Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Igaz az, hogy a fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Igaz az, hogy a fogamzásgátló alatti közti vérzéskor a gyógyszer nem véd a terhességtől?

Figyelt kérdés
A napokban mondta ezt egy ismerősöm,hogy ő úgy tudja,hogy ha közti vérzés vagy barnázás van,akkor könnyen teherbe is lehet esni. Jó,én igaz nem vagyok olyankor a párommal,de mondjuk ha már nincs ilyen tünetem akkor már véd? Mert a tájékoztatóban van olyan,hogy hasmenés,hányás,antibiotikum kúra esetén kell kiegészítő védekezés,de erre az esetre nem ír semmit.
2013. jan. 8. 14:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mert ilyenkor védve vagy. Nem véletlenül kapsz a tabletták mellé tájékoztatót. :)
2013. jan. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A megvonásos vérzés alatt is teljes védelmet biztosít, csak az álatalad felsorolt esetekben nem. A hányás és hasmenés is csak akkor fontos, ha a bevételtől számított 6 órán belül volt.
2013. jan. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Állj neki újra elolvasni a betegtájékoztatót. Minden betegtájékoztatóban benne van, hogy a szünet alatt is véd, ha minden nap, ugyanakkor vetted be. Nem ismerősökre kéne hallgatni, hanem olvasni és ha még mindig nem világos, akkor nőgyógyásztól kérdezni.
2013. jan. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem a megvonásos vérzés! Hanem ha két menses közt van közti vérzés! Azt tudom,hogy a gyógyszer mentes napokon védve vagyok.
2013. jan. 8. 15:03
 5/11 anonim ***** válasza:

Áttöréses vérzés gond lehet,lehet,hogy erősebb tablettára lesz szükséged.Ha az elsö hónapban van csak akkor nem baj,utába már igen.


Ha a megvonásos vérzésre gondoltál az elöttem lévők leírták,hogy véd,

2013. jan. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Azt tudom..igen ,hívhatjuk áttöréses vérzésnek is. A 2.levélnél tartok, a Dienille nevű gyógyszert szedek(előtte Zolelyt szedtem 9 hónapig),szombaton már nem volt mensesem,akkor kellett kezdenem az új levéllel ,de vasárnap reggel ismét megjött..Ma már csak barnázok,és arra vagyok kíváncsi,hogy ha holnap már nem lesz ilyen gond akkor védve lennék-e már mondjuk holnap este vagy kell ,hogy várjak pár napig még?

Köszi az eddigi válaszokat!

2013. jan. 8. 15:10
 7/11 anonim ***** válasza:
Ja, az úgy más, de ez is benne van a betegtájékoztatóban, hogy ilyen esetben fel kell keresni a nőgyógyászt:)
2013. jan. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

igaz, h én Mirabellát szedek, de sztem nincs nagy különbség köztük...

Az én betegtájékoztatóm azt írja, h a 3. levél utolsó szeméig teljesen normális a pecsételő vérzés. Utána viszont már baj lehet, akkor irány a doki, és erősebb/más gyógyszer.

2013. jan. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen,ezt is tudom..Az érdekelne,hogy esetleg valakinek mondott-e olyat az orvosa,hogy ha pecsételővérzése van 2 menses között akkor a gyógyszer nem véd úgy ahogy kéne? Megvárom a 10.napot,mert többször volt az előző gyógyszernél is,hogy akkor kezdődött a közti vérsésem,ezért váltottunk,és ha most is lesz felhívom a doktornőm..csak nem akarom mindenért hívni,mert elolvastam a betegtájékoztatót......,de erről nincs benne semmi.
2013. jan. 8. 16:44
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is pont erre lennék kíváncsi! senki sem tudja?
2013. aug. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!