Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Vélemények/tapasztalatok a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kata091 kérdése:

Vélemények/tapasztalatok a Velgyn fogamzásgátló használatával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
A nőgyógyász - elbeszélgetés alapján - ezt írta fel nekem. Örülnék, ha valaki szedi, megosztaná velem hogy tapasztalt-e mellékhatásokat. Köszönöm!

2013. ápr. 27. 08:29
1 2 3 4 5
 1/41 anonim válasza:

Szia!


Nekem is ezt a szuper új és modern gyógyszert írta fel a nőgyógyászom. Annyira új, hogy a városban egyik patikában sem volt, meg kellett rendelni. Elvileg ma érkezik. Én még nem szedtem, de én is kíváncsi vagyok mások tapasztalataira.

2013. máj. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:

Hm, akkor ezért nem hallott a háziorvosom erről a tablettáról... :-D Tegnap voltam nála, és bejelentettem, hogy szeretnék elkezdeni fog.gátlót szedni, és ezzel kapcsolatban szeretnék vérvételt, meg kivizsgálást kérni. Azt mondta, jól tettem, hogy nem kezdtem el csak úgy, ezek nélkül szedni! :-) Úgyhogy ha más hasonló cipőben van, ajánlom, hogy a gyógyszerfelíratás után menjen el a háziorvosához, hogy egyáltalán szedhet-e fog.gátlót!!!

De a Velgyn-re visszatérve... remélem jó lesz a szer, annak ellenére, hogy új, és nem rajtunk kísérleteznek! :-D

2013. máj. 3. 07:40
 3/41 anonim ***** válasza:
Nekem is most lett felírva ez az új fajta fogamzásgátló, nagy nehezen egy havi adagot találtam itt vidéken egy nagyobb gyógyszertárba, 3 napja este bevettem az első szemet és másnap reggelre akné szerű kiütéseim lettek, viszketett az arcom, a melkasom, és még szédültem is! Fúú olyan ideges voltam amikor megláttam hogy néz ki az arcom! Azonnal kamilla teával kezdtem kenegetni. Tök kétségbe esetten hívtam is rögtön a dokit hogy nézek ki, hát rajtam nagyszerűen kijöttek a mellékhatások már az első szemtől. Mára kaptam időpontot másik gyógyszert ír fel nekem, remélem azzal nagyobb szerencsém lesz. Eddig egyébként Minervát szedtem, csak az orvos mondta hogy váltani kell más összetételű fog. tabira mert a Dianne 35öt tiltották be haláleset miatt, a Minerva pedig a tesója sajnos. Úgyhogy most keresem a megfelelőt, remélem nektek nagyobb szerencsétek lesz ezzel a Velgyn-el! :)
2013. máj. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:
Hú, ez nem túl bíztató... (Én még nem kezdtem el, mert a környezetemben sokan inkább lebeszélnének...)
2013. máj. 8. 07:39
 5/41 anonim válasza:
Szia! Ma nekem is ezt a fogamzásgátlót írta fel az orvos, és én sem örültem, hogy rajtam kisérletezik.. azóta elkezdted szedni? nem tudom hogy visszamenjek-e én is másikat kérni, vagy megpróbáljam? :/
2013. máj. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:

Ha elkezdek tablettát szedni, akkor ezt fogom, mert a drosirenon enyhe vízhajtó, tehát elvileg nem lehet a tablettától hízni.

Csak a párom nem akar engem gyógyszerrel mérgezni. (De édes. :-)) Én szeretném csak. :-D

2013. máj. 14. 08:29
 7/41 nellnell válasza:
Én már 2 hete szedem, nekem semmi problémám nincs vele, a dokim kérése alapján az 5.napon kellet elkezdenem szedni a 6-7. napon néha-néha volt még vérzésem utána (máig) nem volt meg. A dokim szerint 1 hónapig még nem kéne ágyba mennem a barátommal, de mi már nagyon szeretnénk, DE most hogy itt olvastam hogy új meg ilyenek lehet tényleg várok.. Nekem először feliratta, hogy kezdjem el szedni, és utána küldött el vérvételre. 2 hét múlva kezdem a következő levelet.
2013. máj. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 sunrise1986 válasza:
Sziasztok! Én is ezt a tabit kaptam a nőgyógyásztól, szintén csak elbeszélgetés alapján írta fel. Második hete szedem. Korábban már szedtem fogamzásgátlót( úgy 4-5 éve kb), akkor nem volt mellékhatása az adott gyógyszernek( nem emlékszem már a nevére). Itt viszont jelentkeztek tünetek már az első 3 szem bevétele után. Iszonyú fáradtság, szédülés, fejfájás, hányinger, émelygés, arckipirosodás, látászavar, zsibbadás, remegés (ezek azóta is megvannak). A doki szerint ezek normális mellékhatások, el fognak múlni. De nagyon kellemetlenek és félek más lehet a háttérben(amúgy is pánikolós vok :)) Kb egy hónapja volt egy hosszabb ideig tartó pánikrohamom, ami szintén ilyen tüneteket produkált. Nem tudom, nem e ez jön vissza megint...vagy forduljak orvoshoz? Hát nem tudom...
2013. máj. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim válasza:
Sziasztok! Én is ezt a fogamzásgátlót kaptam ma szedem 3. napja, nekem semmi mellékhatás, de ugye a doki azt mondta a menstruációm első napján vegyem be.. Mióta szedem 1-2 csepp menstruációm van csak.. ez egy picit aggaszt de mást nem észleltem.. evvel visszamenjek vagy ez ilyenkor normál? (most először szedek fog.gátló tabit)
2013. máj. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 nellnell válasza:
Nekem 5. naptól kellett kezdenem szedni, hogy ne legyen pecsételő vérzésem, ami most neked van. Ez teljesen normális, hozzá kell szoknia a szervezetednek, ez még leteh 2-3 hónapig is, de természetesen nem folyamatosan. Emiatt egy percig se aggódj, teljesen normális! :)
2013. máj. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!