Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ki tapasztalt még ilyet...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki tapasztalt még ilyet Escapelle után?

Figyelt kérdés

Marhára meg vagyok ijedve. Múlt vasárnap este elszakadt az óvszer. Az escapelle-t csak kedd délután tudtam bevenni. Mikor bevettem, már volt egy kis vérzésem -- a bevétel az utolsó menstruációtól számított 24. napon történt, és nekem 24-28 nap között szokott lenni a ciklusom. Az orvos azt mondta, azért csak vegyem be. Így tettem. Azóta tart egy csekély mennyiségű barnás színű vérzés, de egyéb nem történt, rendesen nem jött meg.


Mindössze annyi mellékhatást tapasztaltam, hogy a bevételt követő éjszakán zsibbadt mindenem.


Máskor úgy szokott lezajlani a menstruációm, hogy 1-2 napig van enyhe vérzés, és utána kezdődik el rendesen, görcsökkel együtt.


Ma vagyok a 28. napon. Tesztet nem lenne értelme csinálnom, nem mutatna még ki semmit.


Érdekelne, más tapasztalt-e ilyesmit, és mi lett a végkifejlet.


2009. aug. 15. 20:06
 1/3 anonim válasza:
75%
várd meg amíg megjön..ha nem jön meg várj amíg tesztet tudsz csinálni. de szerintem nincs baj :) nyugodj meg. a tabi hatott..csak lehet hogy éppen felborult a ciklusod. nyugi :) nekem is bekellett vennem egyszer escapelle-t . és nem rögtön jött meg hanem kb fél hónappal később..énis nagyon paráztam mert rácigiztem,amit elvileg nemszabadna mert akkor csökken a hatás.de szerencsére nemlett semmi. nyugi,neked is megfog jönni:)
2009. aug. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A zsibbadás mellékhatás.Én is zsibbadtam.A barnás vérzést pedig pecsételő vérzésnek hívják,és előfordul ilyenkor.Általában 1 hónapig tart.Az Escapelle tabi 21 fogamzásgátlónyi hormonnal felel meg,ami jól összezavarhatta az egész rendszert,és ezért a pecsételő vérzés sem meglepő.A lényeg,hogy nincs semmi gond.:)
2009. aug. 16. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)


Valóban nincs gond, hálistennek ma délben megkezdődött a menstruáció rendesen. A 29. napon. Életemben másodszor jött meg 28 napon túl.


Bízzunk benne, hogy nem szorulok többet escapelle-re...

2009. aug. 16. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!