Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló tabletta szünete...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló tabletta szüneteltetése alatt lehetek rosszul?

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtem el szedni fogamzásgátló tablettát, most van az első 7 napos szünet első napja és nagyon rosszul vagyok. Egész éjjel is és azóta is émelyeg a gyomrom, nem kívánok semmit és a hasam is fáj picit. Ez normális? Hallottam már, hogy elég sok nő rosszul van menstruáció előtt, ha fogamzásgátlót szed. Ez ellen lehet tenni valamit?

Előre is köszönöm a normális válaszokat!

19/L



2013. máj. 7. 13:58
 1/3 anonim ***** válasza:

"Hallottam már, hogy elég sok nő rosszul van menstruáció előtt, ha fogamzásgátlót szed."


Nem tudom, hol hallottad, de pont fordítva jellemző.


Mivel a fogamzásgátló kikapcsolja a természetes ciklus, nincs menstruáció, csak megvonásos vérzés.

A vér mennyisége többnyire lecsökken, a görcsök mérséklődnek vagy teljesen megszűnnek és PMS sem jellemző.


Persze ettől még okozhatja a tabletta a rosszullétedet, de a fentiekben tévedsz.

Pont hogy azért kezdik szedni nagyon sokan, mert a tabletta mechanizmusánál fogva megkönnyíti a "menstruációs" időszakot.

2013. máj. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát én elég közeli ismerősöktől hallottam, hogy csak azóta érzik ezt, amióta szedik a gyógyszert. Igen a többségnek segít, de van akinél pont ezt a hatást váltja ki sajnos :/
2013. máj. 7. 21:47
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha ennyire tájékozott vagy és teljes mértékben adsz az ismerőseid szavára, akkor miért tetted fel a kérdést?


Nem azért, hogy egy tapasztaltabb ember válaszoljon?


"Ez ellen lehet tenni valamit?"

Lehet. Tablettaváltással. Vagy bejön, vagy nem.

2013. máj. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!