Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátlót fogok szedni...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátlót fogok szedni most először. A menstruációm előtt pecsételő vérzés szokott előfordulni (kisebb, nagyobb). Mikor vegyem be a tablettát?

Figyelt kérdés
Most pl. egy erősebb folt lett a bugyimon, de nem tudom, hogy most vegyem be, vagy várjam ki a rendes első napot

2013. febr. 28. 17:24
 1/9 A kérdező kommentje:
tehát menstruáció előtt van most pecsételő vérzésem. most vegyem be a fogamzásgátló tablettát, vagy várjak a ciklus rendes első napjáig?
2013. febr. 28. 17:27
 2/9 anonim válasza:
0%
Miért? Nem magyarázta el a nőgyógyász, hogy hogyan szedd?? Ez annyira hihetetlen... én ilyesmit biztos OTT HELYBEN a DOKITÓL kérdezném meg, mikor felírja! omg..
2013. febr. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A doki elmagyarázta, hogy a menstruáció 1. napjától szedjem, de nem gondoltam volna, hogy most pecsételő vérzésem lesz a ciklus előtt. Muszáj volt megkérdeznem, nehogy teherbe essek. Lehet itt OH my Got-ozni, de jobb kérdezni, mint bajba kerülni!
2013. febr. 28. 17:35
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen pontosan, jobb kérdezni - a dokitól. Hát akkor most védekezzetek 1 hónapig egyéb módon....akkor nem lesz gond.
2013. febr. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Akkor kell bevenni, ha rendes vérzés van, nem barnázás meg pecsételgetés.

De amúgy ahelyett, hogy itt kérdezgetsz, használj pár hétig kotot és kész. Akkor biztos nem esel teherbe...

De látom ehhez több ész kellene.

2013. febr. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Teljes jóindulatból kérdezem: MIRE VALÓ A GYK oldal? Ha nem szabad itt kérdezni, tanácsot kérni, akkor valószínűleg csak azét, hogy az okosok szivassák azokat, akik tapasztalatlanabbak.
2013. márc. 1. 03:08
 7/9 anonim válasza:

Szia! Ha nem vetted be aznap mikor megjelent a pecsételő vérzés, akkor egy hétig gumi!!!! Nem kell egy hónapig ez nagy marhaság. Nekem a nőgyógyászom mondta, hogy ha nem pont az első napon veszem be akkor egy hét kiegészítő védekezés addigra kialakul a védettség. Teljesen mindegy milyen fajta gyógyszerről van szó. Már régóta szedem, de szülés után én is pecsételtem csak bevettem az első szemet az első pecsételős napon és kész. Nem kellett tovább védekezni más módon. Amúgy nekem még azt is hozzá tette a doki mikor ott voltam, ha nem jön meg akkor is kezdjem el a következő héten szedni és egy hét egyéb védekezés. De megjött még előtte lévő héten, így a pecsételés első napján vettem be.

Ne aggódj nem lesz baj, ha nem első nap vetted be de egy hétig gumiztok... :)

2013. márc. 1. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Ja utolsó vagyok. Amúgy azon se lepődj majd meg, amíg nem szokja meg a szervezeted pecsételhetsz. Lehetnek vérzés zavarok 3-4 hónapig. De ne aggódj ez miatt csak szedd úgy a gyógyszert ahogy a tájékoztatón van 21 szem aztán 7 nap szünet és aztán a 8. napon jöhet a következő levél. Nem kell tőle megijedni ha közben is pecsételsz ne zavarjon meg a vérzés... :)
2013. márc. 1. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
szia! Én nem számolgatnám itt a napokat, az első levél alatt használjatok még gumit és kész.
2013. márc. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!