Semmi más lehetőség? És ha tutira jól használom? Vagy megszakítás mellett? Na de az meg megint gáz szegény férjemnek.
2009. júl. 27. 12:17
 4/8 anonim ***** válasza:
hát..szerintem a hüvelytabletta jobb, mint a kúp, kényelmesebb használni is..de mi mindig a megszakításost alkalmaztuk mellette.
2009. júl. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lesz tőle károsodott a baba, mivel ha a spermium sérül, akkor nem is tudja megtermékenyíteni a petesejtet.


Az óvszert mi is utáljuk, meg tudlak érteni... Én a fogamzásgátlót hagytam abba hat év után és nálunk is probléma volt, hogy akkor most hogy védekezzünk, amig nekiállunk a babaprojektnek. Gumit utáljuk, kúp nem megbízható... :(


Én a helyetekben az csinálnám, hogy kúp + naptármódszer/hőmérőzés/ovuteszt. A termékeny napokon ne legyetek együtt, a többin meg használjátok a kúpot. Így szerintem elenyésző az esélye egy terhességnek, de ez csak akkor jó, ha nem dől össze a világ, ha mégis besikerül egy kistesó. :)

2009. júl. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Utolsónak, köszi szépen. Máris jobb a hangulatom. Ha még így is besikerül, hát felneveljük. Akarunk végül is másikat, csak pár év múlva. Kszi a válaszokat.
2009. júl. 27. 12:29
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem abszolút bevált, amikor használtam, nem lettem terhes mellette. Pontosan be kell tartani az utasításokat, nagy előnye, hogy nem avatkozik bele a hormonrendszer működésébe.
2009. júl. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is évek óta sikeresen használom fogamzásgátlásra. Az esetlegesen mégis megfoganó babára semmilyen káros hatással nincs, mert a spermiumok mozgását lehetővé tevő "farkincát" teszi tönkre, így az érintett spermium egyrészt nem jut el a petesejtig, másrészt a DNS a fejében van (a farkinca le is szakad a megtermékenyülés után).


Tehát ha nem tragikus, ha véletlen megint terhes leszel, akkor használjátok bátran! (Bár nekem a Patentex jobban bevált).

Egyedül tiniknek, rendezetlen párkapcsolatban élőknek vagy olyanoknak nem ajánlanám, akiknél egészségi vagy más szempontból tényleg nagy baj lenne a terhesség...

2012. júl. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!