Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mercilon fogamzásgátló+Normix...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mercilon fogamzásgátló+Normix antibiotikum+fertőzéses hasmenés. Mi várható? Voltam nőgyógysznál, megkérdezztem, de kiváncsi vagyok más véleményére is!

Figyelt kérdés
A nődokim, illetve a háziorvosom is aztmondta, nem befolyásolják egymást úgy, hogy teherbe essek, hiszen már 2éve szedem rendszeresen a Mercilont. Azt mondták mindkjetten, hogy mellékhatásként csak az jelentkezhet, hogy közti vérzésem lesz, amíg szedem az antibiotikumot, de mivel ez csak 3 napot vett igénybe múlthéten keddtől-csütörtökig és ezalatt nem volt vérzés és azóta sem így valószínűnek trtom, hogy nem befolyásolták egymást. Május 10.-én jött meg az utolsó vérzésem, a hasmenés 21-én kezdődött 40° lázzal, és közben 2 este történt az, hogy hasmenésem volt a gyógyszer bevétele után. Ahogy számoltam a második, illetve harmadik hét elején voltam ekkora a gyógyszerben. Azóta nem voltam együtt a párommal, meg vettem óvszert biztonság kedvéért, de mivel dokim aztmondta ne féljek a teherbeeséstől, így megkockáztatnám hogy óvszer nélkül, megszakítással szeretkeznénk. Mit ajánlotok? (Amúgy a két gyógyszert a [link] interakciós részében megnéztem, és 10. veszélyességi fok jött ki ami azt jelenti, nem ütik egymást) Tudni kell az antibiotikumról, hogy bélben szívódik fel nem gyomorban.
2011. máj. 31. 18:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Sztem a biztonság kedvéért használj óvszert. tudod, jobb félni mint megijedni.
2011. máj. 31. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Sajnos volt már egy abortuszom, amikor még nem szedtem a gyógyszert, akkor is ehhez a dokihoz jártam és ő csinállta a műtétet is, megbízok benne nagyon, nem hiszem hogy mondaná, és akarná hogy így legyek terhes, hisz tudja hogy nem tarthatnám meg, pont ezért vagyok ennyire óvatos.
2011. máj. 31. 18:36
 3/6 anonim ***** válasza:
Kibírod 1-2 hetet óvszerrel...
2011. jún. 1. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem is azt mondtam nem bírom ki, mivel eddig is védekeztünk másképp, de akkor két orvos miért is mondja ha nem 100%?
2011. jún. 1. 08:36
 5/6 anonim válasza:
Szerintem folytasd a szedést de azért tényleg használhatsz óvszert. Veszíteni nem veszítesz vele!
2011. jún. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Már megjött azóta, és új levelet kezdtem, szóval nincs gond! De nem szeretkeztünk a vérzésemig, csak 2x és abból csak az egyik volt olyan, hogy belémélvezett a párom, de az antibiotikum szedése után volt ez már jóval 7nappal. A másiknál meg megszakítással védekeztünk. :)
2011. jún. 13. 09:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!