Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Vélemények/tapasztalatok a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kata091 kérdése:

Vélemények/tapasztalatok a Velgyn fogamzásgátló használatával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
A nőgyógyász - elbeszélgetés alapján - ezt írta fel nekem. Örülnék, ha valaki szedi, megosztaná velem hogy tapasztalt-e mellékhatásokat. Köszönöm!

2013. ápr. 27. 08:29
1 2 3 4 5
 11/41 anonim válasza:
Köszi szépen :) Kicsit megijedtem hogy elrontottam valamit :) de örülök hogy nem :) Tényleg köszi :)
2013. máj. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 Elayne válasza:

És ha a ciklusom első napján szedem be (előtte pedig nem használtam más hormonális fogamzásgátlót), tényleg védelmet nyújt rögtön, nem kell kiegészítő módszert alkalmazni?

Évekkel ezelőtt Mercilonnal kezdtem, ott ugyanez volt.. de kicsit elbizonytalanodtam, miután olvastam, hogy ez viszonylag új gyógyszer. :)

2013. máj. 25. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 nellnell válasza:
Szerintem ha jót akarsz minimum az első levélnél használjatok gumit!:) (nekem azt mondta a doki)
2013. máj. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 titkosleányzó válasza:
Sziasztok! Nekem pont ma írta fel az orvos,még sose szedtem fogamzásgátlót.. nagyon bizonytalan vagyok,mert nekem azt se mondta meg,hogy mikor kezdjem szedni :S sőt,még ezt a háziorvos dolgot se említette,és nemtudom mit csináljak.. és azt megkérdezhetem,hogy ez a fogamzásgátló mikor hat,hanyadik szemnél? köszönöm a segítséget:)
2013. máj. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 nellnell válasza:

Állítólag első bogyótól hat, de ha tényleg nem akarsz gyereket (valszeg azért szeded) akkor várd meg az első levelet, és még az első fél évbe, de legalább a 2. levél alatt gumit is használjatok !

jobb ha az 5.naptól szeditek mert nem lesz köztes vérzés

2013. máj. 31. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim válasza:
Több mint valószínű,hogy azért írok,mert én is ezt a tabit kaptam,úgyhogy felesleges ezzel kezdenem a mondandómat.Nos,én múlthét pénteken voltam dokinál,és azt mondta,hogy a menstruáció első napján kezdjem el szedni,és mire véget ér a menstruációs folyamat,már teljes a védettség.Én mondtam neki,hogy úgy hallottam,hogy még egy hónapig nem nagyon kéne belelendülni,mire közölte velem,hogy akkor menjek el egy olyan orvoshoz,aki ezt mondja.Mondom jó jó bocsánat,csak mondtam..abban a pillanatban,mikor ily módon rám förmedt,kissé megijedtem:D Na de a lényeg az,hogy hamarosan megjön,és ha bármi bajom lesz tőle,vagy terhes leszek,írok :D
2013. jún. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 nellnell válasza:
Esküszöm az ilyen orvosokat kerülni kell, az ilyen orvos nem orvos.. Kicsi empátiát az orvosoktól..
2013. jún. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim válasza:

Sziasztok!

Örülök ennek a rovatnak, mert kicsit én is bajban vagyok.

2 hete szedem ezt a tabit, előtte még sosem szedtem fogamzásgátlót.

Nekem a doki azt mondta, hogy a menstruáció 5. naptól kezdjem el szedni.

Azóta mellékhatásként annyit érzek, hogy néha fáj a hasam, de azt írták a használati utasításban, hogy ez természetes.

Jótékony hatásként annyit tudok mondani, hogy csökkent z étvágyam és tisztul az arcom. Én egyébként azért írattam fel, mert elég csúnya volt és voilá. :D

Az orvos javaslatára mi még azért védekezünk másképp is, nekem is egy levélig mondta, hogy használjunk óvszert a párommal.

Vérvételre is elküldött, de csak miután felírta.

Én már nagyon várom mikor és hogyan fog megjönni, mert eddig mindig kín szenvedés volt, mert a derekam és a hasam nagyon fájt és összevissza volt.

Remélem így már kiszámítható lesz.

Írok ha bármit tapasztalok még, remélem segítettem.

ui.: énis nagyon féltem, mert az első, de eddig minden szupi :)

2013. jún. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 pocok9994 válasza:
sziasztok :) én 10 napja szedem a Velgyn-t a menstruaciom elsö napjàtól. Mellékhatàsa nàllam hogy nagyon erös sötétbarna folyàsom van még mindig,és szinte folyamatosan sirok... nemtudom hogy esetleg valaki tudna e segiteni hogy ez jól van e igy vagy menjek vissza az orvoshoz????
2013. jún. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim válasza:

2 hete szedem ezt a fogamzásgátlót, pecsételő vérzés van (menzesz 1.napjától szedem) és a kis vízhólyagszerű kiütésekre is mellékhatásként tekintek.

Ezen tünetek miatt nem akarok együtt lenni barátommal, szóval van rá esély, hogy ezek elmúlnak vagy keressem fel a dokit új gyógyszer miatt?

Köszi a segítséget!

2013. júl. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!