Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló tablettát...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló tablettát szeretnénk kipróbálni! De hallottam h ilyenektől elhizik az ember! Tudnátok nekem mondani kis hormontartalmú tabletta nevet esetleg olyat ami vény nélkül kapható? Nagyon szükséges h az orvos irja fel?

Figyelt kérdés
Tablettát szeretnék szedni csak félek h elhizok tőle!

2013. máj. 2. 18:37
 1/7 anonim ***** válasza:
68%
Azt, hogy milyen tabletta kell, az orvos mondja meg neked. Remélhetőleg normális, és előtte kér vérvételt, mert lehet, nem is szedhetsz egyáltalán. Az a legkisebb gondod legyen, hogy elhízol tőle, a meddőség nagyobb kockázat, meg még rengeteg van... Én a helyedben nem szednék, de biztos jó okod van rá, amiért szeretnéd kipróbálni.
2013. máj. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Vény nélküli fogamzásgátlóról még nem hallottam, szerintem csak doki írhatja fel.

Ő ismeri a legjobban ezeket a készítményeket, ő tudja, hogy melyik az, amelyik alacsony hormontartalmú, rákérdezel és ennyi, nem kell ettől félni!

Bemész, megvizsgál egy gumikesztyűben, esetleg kis hurkapálcát felhelyez (nem mélyre), aminek a végén vatta van, ezt úgy hívják, hogy kenetet vesz, amit elküld vizsgálatra. Amennyiben bármilyen fertőzésed van, akkor kiértesítenek, különben nem kapsz erről visszajelzést utána, ha egészséges vagy. Egyáltalán nem fáj! Még csak kellemetlennek se mondanám. Tényleg nem kell ettől félni. Az én orvosom nagyon kedves, mindig viccelődik, jó humorú ember. Esetleg kérd ki valamelyik nőismerősöd, barátnőd, netán anyukád véleményét, hogy melyik dokihoz érdemes menni.

23/L

2013. máj. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
uhh azt még nem is hallottam h meddőséget is okozhat :O köszi! Hát meg van rá az okom mert eddig csak gumival és hüvelykuppal védekeztünk de a gumiban nem igazán bizok a hüvelykup meg kifolyik :/
2013. máj. 2. 18:44
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez vitatott kérdés, hogy meddőséget okoz-e. Olyanról hallottam, hogy aki sok évig szedett megszakítás nélkül tablettát, az nehezen esett utána teherbe, mert nem ürül ki egyik napról a másikra a tabletta a szervezetből, ahogy abbahagyja a szedést. Érdemes kikérni a nőgyógyász véleményét.
2013. máj. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%
Nőgyógyász írja fel és nem véletlenül. Normális esetben megvizsgál, megnézi mik a kockázatok és az alapján ír ki valamit. Sőt, egy tabletta sem ugyanúgy hat mindenkire. Amit én szedek attól én híztam, van, akire semmi hatással nem volt, de olyat is tudok, aki épphogy fogyott.
2013. máj. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
hát én nem hallottam még ilyet h meddőséget okozna..de szerintem kifogom próbálni..hallottam már olyat h vény nélkül is lehet kapni de akkor inkább elmegyek dokihoz!
2013. máj. 2. 18:51
 7/7 anonim ***** válasza:
25%

Azt, hogy a tabletta okozna meddőséget, senki nem tudja bebizonyítani, hiszen honnan lehetne tudni, hogy a nő nem volt ELEVE meddő?!

Nekem viszont meggátolta a meddőséget, helyrehozta a hormonháztartásomat (nem volt tüszőrpedésem, szedtem pár évig tablettát (amíg nem volt tervben gyerek), utána meg 3x estem teherbe. Nem mondom, hogy egyik pillanatról a másikra, de azok, akik velem egyszerre próbálkoztak, pont ugyanannyi, vagy még több idő alatt estek teherbe, pedig nem szedtek tablettát!).


Vény nélkül kapható hormonális fogamzásgátló nincs. A mellékhatások egyénenként változóak lehetnek, én pl. fogytam a fogamzásgátló mellett, nem is keveset!

2013. máj. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!