Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Nőgyógyásznak higgyek vagy a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nőgyógyásznak higgyek vagy a tabletta papírjának?

Figyelt kérdés

4 éve szedem a yasminelle tablettát, most fordult elő először, hogy a csomag első szemét másnap vettem be mint amikor kellett volna.

A tájékoztatón jól rámijesztettek, hogy terhes is lehetek akár...


Ezután 2 (!!!!) nőgyógyásszal is beszéltem.


Az első: Azt mondta, máskor ne csináljak ilyet mert esélyes a baj, de nyugodjak meg nem lesz baj de azért majd csináltassak egy tesztet.


A másik: Megnyugtatott, hogyha valaki csúsztat a bogyóval úgy se lesz terhes és nem lesz semmi baj, nem leszek terhes.



Mindkettő kiváló szakember, több évembe került mire hozzájuk eljutottam.


Viszont zavaró tényező hogy más áll a papíron mint amit ők mondanak.



Szerintetek?



2013. máj. 7. 23:10
 1/6 anonim ***** válasza:
lehet hogy én vagyok szellemileg már leépülőben, de nekem úgy tűnik mind a 3 ugyanazt állítja kb
2013. máj. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az első nőgyógyászra hallgass és kész.

Kicsit elvonatkoztatva: ha egy órád van, tudod a pontos időt. Ha már két órád van, soha nem lehetsz benne biztos, melyik mutatja a pontos időt. Ezzel most azt akarom mondani, hogy válassz egy szakembert, aki segítségét igénybe veszed. Ez most csak arra volt jó, hogy összezavarjanak.

A betegtájékoztatókról meg tudni kell, hogy mindent az ég világon beleírnak, azt is ami Százmillió embernél egyszer fordult elő és az se biztos, hogy a készítmény váltotta ki, de jogi okokból akkor is leírják...

2013. máj. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1: A papír csak rosszat ír, aszerint már nagy az esély hogy teherbeestem.

2: Megnyugtatott de figyelmeztetett,hogy vegyek tesztet.

3: MEgnyugtatott, és kizárta a baj eshetőségét. (nem mellesleg nála születtem, nagyon tapasztalt és jó szakember, de nem szeretnék azért ráhallgatni, mert ő mondja a legszimpatikusabb dolgot...)

2013. máj. 7. 23:19
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy sarkítottál,

DE

1) a "papír" nem azt írja, hogy nagy az esélye, hanem, hogy VAN rá esély (pontosabban nagyobb az esély rá, mintha rendesen szednéd), mert a védelem csökkent.


De ahogy védekezés nélküli szex esetén se esik mindenki rögtön teherbe, így nálad se biztos, hogy bekövetkezik.


Ezért mondta az első doki azt, amit.


A második doki viszont akármilyen kiváló szakember, most butaságot mondott, ugyanis, ha csúsztat valaki, akkor azt NEM úgy teszi, hogy hosszabb szünetet tart a tablettával!


Általában fel is van tüntetve a tájékoztatóban, hogy rövidebb szünetet szabad tartani, hosszabbat TILOS.


Mint ahogy több szemet lehet bevenni (21 napnál tovább szedni és így tolni a ciklust), de 21-nél kevesebbet nem ajánlott.


Azaz a két eset nem ugyanaz. Nem lehet párhuzamot vonni.

----


Egyébként minek kétszer feltenni a kérdést?

2013. máj. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom mihez kezdjek, tegnap este óta görcsölök és nem tudok mit tenni...



Arra gondolsz, hogy ma már kiírtam ezt a kérdést? Valóban más formában, dem ivel alig érkezett válasz így este megint megpróbáltam.

2013. máj. 7. 23:37
 6/6 anonim ***** válasza:

Lehetsz terhes, csak nagyon kicsi az esélye.

Ha előbb kezdted volna, nem később, akkor nem lehetnél. De így igen. De mint mondtam, igen kicsi az esélye. Ha nem jön meg a következő vérzés, akkor csinálj tesztet. Addig meg hiába b.szod magad rajta, úgy se ér semmit.

2013. máj. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!