Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ha 1 db antibiotikumot vettem...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha 1 db antibiotikumot vettem be attól még véd a tabi?

Figyelt kérdés
Yasminelle-t szedek és a gyógyszermentes napokban vettem be 1 sumetrolint.csak 1 db-ot utána el is múlt a baj.(felfázás)most szerdán kezdtem el a tabit.tegnap 1ütt voltunk a barátommal de kivette mielőtt elment volna.ugye így nem lehet baj?minden nap rendesen szedem a tabit 1et se hagytam ki.
2008. máj. 23. 22:53
1 2
 1/11 anonim válasza:
Ebben az esetben minimális kockázata van a teherbe esésnek. Azért a biztonság kedvéért figyeld a menstruációdat és ha késne, akkor kb 1 héttel a várt időpont után csinálj egy vizelettesztet (vény nélkül kapható)
2008. máj. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
uu ez bíztató:S
2008. máj. 23. 23:04
 3/11 A kérdező kommentje:
de köszi a választ!
2008. máj. 23. 23:04
 4/11 A kérdező kommentje:
elolvastam mind 2nek a betegtájékoztatóját és nem lehet baj mert ott nincs feltűntetve.elvileg.de mi van ha mégis?sztetek?nagyon parázós vagyok:S:$
2008. máj. 23. 23:47
 5/11 anonim ***** válasza:
Ne aggódj. Bár én nem ilyen tabit szedek, de már többször jártam úgy hogy kb 3-4napig kellett antibiotikumot szednem és nem volt semmi bajom. Sztem ez a biztonság kedvéért írják bele a fog.gátló gyógyszer papírjára, bár azért ezeket a tudnivalókat érdemes megfogadni és nem elfelejteni, de a lényeg hogy ne aggódj.
2008. máj. 24. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Elég sokan szednek tabit, na szép is lenne, ha senki nem szedhetne antibiotikumot ha beteg. De ha ennyire aggódsz, akkor miért nem kérdezted meg az orvostól, hogy a Sumetrolin szedhető-e fogamzásgátlóval együtt?
2008. máj. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

a tablettát az antibiotikum nem befolyásolja. Viszont magaddal valószínűleg jól kicsesztél.

Antibiotikumokat nem addig kell szedni, amíg elmúlik a panasz, hanem addig, ameddig az utasítás (vagy az orvos) mondja. Ha nem szeded be rendesen, akkor ugyan elnyomja a fertőzést, de pusztítja el rendesen a kórokózókat. Amelyik megmarad az nagy valószínűséggel immunis lesz erre az antibiotikumra. Legközelebb már lehet nem fog hatni. Néhány ilyen akció és az összes benned élő bacit immunizálod az antibiotikumokra.

Aztán majd egyszer a kórházban vakargatják a fejüket, hogy mégis mit adjanak neked, ha már mindet kipróbáltak... mármint a szemfedelet leszámítva.

2008. máj. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
1 szemtől még nem lehet bajod, huzamosabb szedés semmisíti meg a fog.gátló hatását (több hónap)! Ráadásul a szünetben szedted, szóval nem lesz baj, ne aggódj!
2008. máj. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
én igaz nem ilyet szedek de nekem az antibiotikum papirjába bele van irva, hogy nem csökkenti a fog.gátló hatását.!
2008. máj. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat:) tudom hülye voltam de máskor is ezt mondta a doki ha ilyenem van akkor vegyem be ezt a gyógyszert és így nem mentem el.bevettem 1et és azóta semmi bajom sincs.máskor nem így csinálom:$
2008. máj. 24. 12:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!