Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Libidó alakulása a fogamzásgát...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Libidó alakulása a fogamzásgátló tabletta abbahagyása után?

Figyelt kérdés
Barátnőmmel lassan 2 éve vagyunk együtt, nemrég sikerült rávennem, hogy hagyja abba a fogamzásgátló szedését mivel a szexulális életünk a padlón volt. Még régebben utána olvastunk a témának, akkor láttuk, hogy a tabletta mellékhatása a libidó csökkenése, nála ez olyan mértékű volt, hogy 1 hónapban jó ha 2-3 alkalommal össze tudtunk jönni. Agyilag akarta, de a teste nem reagált a dolgokra. Próbáltunk már gyógyszer cserét is, de az sem volt rá hatással. A tabletta szedése előtt elmondása szerint semmi ilyen nem volt vele sőtt. Most már 1 hónapja hogy nem szedi a gyógyszert, de változás még nem történt. Gondolom egy ideig eltart mire a szervezete visszaáll és megszokja a gyógyszer nélküli életet, de kb mennyi időt vehet ez igénybe?

2012. okt. 4. 12:46
 1/6 anonim ***** válasza:
3-5 hónap szervezettől függően.
2012. okt. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálam is ugyanez a helyzet, kb. heti egy alkalommal van szex, én is abbahagytam a gyógyszert 1 hónapja és semmi változás.
2012. okt. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én barátnőmnek hónapok kellettek, hogy legyen némi változás.
2012. okt. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
31%
Mert mindenki a gyógyszerre fogja, holott ezer más oka lehet, testi és lelki is! Amikor valaki itt tanácsot kér a libidó csökkenése/hiánya miatt, hirtelen mindenki annyira okos lesz, és a gyógyszer elhagyását javasolja. Nekem pl azóta nincs kedvem a szexhez, amióta abbahagytam a gyógyszert. De meggyőződésem, hogy nem ez a fő oka. Biztos, hogy sok eset van ahol a tabletta a hibás, de sok olyan is van ahol nem, egy orvos talán eltudja dönteni, mi nem. A gyógyszer egy nap alatt kiürül a szervezetből, ezt az orvosom mondta, bár ő is tévedhet, de a gyerekvállalás miatt kérdeztem, nemhiszem, hogy megtévesztett volna. A sok nő meg elhiszi, hogy a fogamzásgátló a hibás, és nem is keresnek más okot.
2012. okt. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Az hogy kiürül a szervezetből 1 nap alatt az mondjuk még okés, de aki (mint a mi esetünkben is) több évig szedi a gyógyszer valamilyen szinten biztosan hozzászokik. Azért csak vannak benne hormonok meg miegymás. Ha a szervezeted hozzászokott és vele együtt élt hónapokon át biztos kell neki idő mire visszaáll a gyógyszer nélküli életre.

Szerintem.

2012. okt. 4. 14:53
 6/6 A kérdező kommentje:
Persze egyetértek abban is, hogy nem minden esetben a gyógyszer a hibás, hisz sok nőnél nem is jelentkeznek ezek a tünetek. Nálunk is voltak gondok, főleg barátnőm családja révén, de igyekeztünk mindig tenni ellene pontosan azért amit te is mondasz, a lelki és érzelmi egyensúly érdekében. Most már 7 hónapja együtt lakunk, kirekesztettünk amennyire csak lehet a problémás szülőket, tudunk pihenni eleget és jól meg is vagyunk, másra már nem tudunk gondolni. Szerintünk már csak a gyógyszer lehet a probléma forrása.
2012. okt. 4. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!