Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Előfordult itt valakivel,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Előfordult itt valakivel, hogy azért esett teherbe fogamzásgátló mellett, mert nem várta ki a "hivatalosan biztos" védettséget? (1. levelet)

Figyelt kérdés
Most itt azokra a tablettákra gondolok, amiken fekete-fehéren rajta áll, hogy rögtön véd. És amire egyébként sokan írjátok, hogy "nem lenne baj egyébként sem, de azért a biztonság kedvéért szerintem várd ki az első levelet". Megesett valakivel, hogy terhes lett, mert mondjuk az első 5-6 szem után már teljesen bízott a gyógyszerben, aztán kiderült, hoyg mégsem alakult ki a védettség? Csak kíváncsiság. 20/l
2012. szept. 22. 10:03
 1/6 anonim ***** válasza:
sztem itt nem sok hasznos választ fogsz kapni, de ez engem is érdekelne. (én is paráztam ezért kivártam az 1 hónapot)
2012. szept. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
inkább a gyerekvállalás-nevelés kategóriában a teherbeesésnél kéne próbálkoznod, ott vannak többen is sztem
2012. szept. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ha megfelelően volt beszedve, akkor nem lesz problém
2012. szept. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én majd beleörültem,már nagyon vártuk a párommal,hogy gumi nélkül lehessünk együtt,nem akartuk,hogy az az 54 mm is elválassza a testünket.

Késett a menzim két napot,ezért nem váltottam ki időben a bogyót,csak a menzeszem második napjától szedtem.Az volt ráírva,hogy ilyenkor is +7 nap kiegészítőzés kell,ugyanakkor mindenhol azt olvastam,hogy egy hónap,vagy két hét várakozás kell.

Végül Dr. Hamvas Ferencet kérdeztem meg,ő azt mondta,hogy attól függetlenül,hogy a menstruáció hanyadik napján kezdem el a tablettát,várjak 15 napot,mert ő fiatal korában több fogamzásgátlót tesztelt a kollégáival,kísérleteztek,és az volt a tapasztalatuk,hogy a védettség a 14-15ik napon már kialakul.

Itt is feltettem egy csomó kérdést,meg is ijesztettek,hogy várjak 1 hónapot,meg tuti terhes lettem stb.Hát NEM,nem lettem terhes,pedig már a 9 napon megszakításossal együtt voltam a párommal.

Szerintem azonnal véd,nem hiába van ott az a betegtájékoztató,de ha valaki fél,várja ki azt a 15 napot(meg javasolt is).

2012. szept. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A modern fogamzásgátlók már simán védenek. Gondolj bele: a betegtájékoztatóba minden százszorosan túlbiztosítva van leírva, akkor pont ezzel játszanának?

Egyszerűen olyan a fogamzásgátlók működési mechanizmusa, hogy még ha meg is történne a megtermékenyülés, akkor sem lenne hová beágyazódni (hiszen a fogamzásgátlók több tényezőre is hatnak, amik kellenek a teherbeeséshez, és ha ezek közül csak egy is hiányzik, nincs terhesség).

2012. szept. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek!
2012. szept. 23. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!