Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lehetek terhes?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehetek terhes?

Figyelt kérdés
Szombaton elmúlt a menstruációm, vasárnap lefeküdtem a barátommal, de kiszakadt az óvszer. Rögtön elment a gyógyszertárba 72 órás tablettáért, amit be is vettem. Nem volt semmi mellékhatása (eddig). Tapasztalatok a tablettával kapcsolatban (Escapelle)? Ugye nincs okom az aggodalomra?
2013. márc. 25. 10:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha időben bevetted a tabit, akkor nincs!
2013. márc. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hogy tudott venni csak úgy 72 órásat? Én úgy tudom, hogy minden esetben orvos írhatja fel... nem szabad csak úgy bekapkodni. Egyébként meg némi okod azért lehet...
2013. márc. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Szerbiában élek, nálunk lehet orvos nélkül is venni...
2013. márc. 25. 10:29
 4/10 anonim ***** válasza:
Elég nagy butaság volt bevenni, menzesz után szinte nulla a teherbe esés esélye.
2013. márc. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

4-es!


Méghogy majdnem nulla! Hogy lehet ezt így minden egyéb ismeret nélkül kijelenteni???


Ciklusfüggő a dolog!

Rövid ciklus esetén a menstruációt közvetlenül követő napok a legveszélyesebbek...


Kérdező!


Hibaszázaléka a sürgősségi tablettának is van.

Ha 24 órán belül beveszi valaki (márpedig te így tettél), akkor klinikai tapasztalatok szerint az egyébként létrejövő terhességek 95 %-át megelőzi.

Ez elég jó arány.

Nagyon szerencsétlennek kell lenni, hogy pont nálad ne váljon be, de egy 2 hét múlva elvégzett teszt megnyugtathat.

2013. márc. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Menstruáció után a méh nyálkahártyájának vastagsága csak pár miliméter. Ha van is peteérés, ez gyakorlatilag kizárja a beágyazódást, ezért nem valószínű terhesség.

És a 72 órás tabletta is úgy működik, hogy a nyálkahártya lökődik le, tehát azért nem tapasztalhatod a hatását, mert nincs minek távoznia.

2013. márc. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A beágyazódás viszont csak az aktustól számított 7.-10. napon történik meg, ezért teljesen mellékes, hogy épp milyen állapotban van a méhnyálkahártya.

Rövid ciklus (!) esetén a méhnyálkahártya ennyi idő alatt tökéletes vastagságúra hízik,

EZÉRT se lehet kijelenteni, hogy nem valószínű a terhesség.


Továbbra is: jó, hogy bevetted! Nem tudhatod...


A mellékhatás jelentkezése pedig NEM feltétele annak, hogy hasson a tabletta. Nem kell szarul érezned magad ahhoz, hogy biztos légy, hogy hatott a bogyó.

2013. márc. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Helyesen cselekedtél, nincs okod aggodalomra! :)
2013. márc. 26. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat :)
2013. márc. 26. 20:45
 10/10 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy előbb fog megjönni tőle vagy majd késik,esetleg kimarad vagy többször jön meg,csak ne ijedj meg ha ilyen történik,terhes nem leszel így szerintem :)
2013. márc. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!