Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lehetséges, hogy terhes...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehetséges, hogy terhes vagyok? 19 éves vagyok, Rezia fogamzásgátló tablettát szedek

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, Rezia fogamzásgátló tablettát szedek 3 hónapja. Holnap fogom elkezdeni a 4.levéllel.

Tegnap (május 6-án, hétfőn) kellett volna megjönnie a menstruációmnak. Mióta a tablettát szedem napra pontosan, sőt szinte órára pontosan szokott megjönni, de ma (május 7-én) még mindig nem jött meg, és a szokásos előjelek (pl. hasfájás, mellfeszülés) sem jelentkeztek.

Amikor a 3. levél elején tartottam elfelejtettem bevenni a hetedik tablettát. Minden este 7-8 között szoktam beszedni, ez esetben reggel háromnegyed 8kor szedtem be, az előző napit pedig este 8kor, tehát még épphogy 12 órán belül voltam. Ez után körülbelül 3 nappal szeretkeztünk a barátommal, kiegészítő védekezés nélkül.

Lehetséges, hogy terhes vagyok?

A betegtájékoztató szerint ha 12 órán belül beszedésre kerül az elfelejtett tabletta nincs semmi gond, és nem kell kiegészítő védekezést alkalmazni, de én mégis aggódom.


2013. máj. 7. 07:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Ettől nem lehetsz terhes, mindent jól csináltál. Ha kimarad egy tabi, és majdnem egyidőben pótolod a következővel, megzavarodhat a szervezeted, valószínűleg ezért késik. Velem ugyanez volt, csak én kicsúsztam a 12 órából, de a lényeg ugyanaz, egyszerre 2 tabit vettem be. 2 napot késett az amúgy óramű pontosságú vérzésem.
2013. máj. 7. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
Én azt javaslom, hogy csinálj egy gyorstesztet mielőtt neki állsz szedni. Amúgy lehet csak a hormonok vannak összekavarodva, de egy teszt sosem árt. Én mindig teszteltem fog.gátló mellett is.
2013. máj. 7. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem vagy terhes, majd megjön! Fogamzásgátlónál is előfordulhat, hogy 1 napot tolódik,vagy ilyesmi, nekem is volt olyan, de volt akinek 4 napot is csúszott, pedig a foggátló általában halál pontossá teszi, de néha előfordul az ilyen. Ne parázzál!
2013. máj. 7. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
35%
Jah és amúgy nem tudom minek kéne fogamzásgátló mellett tesztelni, pont azért van, hogy szexelhess úgy, hogy nem esel teherbe és beléd is élvezhetnek. Aki normálisan szedi és betartja a dolgokat, tudja mi van az ismertetőben és annak megfelelően szedi, az nem fog teherbe esni. De ez az n véleményem. Szerintem fölösleges állandóan tesztekre költeni, meg ezzel foglalkozni, mert akkor minek szedni, nem cukor. Akkor ennyi erővel lehetne megszakításossal vagy kotonnal, ami kilyukadhat és akkor uúgy tesztelsz:S na mindegy, de ha valakinek ez jó, csinálja..
2013. máj. 7. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Nekem az lenne a kérdésem,hogy ha az 5.napon már együttvoltam a baratommal(és Elvileg az első naptól véd,)akkor nem lehet baj ügye?
2013. máj. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha a menzesz első napján kezdted, akkor véd.
2013. máj. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Akkor kezdtem,csak itt mondanak mindeféle hülyeséget,hogy hiába van ez ráírva akkor is kell várni 2 hetet legalább,de akkor miért lenne ráírva..megnyugtattál köszi :)
2013. máj. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Elég szigorú szabályoknak kell megfelelnie a tájékoztatónak is, nem csak a gyógyszernek. Nem írhatnak bele valótlan dolgot.
2013. máj. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Miért pontozta le mindenki a 4-es válaszolót? Tökéletesen igaza van! Attól, hogy mindenki jobban hisz a hazug, "innen-onnan " -hallott pletykáknak , a tabletta a legbiztonságosabb módszer. Am szerintem sem vagy terhes,nem vétettél nagy hibát a szedésben...De hát parázzatok nyugodtan, végülis csak úgy szórakozásból szeditek, úgy tűnik...hajrá.
2013. máj. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!