Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A katolikus egyház elítéli a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A katolikus egyház elítéli a fogamzásgátlást. De a szex mégiscsak egyfajta ösztön. Akkor hogy is van ez? Azért egy ösztönt nem annyira "egyszerű" visszafogni.

Figyelt kérdés

2013. márc. 6. 21:51
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
65%
Na ebből is látszik, hogy a Biblia nem a mai korban íródott :)
2013. márc. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
71%

Nem a korral van a baj,hanem azzal,hogy álszent dolog az,amit a katolikusok csinálnak.

Mert ma is az van,hogy nem kéne félre dugni,nem kéne ölni,lopni.De a fele hülyeség...

Én írtam,hogy a katolikusok mind hülyék.Ki igazítanám,hogy a hívő katolikusok.

Mert ennyi baromságot összehordva elhinni,az már valami.

De a fele kb ami irányelv,ami tanítás.Valószínű a másik felét rakták hozzá idő közben.Pl azt el nem hiszem,hogy arra tanítana,hogy utáld a melegeket.Valaki olvasta már az eredeti bibliát,és ki derült,hogy köze sincs a mi,fordított változatunkhoz.Az eredeti,az nincs így össze írva,minden hülyeséggel.

Persze,a vallás komolyabb téma,mint a szex...

És persze a hívők olyanok,mint a zombik-nem lehet meggyőzni őket.

De ha valaki nem is tud az eredeti bibliáról,gondolhatja,hogy a sok pap,közben azért tett hozzá.NA mondjuk nekem az is érdekes,a magyarok hogy utálják sokan(nem mindenki) a zsidókat,amikor a vallás,amire minden vasárnap mennek imádkozni,az is onnan származik.

2013. márc. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
38%

Kedves kérdező,


ez egy nagyon nehéz és komoly kérdés, órákat lehetne róla polemizálni.


Én, ateistaként (az egész családom az, a ratio "hitére" neveltek) úgy látom, hogy az egyház egy abszolute álszent intézmény. Egy mondattal jellemezhető: Bort iszik, vizet prédikál!

Erről nem is hiszem, hogy többet kéne beszélni, mindenki tud a "gyerekek moleszterálásáról", meg a sportkocsikról, meg a vatikáni kincstárról... Szóval van itt "buktató" bőven.


Viszont, ami magát a vallást és a szex kérdéskörét illeti, az már más tészta. Alapvetően úgy gondolom, hogy mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy akar-e szexelni, vagy sem. A másik dolog, hogy úgy hiszem, hogy a mai világban ezek a dogmák már eléggé elavultak. Hiszen nézzük csak meg, mennyit változott a világ.


Nem kell magunkat ezeréves beidegződésekhez és szabályokhoz tartani. Ennyi erőből egy csomó más vívmányt sem szabadna igénybe vennünk. Egész más idők jártak akkoriban. Az egész gazdasági-társadalmi rendszer és ideológia más volt. Szóval, summa summarum nem gondolom, hogy bárkinek (akár hívő, akár nem) megbélyegezve kéne magát éreznie azért, mert védekezik.


Tudtommal a Biblia tanít az emberségre is, és a jócselekedetek is pozitívumnak számítanak. Ha ebből a megfontolásból indulunk ki, akkor viszont adekvát a védekezés. Hiszen egy anyagilag nélkülözni kényszerülő családban egy gyermek csak szenved, ergo jót teszel neki azzal, ha meg sem fogan. De ez már eléggé túl van gondolva. Szóval ezzel is szerettem volna érzékeltetni, hogy az ilyen tanokat ki lehet azért forgatni, és akár az ellentétét is megideologizálni. Úgy hiszem, hogy a mai világban (ahol a szex meg a butaság a legnyerőbb, és a tévében olyan szellemi és erkölcsi fertőt mutogatnak a gyermekeinknek) az a legkisebb baj, hogy valaki védekezik. Én így látom.

2013. márc. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim válasza:
53%

"A kérdező kommentje:


De nyilvánvaló, hogy ha mondjuk egy házaspárnak van 4 gyereke, és már nem szeretnének többet, akkor elítélendő a védekezés az elkövetkezendő években?


# 6/23 03-06 21:55 Privát üzenet

Igen, az általad leírt esetben is elítélendő az egyház szerint, hiszen a gyermek Isten áldása. Annyi gyerekük kell legyen, amennyi csak jön. Ha nem szeretnének többet, akkor max. nem szexelnek."



Kérdés a kérdésben: Miért akarja az egyház veszélybe sodorni az egész Föld bolygót az emberiség tulszaporodasa miatt? Kb 3 milliardunkat el tud tartani anélkül, h karosodna az ökológiai egyensúly, de már több, mint duplajanal tartunk. A szex jó, boldogsaghormonokat szabadit fel. Az onmegtartoztatas magam megvonása ettől a saját szervezetembe épült doppingszertol, tehát sanyargatas ezen a téren, ami viszont nem egészséges lelkileg. Ha nem akar 5-ik gyereket, de szeretne a szex által boldogsaghormonokat, akkor védekezni fog, az meg bűn. Hát kerem, ez nekem megmagyarázhatatlan. Köszönöm a figyelmet.

2013. márc. 14. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!