Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló feliratásakor...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló feliratásakor ugye megvizsgál az orvos? ÉS milyen vizsgálatokat csinál? ÉS fáj? :D Még szűz vagyok. Csak első alkalomkor is biztosra szeretnénk menni, tabletta meg óvszer. Fél éve együtt vagyunk már a barátommal.

Figyelt kérdés
2009. szept. 6. 19:32
 1/9 anonim ***** válasza:
25%

18 éves korod alatt anyucival kell menni a nődokihoz, remélem ezt tudod.

És igen megvizsgál,jobb esetben vérvételt is vesz, de a rákszűrést tuti megcsinálja. Én nem szűzen voltam először rákszűrésen, így nem tudom fájna-e. Sztem nem, nem olyan ördöngős dolog.

A másik, mi a jófenének akarsz a tabi mellé még óvszert is??

Felesleges. A fogamzásgátló tökéletesen elég, csak rendesen kell szedned. Én már több mint 2 éve szedem és semmi gond.

2009. szept. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%

én nekem annyit csinált a doki, hogy a popsimba felnyomott egy golyót, ettől a hüvely kitágult és bekukkantott. ezután felírt egy gyógyszert, kiváltottam, de nekem a mellékhatásai szörnyűek voltak. még írt 2 különbözőt de nekem nem vált be egyik se. azóta hüvelygyűrűt használok, tökéletes, és nem kell naponta figyelned h bevetted-e a gyógyszert...

ja és én "anyuci" nélkül mentem a dokihoz...

2009. szept. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%
az első kettő milyen rendes volt hogy válaszolt:D ez egy kamukérdés, kicsit sok benne az olyan kérdés amilyet naponta hatszor feltesznek.
2009. szept. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem ha szüzen akarsz fogamzásgátlót szedni kikacag az orvos!
2009. szept. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%

Dehogy kacag, barátnőm 16 évesen anyukája nélkül ment dokihoz, tabit íratni és egy szava nem volt. Az orvosnak nincs joga ítélkezni feletted, nem azért van, hogy véleményt alkosson rólad, hanem hogy segítsen neked... -.-


Én is voltam szűzen nődokinál, nem volt vészes a vizsgálat, nyugi :)

2009. szept. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%

Szia!


Elméletileg fogamzásgátló felírásánál mindenképpen kellene az orvosnak vérvizsgálatot készíttetnie, de gyakorlatilag igen csekély azon orvosok száma, akik valóban megcsináltatják.

Azonban van némi kizáró oka annak, hogy fogamzásgátlót szedj. Az egyik ilyen például a migrén, a másik a dohányzás stb...

Egyébként csak kérdéseket tesz fel a nőgyógyász, amire őszintén kell válaszolnod.

Mivelhogy szűz vagy az orvos nem csinálhat rákszűrést, szóval ettől nem kell félned. (Egyébként ez a vizsgálat fájdalmas lehet, de azért elviselhető.)

A szűz lányokat a doki análisan vizsgálja, ha szükségesnek látja... Gondoltam leírom, hogy tudd.

Azonban nem kell szülői felügyelet ahhoz, hogy meglátogasd az orvost, mint ahogyan ezt az egyik előttem szóló már jelezte.

A fogamzásgátló tablettát a menstruáció első napján kell elkezdeni szedni, ha nem akkor kezded el, akkor csak 1 hónap után ad védelmet (ne kérdezd, hogy miért, de így van). Ezeket vedd figyelembe, és nem baj, ha óvszert is használtok. Inkább dupla védelem, mint semmi!

2009. szept. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
66%

20:42-esnek igaza van. Kiegészíteném még annyival, hogy csak akkor van anális vizsgálat, ha konkrét problémával mész, amit csakúgy tudnak vizsgálni. Pl gyulladás vagy rák gyanú. Bár anno én is petefészek gyulladás gyanúval mentem, de az orvos elintézte annyival, hogy használok-e tampont. Mivel igen, ezért ő egy ujjal vizsgált meg plusz ultrahangal, nem kellett a fenekembe nyulkálnia.

A másik az, hogy a mai fogamzásgátlók nagy részénél már nem kell egy hónapot várni, csak 7 napig kell kiegészítő fogamzásgátló módszert alkalmazni (óvszer), de ez tényleg tabi tüggő, minden benne lesz a betegtájékoztatóban, vagy az orvos elmondja.

2009. szept. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Holnap megyek időpontot kérni. A Párom is elkísér majd. Szerintem aranyos tőle.
2009. szept. 7. 12:55
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Szuper!
2009. szept. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!