Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mikortól fejti ki hatását a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikortól fejti ki hatását a gyógyszer? FONTOS!

Figyelt kérdés

Mai nap kezdtem el szedni a Symicia nevezetű fogamzásgátlót.

Az eredeti ok az, hogy jövő hónapban utazok el, és elég rossz lenne az egész utam/"nyaralásom",mert pont arra a hétre esne a menstruációm. Felkerestük a nőgyógyászomat, és megbeszéltük, hogy kapok 2-3 hónapra egy fogamzásgátlót: ne hagyjam abba -> nem jön majd meg. Hétfőn jött meg a menzeszem, ma van ugye csütörtök és mondta a doki, hogy ma simán bevehetem az első szemet. Viszont mivel a fő ok nem a védekezés volt, hanem hogy kimaradjon a menzesz... így nem kérdeztem rá, hogy mikor hat. Szóval lényegében ma van a 4.napja a menzeszemnek ... mikortól van teljes védelem? Mert még sosem szeretkezhettem önfeledten(ha értitek:))

Fontos lenne a válasz, köszönöm szépen előre is !!!!!



2013. febr. 21. 20:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
olvasd el a betegtájékoztatót. FONTOS!
2013. febr. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 -=Koldus=- ***** válasza:
Az orvost is megkérdezhetted volna, hogy mikortól véd, de általában az első hónapot még kiegészítő védekezéssel szokták csinálni az emberek, mert jobb biztosra menni, mint 9 hónap után gyereket nevelni.
2013. febr. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Ez a betegtájékoztatóból:

"Ha a Symicia szedését a menstruáció első napján kezdi el, már azonnal védett a terhességgel szemben. Elkezdheti a szedést a ciklus 2-5. napján is, de ilyenkor az első 7 napban további védekezést (például óvszert) kell alkalmaznia."

Na most akkor .. ?

2013. febr. 21. 20:41
 4/13 -=Koldus=- ***** válasza:

"Szóval lényegében ma van a 4.napja a menzeszemnek"


"a ciklus 2-5. napján is, de ilyenkor az első 7 napban további védekezést (például óvszert) kell alkalmaznia."


Ezen mi nem érthető? Elvileg 1 hétig még gumit kell használnod, ha szexelsz, de te tudod...

2013. febr. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Lényegében akkor 1 hét után 100% a dolog? Bocsánat az értetlenkedésért, de ezelőtt még sose szedtem, nem is olvastam róla.. meg hát nem is a védekezés miatt alkalmazom most, csak felvetődött az ötlet ... :) Ezért is nem kérdeztem rá!
2013. febr. 21. 21:03
 6/13 anonim ***** válasza:
Egyébként az orovosodank is érdekes a hozzáállása, mert általában ők sem javasolják, hogy ne hagyjon szünetet az ember, max pár nappal tolja el. Fóleg nem mindjárt az első levélnél. Nálam volt olyan is, hogy hiába próbáltam eltolni csak 2 nappal, akkor is megjött hiába szedtem még a gyógyszert. Volt olyan is, hogy már a 19- szemnél megjött és még a rendes levélből is visszavolt 2. Pedig minden nap ugyanabban az időben szedtem, ez előfordulhat. Szerintem ne vedd 100%-nak, hogy ki fog maradni, utána pedig győzd majd helyrerakni amit elállított a hormonmennyiség...
2013. febr. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Sose 100% a dolog, úgyhogy tájékoztató ide, vagy oda jobban járnátok, ha az első hónapot még óvszerrel is védenétek.
2013. febr. 22. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szia! én is ezt szedem. Én se az első napon kezdtem, hanem a 3. vagy 4. napon. A papíron 1 hét van gumival, nekem a dokim 2 hetet javasolt, azt be is tartottuk, és nem lett gond. A kérdésedre válaszolva: szerintem egy hét után véd, ha nem az 1. napon kezdted szedni, mivel azért kell addig kiegészítő védekezés.

A menzesz eltolása nekem sikerült, pedig viszonylag az elején voltam még a gyógyszerszedésnek. (én se vagyok híve, de nekem is utazás miatt kellett) Mondjuk egyszer nem lesz bajod tőle, de azért rendszeresen - akármilyen kényelmes is - nem egészséges.

2013. febr. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Én se szeretném rendszerezni :)
2013. febr. 22. 14:01
 10/13 laca_starr ***** válasza:
100% - os védelem nem létezik. Minden gyógyszer tájékoztatóján az áll, hogy azonnal hat, ez marhaság. Minimun 1 hónap kell. A rendszerességgel kapcsolatban pedig csak annyi, hogy a barátnőm már évek óta szedi, és az ég világon semmi baja. Felejtsétek el a hormonadalékos és génmanipulált maszlagot, mind csak kamu!
2013. febr. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!