Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lányok, szoktatok a biztonság...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok, szoktatok a biztonság kedvéért néhány havonta terhességi tesztet csinálni, fogamzásgátló szedése mellett?

Figyelt kérdés

Vagy feleslegesnek érzitek?

Azért kérdezem, mert egyre több olyan rémhírt hallok/olvasok, hogy 3-4 hónap után veszik észre, hogy terhesek, annak ellenére, hogy tablettát szedtek..mert nem volt semmi jel, a vérzés is ugyanúgy jelentkezett, mint addig..És ez legfőképpen azért durva, mert ennyi idősen ugye már elvetetni sem lehet, csak azzal szembesül az ember, hogy nincs választási lehetősége, kénytelen megszülni egy gyereket, pedig mindent megtett azért, hogy ne kerüljön ilyen helyzetbe..

20/l


2012. okt. 25. 09:27
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem ha vki fogamzásgátló mellett rendszeresen csinál tesztet is az a paranoia felsőfoka...

Az pedig h nem veszi sre vki h terhes az igen ritka...

2012. okt. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én gyógyszert szedek már lassan 1 éve, de eddig eszembe sem jutott volna tesztet is csinálni. 23/L
2012. okt. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%
Olyan nincs, hogy 3-4 hónapig nem veszi észre. Az nem is akarja észrevenni. Aki volt már terhes az tudja, nincs olyan szerencsés nő aki kimarad az összes tünet alól. Márpedig amikor jelentkeznek a tünetek, még el lehet vetetni. Pl a menstruáció teljesen más olyankor. Rendkívül kevés és barnás. Nincs olyan ember, aki ezt normálisnak vélné. Érzékeny mellek, menstruáció közben, vagy után? Ez sem természetes. Hányinger, hányás, minden ok nélkül? 10 percenként pisilés? Nemhiszem el, hogy valaki ne sejtené, hogy baba van a dologban.
2012. okt. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

De fogamzásgátló melletti teherbeesésről van szó. (lényeg szempontjából mindegy, hogy kimaradt tabletta miatt történt, vagy egyszerűen csak beleesett a hibaszázalékba)

Márpedig tabletta mellett erősen lecsökken a vérzés, + nekem a mellem rendszeresen szokott fájni a hormoningadozás hatására, mióta szedem a bogyókat.

Érted mit akarok mondani, kedves utolsó..hogy ha eleve nagyon kevés a vérzés a tabletta miatt, akkor nehezebb ilyeneket felmérni, hogy megváltozott, vagy kevesebb lett, amikor alapból is alig van.

2012. okt. 25. 09:56
 5/10 anonim ***** válasza:
Terhesség alatt gyakran csak 1-2 csepp. De a többi úgyis feltűnne. Ha belegondolunk, gyógyszer mellett nagyon-nagyon kevés az esélye a babának. A terhesség alatti menstruáció még ritkább. Ez a kettő együtt ha összejön, az már nem semmi. Gyógyszer melletti terheség esetén is el kell maradnia a menstruációnak. Ennyi erővel meg az sem veszi észre, hogy terhes aki nem szed tabit. De mondom én ezt nemtudom elképzelni. Mindenesetre ha megnyugtat, csinálj tesztet, lassan olcsóbb, mint egy doboz cigi. :)
2012. okt. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

5 éve szedem a bogyót és nem csináltam még tesztet. Egyszer kétszer megfordult a fejemben, amikor néha kihagytam egy szemet, de még akkor sem.

Ha az ember már szedi egy ideje, akkor tudja, hogy milyenre áll be a havija. Nekem pl 5 nap 3 erős meg 2 gyenge nappal. Ha csak 2 nap lenne és kevés akkor én is gyanút fognék, nem beszélve a tünetekről pl hányás. Meg én azt sem hiszem el, hogy valaki 3-4 hónapig ne jönne rá, hogy babát vár. Az vagy nagyon elmaradott vagy csak nem akarja tudomásul venni.

2012. okt. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én szoktam havonta, de nem esek kétségbe, ha épp kimarad 1 teszt.

Én is csak azért csinálom, mert mi van, ha későn veszem észre.. A mellfeszülést, reggeli rosszullétet sok mindenre lehet fogni.

Részemről ez nem paranoia.

2012. okt. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Én is úgy vagyok vele, hogy inkább csinálok egyet mondjuk 2 havonta, minthogy véletlenül baj legyen..
2012. okt. 25. 22:07
 9/10 anonim ***** válasza:
Ismerek egy olyan lányt, aki miután szakított a barátjával, nem volt együtt senkivel, pár hónap után vette csak észre, h hoppá, elkezdett nőni a hasam. Hirtelen. Ráadásul az első pár hónapban rendesen meg is jött neki. Én nem aakrok ezzel ijesztgetni senkit, csak gondoltam elmeélem, mert több hozzászóló is írta, h tuti elmarad a menstruáció. Gondolom ez az eset nagyon ritka, de létezik.
2012. dec. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi, h írtál. Igen, én is az ilyen esetek hallatán gondoltam arra, hogy nem ártana tesztelni időnként..
2012. dec. 22. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!