Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátlás. De hogyan?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátlás. De hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


18 éves lány vagyok,több mint egy éve van barátom.Még nem voltunk együtt,de már mindketten úgy érezzük itt az ideje.Beszélgettünk róla,hogyan is akarjuk,az óvszer mindenféleképpen adott,de nem tudom,hogy mivel szűz vagyok és nincs még rendszeres nemi életem,szedjek-e fogamzásgátló tablettát.Ésszerű lenne,hiszen így dupla a védelem,csak nem tudom,hogy mennyire célszerű így csinálni.


Köszönöm előre is a válaszokat!:)


2009. aug. 2. 22:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha a vérzésed rendszeres már, akkor elkezdheted szedni a fogamzásgátlót.


Önmagában a gumi is megfelelő védelmet biztosít, ha nem szakad el. de ha elszakad, akkor meg ott az izgalom, hogy meg fog-e jönni...


Sokan fogják azt mondani, hogy egyféle védekezés elég. Igazuk is van, De ha tényleg biztosra akarsz menni, akkor jó, ha kétféleképpen is védekezel.


Nem a tabi az egyetlen hormonális megoldás. Nagyon jó (bár picit drágább) a Nuvaring hüvelygyűrű. Azzal kevésbé vagy kitéve a hányásnak-hasmenésnek-tablettakifelejtésnek. Aztán védekezhettek gumi+Pharmatex alapon, az id kettős védelmet ad.

2009. aug. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
46%
hosszú távon nagyon előnyos a fogamzásgátló, szóval szerintem mindenképp kezdd el. és szerintem csak azután feküdjetek le egymással, ha már hat a tabi, és ne használjatok óvszert, mert az olyan mű, és szerintem rossz úgy elveszíteni.sokkal bennsőségesebb, ha érzed, hogy az az ové, érzed a bőrt, azt, hogy puha és nem egy gumibot. ha még szűz úgysincsenek nemi betegségeitek, szóval szerintem semmi gáz nem lenne.
2009. aug. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nincs abban semmi, ha kezdetben gumit használtok és később térsz át tabira. Ha szeretnéd az egészségedet is óvni, akkor mindig használtok gumit (HPV...).

Számolj vele, hogy a gyogyi nem mindenkinek jó. Persze ha elkezded szedni, úgyis kiderül, hogy neked bírja-e a szervezeted vagy le kell mondanod a hormonális fogamzásgátlásról a rengeteg mellékhatás miatt. Az biztos, hogy gyogyival nagyobb biztonságban van, ha a terhességet nézzük, viszont nem véd a fertőzések ellen és kicsinálhatnak a mellékhatások.

2009. aug. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kedves válaszokat!
2009. aug. 6. 21:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!