Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 42 évesen milyen fogamzásgátlá...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

42 évesen milyen fogamzásgátlást lehet alkalmazni? Gondolom tablettát már nem igazán írnak fel.

Figyelt kérdés
2013. febr. 2. 21:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%
óvszer, pesszárium. Biztosan találsz valakit, aki felír hormonális szereket is, sok a lelkiismeretlen orvos.
2013. febr. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Óvszer, spirál.
2013. febr. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%
Fel lehet írni tablettát is, de csak bizonyos feltételek mellett. Ha visszereid vannak és/vagy dohányzol, vagy a csalásban előfordult mélyvénás trombózis, akkor nem ajánlott. Ma már vannak nagyon alacsony hormontartalmú gyógyszerek is.
2013. febr. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Triregol tablettát szedtem,de másfél éve abbahagytam,nem tudom felírnák-e újra,viszeres a lábam és trombózis is volt a családban.
2013. febr. 2. 21:36
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha felírnák, szednéd?
2013. febr. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nekem nem volt semmi bajom tőle,5 évig szedtem.
2013. febr. 2. 21:40
 7/11 anonim ***** válasza:
Én nem szedném. az, hogy nem volt tőle semmi bajod, még nem garancia arra, hogy nem lesz. Nem véletlenül nem ajánlják idősebb korban.
2013. febr. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

42 évesen nem szabadna tablettát szedni, és felírni sem szabadna, főleg nem visszeres lábra, meg trombózisos családi anamnézissel.

Használj óvszert, spirált, pesszáriumot, spermicidet, vagy akármi mást, ami nem hormonos.

2013. febr. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Visszerekkel, trombózisos háttérrel ne szedj tablettát!

Én évekig használtam a Pharmatexet, annak is a krém változatát. Síkosít is, nem kellemetlen.

40 vagyok, most tablettát szedek, de nekem szerencsére semmilyen akadályozó tényezővel nincs dolgom.

2013. febr. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kérj egy kivizsgálást trombózishajlamra. Az, hogy volt a családban, semmit nem jelent, mert más is okozhat trombózist, nem csak genetikai hajlam.

Ha nem dohányzol, akkor kivizsgálás után felírnak hormonálist - de ne Tri-regolt írass, hanem valami alacsonyabb hormontartalmút. Én ajánlom pl. a Nuvaringet. 37 éves vagyok és azt használom, nagyon szeretem. (Előtte én is Tri-regolt szedtem sokáig, gond nélkül).

És hogy mennyire nem törvényszerű, hogy a hajlam öröklődjön: nekem a szüleim mindketten vérhígítót szednek, én pedig enyhén vérzékeny vagyok.

2013. febr. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!