Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátlót szeretnék már...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátlót szeretnék már szedni! Lassan 2 éve leszek együtt a barátommal és már ideje h elmenjek nögyógyászhoz! 18 éves vagyok! Kérdésem h hogy zajlik le ez az egész? és h fizetni kell a nögyógyásznak?

Figyelt kérdés
2008. jún. 11. 15:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Magánrendelésen fizetni kell, SZTKson tudtommal nem. Előbbi szerintem kellemesebb, de utóbbi sem szörnyűség. A vizsgálat orvos, páciens és gyógyszerfüggő. Én úgy kaptam hogy csak egy ultrahangot csináltak, van akit teljes vérvizsgálatra és teljes nőgyógyászatira küldenek. Kérdezz meg valakit aki az általad kiválasztott dokinál volt már ilyenért.
2008. jún. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én amikor iratni akartam, simán megvizsgált a doki, hideg kacsa meg gumikesztyű, meg elküldött vérvételre, egy családi örökölhető betegség miatt. Abszolút nem vészes az egész. Fizetni csak magándokinál kell. Oda menj ahova tartozol orvosilag.
2008. jún. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A magándokit javaslom, ott elvileg kedvesebben bánnak az emberrel.:) Ha először mész, csinálni fog neked rákszűrést, megvizsgálgat, egészséges vagy-e... A tabletta előtti körülményesség a nőgyógyász lelkiismeretességétől függ! Valaki kér vizeletmintát, vérvételt is; jelzem tőlem nem kért semmit, csak felírta a Novynettet csak úgy találomra és kész! De szerintem ragaszkodj hozzá, hogy legalább vérvétel alapján döntsön, mert úgy érzem nekem ez a gyógyszer nem megfelelő... A fizetés dolgot pedig a doki a végén közli, mennyivel is tartozol! Úgy általánosságban 7000Ft-ot lehet elkér, ha alaposan megnéz!
2008. jún. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én utoljára magánúton voltam, mert gyógyszert váltottam. Rákszűréssel együtt 4500 Ft-ot fizettem. Engem kifejezett kérésemre sem küldött el sem vérvételre, sem pedig májfunkcióra (ez a legfontosabb állítólag). Ettől függetlenül csak jót mondhatok az orvosról. Először leültet, megkérdezi miért mentél, aztán megvizsgál. Először megvizsgálja a belső szerveidet úgy, hogy egyik ujjával a hüvelyedbe nyúl, a másik kezével pedig a hasfaladat nyomkodja meg. Ez nem fájdalmas, kivéve, ha összeszorítod (idegesség miatt) a hüvelyi izmaidat. A rákszűrésnél egy spekulumnak (ez egy fém bigyó, erre mondta az egyik hozzászóló, hogy hideg) nevezett eszközt dug a hüvelybe, ez egy kicsit kellemetlen, feszítő érzéssel járhat, de ki lehet bírni, és egy évben csak egyszer van ilyen. Kérdésedből azt olvasom ki, hogy éltek szexuális életet, ebben az esetben a rákszűrés mindenképpen fontos, mert a HPV (ami a méhnyakrákot okozza) az óvszer falán is képes áthatolni.


Akár SZTK-ba, akár magánorvoshoz mész a TB-kártyádat mindenképpen vidd magaddal. Ha pedig magán, akkor érdeklődj jól körbe, mert vannak, akik pofátlanul sokat kérnek azért a negyed óráért.

2008. jún. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!